Problem z jedzeniem karmy renal u 16 letniej kotki

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob wrz 03, 2022 20:31 Problem z jedzeniem karmy renal u 16 letniej kotki

Witam wszystkich, chciałbym Was poprosić o pomoc w dalszym postępowaniu wobec mojej 16 letniej kotki, u której kilka miesięcy temu zdiagnozowano niewydolność nerek. Wówczas, badanie krwi wykazało podwyższoną kreatyninę aż do 12,5, gdzie norma jest ok 2,5. Wtedy weterynarz od razu zalecił kroplówki przez kilka dni pod rząd oraz karmienie jedynie karmą renal + codziennie kapsułka renalvet i pół tabletki amodip. Aktualnie wyniki się poprawiają, kreatynina spadła już do 3,6, niedługo idę zrobić kotce kolejne badanie i mam nadzieję, że będzie już w normie.

Problem jednak pojawił się z apetytem, kotka nie chce już jeść tej karmy, zarówno suchej ani mokrej. Sukcesem jest, gdy zje pół saszetki na dobę. W internecie znajduję sprzeczne opinie, jedni mówią, że w takich sytuacjach kot powinien jeść cokolwiek, a inni mówią, że mimo wszystko forsować dietę renal. To jak to w końcu jest? Dałem kotce przed chwilą trochę surowego kurczaka, zjadła od razu, z apetytem. Czym mogę ją karmić w sytuacjach, gdzie nie chce jeść swojej karmy?

Krzysztof97oln

 
Posty: 1
Od: Sob wrz 03, 2022 20:25

Post » Nie wrz 04, 2022 13:22 Re: Problem z jedzeniem karmy renal u 16 letniej kotki

Próbowałeś jednego renala?
Bo są karmy renal różnych firm, może co innego jej bardziej podpasuje.
Gdyby nie chciała, to nie ma wyjścia trzeba karmić tym, co chce jeść.
Ja bym tylko wybierała mięso tłuściejsze niż kurczak, z tego co wiem, dla nerkowców zdrowsze.
Gdy karmisz suchą karmą, to możesz wybierać karmy bytowe, które mają mało fosforu, w składzie trzeba sprawdzić i porównać.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie wrz 04, 2022 13:57 Re: Problem z jedzeniem karmy renal u 16 letniej kotki

Nie ma wskazania do karmienia kota karmą renal - ze względu na niską zawartość białka koty często gubią na niej masę mięśniową, a waga kota jest ważnym czynnikiem prognostycznym.
Tutaj masz spis karm z niskim fosforem, które można stosować u kotów "nerkowych" - viewtopic.php?f=36&t=213355
Wskazana jest dieta mokra w 100%, ponieważ taki kot traci dużo wody z rozrzedzonym moczem.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Nie wrz 04, 2022 17:34 Re: Problem z jedzeniem karmy renal u 16 letniej kotki

Yocia pisze:Nie ma wskazania do karmienia kota karmą renal - ze względu na niską zawartość białka koty często gubią na niej masę mięśniową, a waga kota jest ważnym czynnikiem prognostycznym.
Tutaj masz spis karm z niskim fosforem, które można stosować u kotów "nerkowych" - viewtopic.php?f=36&t=213355
Wskazana jest dieta mokra w 100%, ponieważ taki kot traci dużo wody z rozrzedzonym moczem.


Popieram!

Dodatkowo, jeśli kot chce jeść surowe mięso, to możesz pomyśleć o tzw. diecie BARF - jest to surowe mięso i podroby odpowiednio suplementowane. Niestety samo surowe mięso bez suplementacji to droga do nikąd i może pogorszyć stan kota, bo nie zgadza się stosunek wapnia do fosforu - jest zdecydowanie za dużo fosforu. U kota nerkowe najbardziej polecana opcja to dieta BARF ułożona pod wyniki badań konkretnego kota przez zoodietetyka. Mojej kotce ta dieta przedłużyła życie o rok i do końca nie traciła na masie mięśniowej.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości