senior nerkowy - Śląsk

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw wrz 01, 2022 11:28 senior nerkowy - Śląsk

Siwuszek, kot syberyjski ma 15 lat. Ja na tę rasę sporo.
Jego problemy zaczęły się 3 lata temu. Wyszło pnn i calcivirus, nie wiem co pierwsze. Na Calci kot był co roku szczepiony i jest niewychodzący więc nie wiem jakim cudem...
W każdym razie niby z tego wyszedł choć ciagle mu się zdarza nagle kaszlec i nefrolożka nakazała żeby był stale na protokole antybiotykowym weekendowym.
Niestety nasza nefrolog wyjechała z kraju. Jestem ze śląska, i totalnie nie ma tu żadnego nefrologa.
I tu pytanie 1 - może coś jednak przeoczyłam i jest jakiś?
pytanie dwa - czy jakiś polski nefrolog udziela konsultacji on line?

mamy robione cykliczne badania i usg. Nerkowo jest w miarę stabilnie. Ale kot ma problemy z wyprożnieniem. Kał ma twardy jak skała i jęczy jak robi. Wetka dała nam laktulozę ale czytam tutaj że u nerkowców to niewskazane. W obrazie usg giga gazy.
Próbowaliśmy zejść z antybiotyków, też za namową weta - ale znów po 3 tygodniach zaczął kaszleć.

Dostaje neforactiv, vivomixx , omega 3, pronefre no i sb/nd antybiotyk. No i pastę na kule włosowe.
Myśłałam że kwasy omega 3 pomogą mu troche w wypróżnianiu, ale jakby nie. Karmę ma monobiałkową, z niską zawartością fosforu, z dużą domieszką wody, John dog jagnięcina lub mjamjam kangur. Czasem dostaje surowizne.
I szczerze, nie mam już pomyśłu co dalej robić i do kogo się zwrócić.

risha0105

 
Posty: 28
Od: Czw sie 11, 2022 12:12

Post » Czw wrz 01, 2022 17:27 Re: senior nerkowy - Śląsk

Najczęściej jest to kwestia odwodnienia, więc jeśli woda w diecie nie wystarcza do pokrycia strat to najlepiej byłoby wprowadzić kroplówki podskórne.
Sama laktuloza nie jest szkodliwa, ona po prostu ściąga wodę "z organizmu" do jelit (kału), więc pogłębia stopień odwodnienia reszty organizmu.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw wrz 01, 2022 21:27 Re: senior nerkowy - Śląsk

U nas przy zaparciach sprawdzał się dodatek FiberActiv do jedzenia, ale nie wszystkie koty chcą to jeść. Poza tym można spróbować dodać małą ilość pure z dyni (np łyżeczkę dziennie). Czy oznaczacie jonogram? Jak jest z poziomem potasu? Nie za niski? Wtedy zdarzają się zaparacia.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Czw wrz 01, 2022 22:28 Re: senior nerkowy - Śląsk

Przez robaki może kaszleć i mieć gazy

anka1515

 
Posty: 4085
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob wrz 03, 2022 11:44 Re: senior nerkowy - Śląsk

anka1515 pisze:Przez robaki może kaszleć i mieć gazy

no tak ale robiłam już kilka razy badania kału i to zbieranego z kilku dni...i nic nie wykazały

risha0105

 
Posty: 28
Od: Czw sie 11, 2022 12:12

Post » Sob wrz 03, 2022 11:46 Re: senior nerkowy - Śląsk

paranoiczna_paranoja pisze:U nas przy zaparciach sprawdzał się dodatek FiberActiv do jedzenia, ale nie wszystkie koty chcą to jeść. Poza tym można spróbować dodać małą ilość pure z dyni (np łyżeczkę dziennie). Czy oznaczacie jonogram? Jak jest z poziomem potasu? Nie za niski? Wtedy zdarzają się zaparacia.


potas w górnej granicy normy.

risha0105

 
Posty: 28
Od: Czw sie 11, 2022 12:12

Post » Pon wrz 26, 2022 21:04 Re: senior nerkowy - Śląsk

Jak to nie ma nfrologa? Jets dr Kidawa. y do niej chodzimy. Dr Zachrewicz tez co jakis czas przyjezdza do polski na konsultacje. Jesli masz jakies wskazania od nefrologa, to wez je na pismie i zanies zaufanemu wetowi. U mnie nie ma problemu z przepisywaniem lekow przez weta na podstawie zlecen pisemnych od Dr Kidawy.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Czw sie 03, 2023 11:05 Re: senior nerkowy - Śląsk

te kaszlenie było z zębów. Dopiero na rtg było widać że za korzeniami był stan zapalny.

risha0105

 
Posty: 28
Od: Czw sie 11, 2022 12:12




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: amyris i 16 gości