Problem z nerkami

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie sie 28, 2022 1:54 Problem z nerkami

Witam mój kot zdechł dzisiaj. Kot niespełna roczny dachowiec, który żył na podwórku. Kot był zdrowy i pełen sił. Od 2 tygodni kot zaczął zachowywać się dziwnie. Mniej jadł mniej bywał na podwórku nie przychodził jak go wolałem. Kot był wysterylizowany i mial ksiażeczką u weterynarza. Pewnego dnia przyniosła go go mnie sąsiadka mówiąc, że kot leżał pare dobrych godzin przy jej 2 psach bez ruchu (psy są nie groźne i przyzwyczajone do kota). Odrazu się tym zaniepokoiłem, ponieważ jak wspomniałem wyżej kot był zdrowy i jedyny dziwny znak to ze mniej jadł co tłumaczyłem sobie tym że po prostu więcej poluje. Kota zaniosłem do domu dalem mu wodę i mokra karmę, która go karmiłem 2 razy dziennie. Następnego dnia rano wróciłem do kota zastając wymioty oraz nie naruszoną wodę czyli kot zjadł wymiotował to ale w ogóle nie pił wody. Postanowiłem mu nalać mleka i o dziwo wypił aż 2 miseczki bez wymiotów. Po południu zawiozlem kota do weterynarza. Weterynarz bardzo zdziwil sie waga kota. Kot wazy 2 kilo i 800 gram. Weterynarz podpial kotka so kroplowki zbadal wykryl ropniaki w jamie ustnej oraz zrobil usg ktore wykazalo bardzo powiekszone nerki oraz cos co zalega w zoladku. Dal kotkowi antybiotyk i wyslal mnie do domu mowiac zeby przyjechac na wizyte jutro i nie wypuszcajac kota z domu. Wiec tak tez zrobilem kot po powrocie stal sie zywszy jadl i pil wode bez wymiotow lecz dalej byl taki zmeczony. Na nastepny dzien wrocilem do weterynarza opowiedzialem mu o tym co sie stalo wczoraj powiedzial ze wszystko na plus ale niepokoja go te nerki wiec konieczne jest badanie krwi. Weterynarz dal ktkowi na tej wizycie antybiotyk i kazal pezyjechac kolejnego dnia. Kot po powrocie do somu zaczal sie czuc bardzo dobrze latal po domu pil robil normalna kupe itp. Następnego dnia wrocilem do pani weterynarz zwarzyla kotka i teraz waga wyniosla 2 kilo i 950 gram. Dala kotkowi kroplowke i antybiotyk i odeslala mnie do domu z wiadomoscia by za 2 dni przyjechac na badnie krwi. Kot po tej wizycie czul sie bardzo dobrze przytyl jadl i biegal mial sile. Po 2 dniach gdy kor zachowywal sie dobrze pojechalem na badanie krwi. Kot po badaniu zahcowywal sie rowniez dobrze i wedy pani powiedziala ze moge go wypuscic na dwor. Wiec tak tez zrobilem poniewaz jor strasznie lezez te dni miauczal i drapal drzwi. Na noc kotka schowalem do domu. Po dniu pani zadzwonila mi z widomoscia ze kot sie najwidoczniej czym zatrul ( najprawdopodobnie chemia ) i powiedziala ze musi dostawac co dziennie kroplowke i by przyjechac pokazac jak to sie robi. Wiec przyjechalem pani na tej wizycie dala kroplowke kotku dala antybiotyk i pokazala jak sie to robi. Kot po tej wizycie w drodze do domu czul aie dobrze i nawet mial na tyle sil by uciec mi z jego nosidla i latal mi po aucie. Nastepnego dnia rano kotek zaczal zachowywac sie ponownie dziwnie dalem mu kroplowke no i za pozwoleniem pani weterynarz wypuscilem kota na dzien na dwor. Kotek byl oslabiony i taki bez zycia wiec na noc ponownie dalem go do domu. Gdy sie obudzilem kotek wymiotowal jedzenie i czul sie zle. Z racji ze byla to sobota totalnie nigdzie w mojej okolicy nie byl otwarty zaden weterynarz a weterynarka ktora prowadzila kotka orzez ten tydzien nie odbierala. Kot zostal w domu i ja musialem jechac do pracy. Gdy worcilem okolo 23 kotek lezal na ziemi straznie oslabiony nozki mial strasznie chude ale oddychal lecz zero kontaktu. Szybko dalem mu mleko poniewaz jedzenie i wody mial pełna miske. Wypil straznie malo mleka gdy podalem mu buzke do miski. Dalem mu kroplowke i po kroplowce kotek zaczal troche mialczec ale nic poza. Opatulilem go w koc i obserwowalem. Kotek po 20 zdechl. Nie mam pojecia dlaczego czy to wina tej kroplowki czy czego bo nie mam bladego pojecia

Franus

 
Posty: 1
Od: Nie sie 28, 2022 1:17



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości