Kocur wysoka kreatynina w moczu i bakterie

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon sie 22, 2022 15:07 Kocur wysoka kreatynina w moczu i bakterie

Kochani,
weterynarz dopiero w środę, póki co ma zamknięte. Chciałabym jakoś mu pomóc do tej wizyty.
Zrobiłam badania moczu kocura posikującego po domu. Stwierdzono dość liczne bakterie w moczu, pH moczu 6, kreatynina 203mg/dl. Stosunek mikoralbumina-kreatynina 0,04 norma do 0,40. Reszta w normie.
Żal mi biedaka, czy mogę mu coś podać przed wizytą u weta?

febe44

 
Posty: 19
Od: Czw paź 01, 2015 13:35

Post » Pon sie 22, 2022 21:45 Re: Kocur wysoka kreatynina w moczu i bakterie

Dość liczne bakterie w moczu to jeszcze nie patologia wskazująca na konieczność leczenia. pH jest ok.
W jakim wieku kot?

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Śro sie 24, 2022 9:10 Re: Kocur wysoka kreatynina w moczu i bakterie

Kocur ma 8 lat. Dałam mu fauraginę i wczoraj nie nasikał poza kuwetą. Dziś do wetka:)

febe44

 
Posty: 19
Od: Czw paź 01, 2015 13:35

Post » Nie sie 28, 2022 10:46 Re: Kocur wysoka kreatynina w moczu i bakterie

Niestety pomimo brania furaginy, kocur znowu załatwił się poza kuwetą...dodatkowo zaczął wymiotować, raz lub dwa razy dziennie. Za pierwszym razem, ogromną ilością kłaków..a wcześniej praktycznie w ogóle nie wymiotował.
Wet wziął kał z 3 dni do badań, powiedział, ze będziemy leczyć jak okaże się co w tym kale.
W moczu wyszły dodatkowo struwity.
Kocur je karmę urinary so od kilku lat.

Muszę czekać na te wyniki kału...

Mieliście może podobną sytuację...? Nie ukrywam, że trudno mi czekać z leczeniem, a jemu napewno jeszcze ciężej

febe44

 
Posty: 19
Od: Czw paź 01, 2015 13:35

Post » Nie sie 28, 2022 12:15 Re: Kocur wysoka kreatynina w moczu i bakterie

Je sucha karmę ?
A i podawanie takich karm długo prosi się o kłopoty
Zobaczysz co wyjdzie w badaniach i zmień sposób żywienia

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie sie 28, 2022 13:23 Re: Kocur wysoka kreatynina w moczu i bakterie

Zdecydowanie trzeba też zrobić badania krwi, bo posikiwanie może być wynikiem problemów z nerkami.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Śro sie 31, 2022 16:57 Re: Kocur wysoka kreatynina w moczu i bakterie

Weterynarz zalecił karmę urinary so, leczniczą...dodaję do tego troszkę saszetki i czasami mieszam z wodą. Podobno ta karma do końca życia..

Jakiś czas temu robiliśmy krew i było ok, a kot posikiwał..usg pęcherza też nic nie wykazało.
Obecnie od kilku dni nie sika. Wymiotów też nie ma, furaginy nie podaję. Ja już nie ogarniam...;D

febe44

 
Posty: 19
Od: Czw paź 01, 2015 13:35

Post » Czw wrz 01, 2022 9:48 Re: Kocur wysoka kreatynina w moczu i bakterie

febe44 pisze:Weterynarz zalecił karmę urinary so, leczniczą...dodaję do tego troszkę saszetki i czasami mieszam z wodą. Podobno ta karma do końca życia..

Jakiś czas temu robiliśmy krew i było ok, a kot posikiwał..usg pęcherza też nic nie wykazało.
Obecnie od kilku dni nie sika. Wymiotów też nie ma, furaginy nie podaję. Ja już nie ogarniam...;D


To jest moje zdanie, ale sucha lecznicza karma urinary to największa ściema, jaką weterynarze wciskają nieświadomym właścicielom. Dlaczego tak uważam?
1) Kot przy problemach z pęcherzem powinien być przede wszystkim dobrze nawodniony. Dobrze nawodniony kot więcej sika, a więc pęcherz jest lepiej przepłukiwany. Sucha karma nie nawadnia, a wręcz odwadnia i tu mamy paradoks. Dla dobrego nawodnienia powinno się podawać karmę mokrą.
2) Do karmy urinary dodany jest zakwaszacz moczu. Taki sam zakwaszacz w postaci suplementy diety można bardzo tanio kupić na Allego (np UrinaryMet mini za ok 20 zł, zapas na 2 miesiące), a więc wysoka cena karmy nie jest nijak wytłumaczalna.
3) Karmy lecznicze urinary mają bardzo kiepski skład i sporo zbóż. Spożycie węglowodanów zwiększa pH moczu, które my przecież chcemy obniżyć, a więc trzeba dać jeszcze więcej zakwaszacza.
Podsumowując, najlepszą opcją jest karmienie kota dobrej jakości wysokomięsną karmą mokrą bytową i do tego dodawanie zakwaszacza. Efekt będzie lepszy.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Wto wrz 06, 2022 10:30 Re: Kocur wysoka kreatynina w moczu i bakterie

Dziękuję za podpowiedź. Właśnie tak spróbuję zrobić... Fenek ma pH moczu 6 No i te szczawiany wapnia w moczu wyszły.
Wet zaproponował meloxicam co drugi dzień i uroforce połowa dawki. Zastanawiam się, on i tak ma pH moczu 6...

febe44

 
Posty: 19
Od: Czw paź 01, 2015 13:35




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 33 gości