Felix z IBD

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie lip 24, 2022 17:43 Felix z IBD

Witam, w naszym stowarzyszeniu od kilku dni przebywa kotek Felix. Trafił do nas z kocim katarem, był przywiązany do drzewa :evil: Koci katar został wyleczony, ale ma podejrzenie IBD, ale dopiero w środę jest szansa wykonania USG. Felix nic nie je, ani mokrego ani suchego, nie ma znaczenia czy to lepsza czy gorsza karma. Jest bardzo chudy. Nie ma biegunek, bo też nie ma po czym. W strzykawce dojemy mu wodę, żeby się nie odwodnił. Czy ktoś z Was miał taki przypadek? Karmiliście kota, żeby cokolwiek zjadł. Poradźcie proszę co robić?

Triska

 
Posty: 2
Od: Nie lip 24, 2022 17:21

Post » Nie lip 24, 2022 22:30 Re: Felix z IBD

Moja kota z IBD apetyt ma aż natto i nawet przy wymiotach jadła dużo, nawet myślałam, że je za dużo i stąd wymioty, więc ciężko o własne doświadczenie.. Ale z tego co piszesz kot chyba też nie pije, skoro podajecie wodę strzykawką? Bo tak to przyszły mi do głowy zupki i mleko kocie, i jeszcze są takie pasty jako przysmaki, może da się podać strzykawką (ew po rozrobieniu z wodą)... Jeżeli to wszystko sprawdzone, to nie mam pomysłów, ale myślę, że ktoś bardziej doświadczony się wypowie.
A na jakiej podstawie podejrzenie IBD? Bo tak po prawdzie czytam o diagnozowaniu, o tym ile to chorób trzeba wykluczyć, a u mnie było pyk pyk, IBD. Na podstawie USG, podwyższonych kwasochłonnych i wymiotów (kupa w normie). Kot dostał steryd, a teraz wychodzi podwyższona kreatynina, może przez steryd właśnie... Także chętnie się podepnę.

Phantasmagoria

 
Posty: 4
Od: Nie lip 24, 2022 11:07

Post » Pon lip 25, 2022 1:11 Re: Felix z IBD

Może spróbować z gotowanym kurczakiem (chude mięso bez skory )

Albo surowe drobno pokrojone wieprz czy wołowina aby go zachęcić a co z robakami ?
Dlaczego podejrzewają ibd?
Jak długo nie je ?
Bez jedzenia padnie wątroba
Jak sa biegunki to i po wypiciu wody poleci
A może zatkany kupa

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon lip 25, 2022 19:05 Re: Felix z IBD

Dokładnie będzie wiadomo czy to IBD właśnie po środowym wykonaniu USG. Wywiad przeprowadzony przez p. weterynarz i objawy skutkują takim podejrzeniem. Próbowaliśmy wszystkiego i past smakowych i karmy w sosach i mleka w proszku dla kociąt i kotów w okresie rekonwalescencji i nic nie działa. Zaczęliśmy dokarmiać strzykawką, bo jeść coś musi. Jutro po USG będziemy wiedzieć więcej.

Triska

 
Posty: 2
Od: Nie lip 24, 2022 17:21




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości