Apelka skutki uboczne

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon paź 30, 2023 7:38 Re: Apelka skutki uboczne

jacek1982 pisze:mój kot po apelce ma tak samo! Mam pytanie po jakim czasie od odstawienia apelki objawy mijają?

Apelke lub inne leki "na tarczycę" podaje się cały czas. Nawet jak wyniki wrócą do normy.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto paź 31, 2023 18:05 Re: Apelka skutki uboczne

Czy apelka powoduje problemy z kupką? (zaparcia)

jacek1982

 
Posty: 285
Od: Wto mar 08, 2011 22:15

Post » Śro lis 01, 2023 7:02 Re: Apelka skutki uboczne

jacek1982 pisze:Czy apelka powoduje problemy z kupką? (zaparcia)

U nas nic takiego nie było. Ale każdy kot jest inny. Zależy też co je i ile pije.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto gru 19, 2023 17:23 Re: Apelka skutki uboczne

No właśnie u nas są od ponad tygodnia problemy z zaparciami. Kot wypróżnia się co 3 dni, wcześniej codziennie. Podaję błonnik, laktulozę, pastę odkłaczającą, dzisiaj podałam jeszcze gasprid. Trzecia doba leci, a kupy brak. Zwierzak próbuje, ale nie może zrobić. Zaparcia nie są wskazane na ulotce jako skutek uboczny, ale niestety jest jak jest. Podejrzewam, że to po prostu spowolnienie przemiany materii spowodowane przez apelkę. Już sama nie wiem co mam robić, czy odstawić lek, czy to się unormuje za jakiś czas ( a ja w międzyczasie osiwieję). Pytałam weta o maść wcieraną w ucho, ale nie wiedzą nic na ten temat...
Może spróbuję to jeszcze skonsultować z endokrynologiem. Znalazłam kogoś kilka km od domu i może w Nowym Roku uderzę, bo w tym już tyle wydałam na Rozę + święta, że nie dam rady.

Ruda_z_zielonymi

 
Posty: 3
Od: Wto gru 19, 2023 17:09

Post » Czw gru 21, 2023 14:33 Re: Apelka skutki uboczne

Zapiszę sobie , bo moja Maja od tygodnia jest na apelce. Na razie objawem jest osowiałość i sporadyczne wymioty śliną, ma też mniejszy apetyt.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw gru 21, 2023 15:36 Re: Apelka skutki uboczne

ametyst55 pisze:Zapiszę sobie , bo moja Maja od tygodnia jest na apelce. Na razie objawem jest osowiałość i sporadyczne wymioty śliną, ma też mniejszy apetyt.



Moja Elenka już dwa lata na Apelce i nie miała, żadnych niekorzystnych objawów (na szczęście) , o których czytam na miau
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72831
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw gru 21, 2023 23:59 Re: Apelka skutki uboczne

To super. Ja na razie odstawiam Apelkę do czasu aż miną zaparcia. Kotka po miesiącu brania Apelki z 15 dl zjechała do 1,12, więc możliwe, że wpadła w niedoczynność i stąd ten zwolniony metabolizm.

Ruda_z_zielonymi

 
Posty: 3
Od: Wto gru 19, 2023 17:09

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 130 gości