Renagel sposób podania

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon lip 11, 2022 15:46 Renagel sposób podania

Witam
Mój dostaje Renagel 1/4 rano i wieczorem. Tabletki są dość duże nie ma możliwości że mi to połknie. Rozpuszczam je chwilę w wodzie dodaje jakiegoś kociego smaczka i podaje strzykawka. Wyniki się nie poprawiły a nawet zwiększył się jeszcze fosfor z 7 do 14 . W jakiej formie podajecie to kotu. I czy w większej ilości? Dziękuję

aga12345

 
Posty: 17
Od: Śro sie 08, 2018 6:36

Post » Wto lip 12, 2022 8:42 Re: Renagel sposób podania

ja podaję do posiłku taką strzykawką do podawania leków - genialne rozwiązanie są na allegro

cisowianka

 
Posty: 11
Od: Sob maja 16, 2020 20:06

Post » Czw lip 14, 2022 21:48 Re: Renagel sposób podania

Rozpuszczanie w wodzie jest jak najbardziej ok. Renagel ma za zadanie wyłapywać fosfor z jedzenia, więc trzeba go koniecznie podawać w trakcie lub po posiłku, bo tylko wtedy będzie działał.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Pt lip 15, 2022 11:02 Re: Renagel sposób podania

ok.to dobrze. Bo myślałam że jak rozpuszczę w wodzie to będzie miał słabsze działanie. Dziękuje.

aga12345

 
Posty: 17
Od: Śro sie 08, 2018 6:36

Post » Pt lip 15, 2022 16:09 Re: Renagel sposób podania

Ewentualnie możesz pomyśleć o równym podzieleniu dawki na każdy posiłek. Jeśli łącznie Twój kot przyjmuje 1/2 tabletki dziennie to możesz to rozdzielić na tyle posiłków, ile kot przyjmuje.

Na przykład mój kot dostaje 5/8 tabletki dziennie. Rozpuszczam 1 tabletkę w 16 ml wody, a więc 5/8 to 10 ml. Kot dostaje 4 posiłki dziennie, więc po każdym posiłku dostaje 2,5 ml.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Sob lip 16, 2022 15:55 Re: Renagel sposób podania

paranoiczna_paranoja pisze:Ewentualnie możesz pomyśleć o równym podzieleniu dawki na każdy posiłek. Jeśli łącznie Twój kot przyjmuje 1/2 tabletki dziennie to możesz to rozdzielić na tyle posiłków, ile kot przyjmuje.

Na przykład mój kot dostaje 5/8 tabletki dziennie. Rozpuszczam 1 tabletkę w 16 ml wody, a więc 5/8 to 10 ml. Kot dostaje 4 posiłki dziennie, więc po każdym posiłku dostaje 2,5 ml.


Czyli 5/8 z 800 mg renegalu? I jak tyle dostaje ma fosfor w normie a ile kotek waży?bo mój waży 2.5 kg niewiem czy to ma coś do rzeczy czy raczej trzeba patrzeć na ilość fosforu . I jeszcze w dodatku zaprotestował i nie daje sobie kroplówek robić od tygodnia. Bo zawszę podawałam co parę dni na zmianę na cl i płyn ringera z mleczanami. Ale w sumie to dość dużo piję i nie wymiotuję. A daje Pani też kroplówki? Czy one tez zmniejszają fosfor czy raczej tylko te wylapywacze?

aga12345

 
Posty: 17
Od: Śro sie 08, 2018 6:36

Post » Sob lip 16, 2022 18:26 Re: Renagel sposób podania

Nie należy się sugerować tym 5/8. Chciałam tylko podać przykład, jak można taką dawkę podzielić. Dawkę Renagelu ustala LEKARZ na podstawie wyników krwi.

To że kot dużo pije niestety nic nie znaczy, że nie jest odwodniony. Kroplówki nie zmniejszają fosforu. Ich podawanie jest bardzo ważne, dlatego niestety musicie poszukać jakiegoś sposobu, żeby jednak je podawać. Proszę pamiętać, że kroplówki to są leki, ich dawkowanie powinien dobrać lekarz i należy się go trzymać. U nas na początku też kotka kiepsko znosiła podawanie kroplówek, ale po jakimś czasie się przyzwyczaiła i nie ma już większego problemu.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Sob lip 16, 2022 20:56 Re: Renagel sposób podania

No tak dokładnie. Tylko ja to już zgłupiałam. Zaliczyłam 4 weterynarzy w ciągu ostatnich 8 miesięcy. Pierwszy jeśli chodzi o kroplówki zresztą do którego chodziłam całe życie. Zalecił płukanie do podskórne glukoza. Jeszcze nie oczytana w tej kwestii oczywiście podałam podskórne. Na drugi dzień na sygnale kota wiozłam kliniki. Tam po tygodniowym płukaniu dożylnie kot wrócił do życia a leciał już przez ręce. W zaleceniach płyn ringera zwykły na przemian z nacl codziennie. Trzeci weterynarz do którego pojechałam jeszcze skonsultować żadnych kroplówek bo obciążają nerki i powodują stres u kota. Trafiłam w końcu do nefrolog. Zalecenia. Vivomix,nefroactiv, pronefra,karsivan,amodip a kroplówki co 3dzien po 100 na przemian płyn ringera tylko z mleczanami i NaCl nie codziennie z uwagi na anemię. I co 2 tygodnie aranesp i ewentualnie żelazo. Nefroactiv musiałam odrzucic bo wymiowal po tym. Reszta jak w zaleceniach. Robię badania dość często widzę że fosfor cały czas idzie do góry więc przeczytałam tu na forum o renegalu. Kot przez pierwszy miesiąc czuł się świetnie jak nie ten kot. Ale teraz się co zmieniło niestety. Jak widać po wynikach. I tak się zastanawialam czy można więcej np 3/4 dziennie.

aga12345

 
Posty: 17
Od: Śro sie 08, 2018 6:36

Post » Sob lip 16, 2022 22:39 Re: Renagel sposób podania

Te zalecenia od nefrologa wyglądają bardzo rozsądnie i ja bym się ich trzymała. Zawsze możesz skonsultować ten Renagel z lekarzem.

Niestety PChN to choroba postępująca, jej przebieg można opóźnić, ale nic więcej :( Poza tym teraz jest gorąco i też z tego powodu kot się może gorzej czuć. Brałaś to pod uwagę?

Zawsze można zamiast zwiększać dawkę wyłapywacza, spróbować podziałać z jedzeniem i dobrać jakieś niżej fosforowe. Wszystko zależy, co kot aktualnie je.

Ciekawe, że u nad po Nefroaktiv też były wymioty.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Nie lip 17, 2022 6:34 Re: Renagel sposób podania

Z jedzeniem to było że dawałam na początku różne karmy dla nerkowcow. Niestety raz udziobane albo wcale. Nefrolog uważa że już się powoli odchodzi od tych karm i tak po pierwsze one mają słaby skład a po drugie tym bardziej że nie są smaczne a najważniejsze żeby kot jadł cokolwiek. i mam jej dawać tylko o obniżonej zawartości ale do każdego posiłku wylapywacz. I tak teraz robię właśnie z renegalem. Tylko właśnie tak jak piszesz może to już być przez to że nerki nie pracują bo niestety na USG to już wcześniej wyszło że są bardzo duże zmiany no ale co zrobić póki się w miarę dobrze czuję to walczymy.

aga12345

 
Posty: 17
Od: Śro sie 08, 2018 6:36




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości