Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto paź 24, 2023 4:48 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Nie zbiera się gdzieś płyn ?
U psa kilka spraw się nałożyło
Serce płyn w brzuchu

Był na lekach od serca dołożył furosemid
I płyn zszedł , anemia się poprawiła
Tylko każdy inaczej mówi z furosemidem podawaliśmy jakiś czas a zależy od przypadku
Ileś dni podajesz ileś przerwy
Zszedł płyn ale czy nie wejdzie
Tez patrzę na staruszka taki nie mrawy czy nie ma cis
I płynu
Mówiłaś ze kic przytył
Mój tez był dokarmiamy sporo i teraz ważyłam 3500 a w zimie spadł do 2900 więcej nie ważyłam
Wet mówił ze anemia u psa przypuszczalnie od płynu

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto paź 24, 2023 5:01 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Plynu nie ma sprawdzalismy do takiego momentu nie doszlo jeszcze az tak zle z kardiomiopatia nie hest

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Wto paź 24, 2023 6:16 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

U nas anemia jest przez zle wchlanianie zelaza prawdopodobnie jelita ale musi miec czas na leczenie

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Wto paź 24, 2023 13:55 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

KROPISZON pisze:Witam, ponownie proszę o radę odnośnie Szarej... Dostała anemii Nefrolog ocenila jej wyniki krwi i usg ze II stopień niewydolnosci. Dostała Aranesp niestety nie poprawialo sie kot apatyczny,schudł, nie je samodzielnie. Po jednorazowo zwiększonej dawce Aranesp krew sie super poprawiła tzn jeszcze na granicy normy ale norma. Jedyne co jest jeszcze do niczego to PLT 140 norma od 180, MCV 11 norma od 13, MCV 34 norma od 40. Do tego przy recznym rozmazie zelazo ponizej normy nieco i jego przyswajalnosc... Po za tym albuminy do globulin obnizony stosunek. Teraz sedno sprawy niby wyniki lepsze infekcji w rozmazie nie ma kot wazy 2.5 kg w tej chwili tuczymy go ... stan zapalny ktory miala niewiadomego pochodzenia jest juz niewielki a kot co raz gorzej chwieje się na nogach dosłownie pupa mu ucieka jak chodzi nie wiem co jest grane boje sie ze zaraz odejdzie. Troche udalo sie w ciagu tyg ja podtuczyc z 2.5 na 2.56 ... Zelazo teraz podaje chela ferr ... Antybiotyk wyniki nerkowe spadaja 100 mocznik krea 2.8 i leci w dol fosfor 6 norma 6.8 ale dodalismy Renagel... Suplementow cale stado a mi znika. Powiedzcie czy to wina, ze jest wychudzona i podtuczenie powinno cos zmienic ? I to zelazo. Wczoraj kot byl lepszy dzis to masakra PILNIE PROSZE O RADY BO WYNIKI JEDNO A STAN KOTA ZUPELNIE INNY


Do tego aranasepu miala też żelazo w zastrzykach?

risha0105

 
Posty: 28
Od: Czw sie 11, 2022 12:12

Post » Wto paź 24, 2023 14:02 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

KROPISZON pisze:Pilna pomoc naprawde pilna, po dzisiejszej wizycie u weta serducho kardiomiopatia bez lekow sie nie obejdzie, fo tego znowu nam spadła krew po poprawie 19.10 byla jus w normie teraz dyrastyczny spadek do tego pogorszyły sie mocno parametry nerkowe mocznik 259 norma do 70 kreatynina 3.89 norma w tym lab 1.6 nie wiem co robic. Czy jest szansa ze po naprawieniu anemi sie poprawia nerki!!!


wiesz co my wyszliśmy z anemii, Kot dostawał aranasep + żelazo w zastrzyku co tydzień. Zmienilismy też dietę na barfa pod wyniki krwi. Po dwóch opakowaniach aranaseptu wyniki krwi super, ale nerkowe nie są lepsze niestety. U nas np crea 6.9 przy normie 1.8. A sam kot biega po domu, i jest żywotny. Więc chyba nie ma jednej zasady.
Za to nie je w ogóle sam. Karmimy go zmielonym barfem co 3 h strzykawką i pięknie przybrał na wadze.

risha0105

 
Posty: 28
Od: Czw sie 11, 2022 12:12

Post » Wto paź 24, 2023 17:36 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

I jak się dzisiaj czuje koteczka?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4494
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Wto paź 24, 2023 20:25 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Zelazo dostawala tylko w tabletkach hemodol od soboty chela ferr bio compleks

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Wto paź 24, 2023 20:26 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

W zastrzyku nie dostawała

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Wto paź 24, 2023 22:02 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Risha a jak zbijacie mocznik? Bo u mojej mocznik skoczyl i teraz zastanawiam sie jak za to sie zabrać

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Wto paź 24, 2023 22:23 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

U większości kotów mocznik ładnie opada po kroplówkach, najskuteczniejsze są dożylne.
Ale przy tak fatalnej morfologii i kłopotach z sercem, to nie jest dobry pomysł
Można zastosować azodyl bądź jego polski odpowiednik renibus. Ale w Twoim przypadku raczej po konsultacji z wetem że względu na ogromną ilość stosowanych leków
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4494
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Wto paź 24, 2023 23:35 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Vivomix dostaje, wrocilismy z kliniki przetoczono krew, do rego powiedzieli, ze ona musi definitywnie zelazo w zastrzyku bo przy chorych nerkach wchlanianie z jelit jest gorsze. W brzuchu troche płynu dziś jej sie zebralo wiec niestety ten libeo serduchowy zwiekszyli dawke puki nie zejdzie plyn. Narazie dalej pijana chodzi tzn zatacza sie chociaz reakcje sa nieco szybsze, nie wiem kiedy jakies lepsze efekty beda

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Śro paź 25, 2023 6:05 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Zaczynam tracić juz nadzieje i siły miałam dać czas Szarej ale to wodobrzusze... Dzis badania krwi po przetoczeniu jezeli nerki beda jeszcze gorsze... To chyba jej odpuszcze

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Śro paź 25, 2023 11:47 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

To jest niestety rodzaj błędnego koła. Z jednej strony wysoki mocznik czyli kroplówki, które najczęściej skutecznie go obniżają.
Dramatyczna anemia, a więc kroplówki nie zalecane.
Kardiomiopatia i płyn w brzuszku co wymagałoby środków w typie furosemidu, ale tego z kolei nie można podawać bez towarzyszących kroplówek bo bez nawadniania kompletnie zniszczy nerki.

Kieruj się zachowaniem i oceną samopoczucia koteczki. To jest moim zdaniem absolutnie kluczowe - czy je, czy wykazuje zainteresowanie otaczającym ją światem, czy ma wolę życia.
Bardzo Ci współczuję
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4494
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro paź 25, 2023 13:01 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Anemii juz nie ma bo przetoczylismy krew wiec dalismy czas

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Śro paź 25, 2023 13:23 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Anemia została powstrzymana, dałaś jej czas, ale nie możesz (moim zdaniem) traktować tego stanu poprawy, bo mam nadzieję, że poprawa jest, jak czegoś stałego. Jeszcze nie. Czy organizm kotki ten dany czas wykorzysta, to kwestia kolejnych dni. Nie ma moim zdaniem miejsca na wykonywanie nerwowych ruchów :(
To tylko wet z przemyślaną decyzją może prowadzić dalszą terapię
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4494
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 149 gości