Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lip 07, 2023 9:08 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Mam kotkę z PNN i je to co chce. Dostaje Renalvet i fosfor jest w normie, a był mocno podwyższony. Jako ciekawostkę napiszę, że fosfor obnizył jej się najbardziej, kiedy miałam w domu małe sadzonki pomidorów, a ona je "podgryzała". Pomidor jako roślina potrzebuje fosforu i mam wrażenie, że zadziałał jak "wyłapywacz". Ale to tylko moja teoria.

edycja123

 
Posty: 5
Od: Wto kwi 11, 2023 12:53

Post » Sob lip 08, 2023 2:14 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob paź 21, 2023 18:55 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Witam, ponownie proszę o radę odnośnie Szarej... Dostała anemii Nefrolog ocenila jej wyniki krwi i usg ze II stopień niewydolnosci. Dostała Aranesp niestety nie poprawialo sie kot apatyczny,schudł, nie je samodzielnie. Po jednorazowo zwiększonej dawce Aranesp krew sie super poprawiła tzn jeszcze na granicy normy ale norma. Jedyne co jest jeszcze do niczego to PLT 140 norma od 180, MCV 11 norma od 13, MCV 34 norma od 40. Do tego przy recznym rozmazie zelazo ponizej normy nieco i jego przyswajalnosc... Po za tym albuminy do globulin obnizony stosunek. Teraz sedno sprawy niby wyniki lepsze infekcji w rozmazie nie ma kot wazy 2.5 kg w tej chwili tuczymy go ... stan zapalny ktory miala niewiadomego pochodzenia jest juz niewielki a kot co raz gorzej chwieje się na nogach dosłownie pupa mu ucieka jak chodzi nie wiem co jest grane boje sie ze zaraz odejdzie. Troche udalo sie w ciagu tyg ja podtuczyc z 2.5 na 2.56 ... Zelazo teraz podaje chela ferr ... Antybiotyk wyniki nerkowe spadaja 100 mocznik krea 2.8 i leci w dol fosfor 6 norma 6.8 ale dodalismy Renagel... Suplementow cale stado a mi znika. Powiedzcie czy to wina, ze jest wychudzona i podtuczenie powinno cos zmienic ? I to zelazo. Wczoraj kot byl lepszy dzis to masakra PILNIE PROSZE O RADY BO WYNIKI JEDNO A STAN KOTA ZUPELNIE INNY

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Sob paź 21, 2023 19:09 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Zastanawiam sie czy ty zataczanie pupy moze byc spowodowane niedoborem zelaza bo aranesp zaczal dzialac wiec jak miala ponizej normy zelazo moglo jej zezrec jeszcze nizej... Dostawala wczesniej podwojna dawke hemodol ale teraz zmienilismy

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Sob paź 21, 2023 20:01 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

A jaką dietę stosujesz?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4496
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob paź 21, 2023 20:14 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Karma renal aktualnie plus bb&recovery balans odzywka do karmy wczesniej jadla wszystko co mialo nisko fosfor... Ogolnie parametry nerkowe sa stabilne czasem troche urosna jak bylo teraz ale potem spadaja co wlasnie sie dzieje... Ogolnie wczeraj byla fajna wyciagala sie i drapkowala drapak a dzis zas pogorszenie i martwi mnie ze dzisiaj sie jakas slaba zrobila i zatacza lekko i jest smutna a niby wyniki lepsze sa

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Sob paź 21, 2023 20:18 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Nie wiem co sie stalo bo wkoncu krew sie poprawila wiec liczylam ze ona tez zacznie sie polepszac, czy to moga byc te niedobory zelaza? Jeszcze jest kwestia stawow to stary kot a jest stan zapalny niewiadomego pochodzenia a juz przemaglowana na cacy jest po za rtg i ani wirusowka nowotwor i inne dziadostwa.ogolnie sypla sie przez anemie, z ktora walczymy ale wkoncu leczenie dziala a ona co raz gorzej

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Sob paź 21, 2023 20:29 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Niestety ta choroba jest nieprzewidywalna.
Może taka restrykcyjna dieta nie zawsze jest najlepsza?
Po pewnym czasie koci organizm zjada sam siebie obrazowo mówiąc, bo te dietetyczne karmy nie zapewniają niestety wszelkich koniecznych składników odżywczych.
Nie bardzo widzę też sens podawania kotu wyłapywaczy fosforu takich jak ipakitine gdy kot je specjalistyczną karmę. W takim przypadku renagel w zupełności wystarczy.

Moja nerkowa koteńka też dostawała aranesp, a dodatkowo musiałam suplementować żelazo. Niestety na wszelkie preparaty reagowała fatalnie. Po kolejnych preparatach i kolejnych seriach wymiotów podawałam jej xobaline. Nigdy już z żelazem problemów nie miała.
Trudno coś radzić w takiej sytuacji bo u każdego kota pnn wygląda inaczej.
Przemyślałabym dietę. Np karmy dla seniorów (one mają obniżony m.in. fosfor), albo gotowany drób? To akurat mięso, które zbytnio nie obciąża nerek
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4496
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob paź 21, 2023 20:34 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Ipakityny nie dostaje juz dawno aktualnie nefroactiv, nefroloxan porus one, i renagel ktory dopiero bede stosowac

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Sob paź 21, 2023 21:25 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Zastanów się nad dietą.
A może za dużo tych wszystkich suplementów?
Trudno radzić w takiej sytuacji, a kotka nie jest młoda
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4496
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Nie paź 22, 2023 3:01 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Tak na szybko
Badalas wątrobowe i trzustkę , ciśnienie

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie paź 22, 2023 6:15 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Tak miała to badane plus usg nawet dwa razy usg u dwoch roznych lekarzy niby miala lekko wredy cos z jekitkami miesiac temu ale teraz juz jest ok

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Nie paź 22, 2023 6:15 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Cisnienie tez dostaje amodip

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Nie paź 22, 2023 13:05 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Jutro pojde do wetow sprawdze to cisnienie moze ma aktualnie wyzsze jak bierze aranesp a miala miesiac temu kontrolowane dzis ciutke lepiej dalej jest flegmatyczna i duzo lezy ale juz jej tylek tak nie leci, bo opcje sa w sumie chyba juz tylko dwie niedobor żelaza sie poglebil albo nadcisnienie bo miala dwa epizody tydz temu ze mdlala. Zwalalismy na anemie ale moze to byc kwestia skokow cisnienia, bo potem chwile pozniej sie zbierala do kupy i bylo ok

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

Post » Pon paź 23, 2023 14:50 Re: Szara i PNN CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ

Pilna pomoc naprawde pilna, po dzisiejszej wizycie u weta serducho kardiomiopatia bez lekow sie nie obejdzie, fo tego znowu nam spadła krew po poprawie 19.10 byla jus w normie teraz dyrastyczny spadek do tego pogorszyły sie mocno parametry nerkowe mocznik 259 norma do 70 kreatynina 3.89 norma w tym lab 1.6 nie wiem co robic. Czy jest szansa ze po naprawieniu anemi sie poprawia nerki!!!

KROPISZON

 
Posty: 155
Od: Nie lis 29, 2015 21:22

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: autogAwaib i 128 gości