Kocie nerki pomniejszone

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt sty 21, 2022 21:45 Kocie nerki pomniejszone

Witam
Moja kotka lat 12. Pierwsze badania mocznik 150 kreatynina 12 fosfor 14. Kroplowki przez 7 dni dozylnie. Drugie badania mocznik 100 kreatynia 7 fosfor 6. Teraz na kroplowkach podskornych. USG nerki o wymiarze 30.2 pomniejszone, przerost warstwy korowej, rdzeń nerki niewidoczny, cechy artrofi nerki. Czy ktoś miał podobne usg? Czy to już jakiś zawannsowany stan. Dopiero zaczynamy żyć ze stwierdzonym pnn i tak się za bardzo nie orientuje. Już chyba z 5 rodzaj karmy renal próbowałam. Ma początku troszkę jadła. Czy możecie polecić jakąś mokre karme najlepiej w sosie? Ale nie typowa renal. Tylko jakaś normalna tylko o dobrym składzie. Jeszcze do końca tego nie rozumiem. Wiem że mam patrzeć na zawartość fosforu żeby była najnizsza A to bialko jakie ma być wysoko czy nisko? Dziękuję

aga12345

 
Posty: 17
Od: Śro sie 08, 2018 6:36

Post » Pt sty 21, 2022 22:12 Re: Kocie nerki pomniejszone

Jak mój Borys ma gorszy dzień to mu daję renal liquid srink

Gumisiek

 
Posty: 21
Od: Wto sie 30, 2011 9:14
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 21, 2022 23:47 Re: Kocie nerki pomniejszone

Listę karm z dobrym składem znajdziesz kilka tematów niżej. Autorka nieźle się napracowała, masz opisaną ilość węglowodanów, białka i fosforu. Niestety prawie wszystkie karmy mają konsystencję pasztetów lub mielonki. Co do smaków musisz próbować, co konkretnie twojemu mruczkowi spasuje, bo sama wiesz, że co kot- to inne upodobania. Karmy Select Gold- saszetki są też w sosiku, ale musisz podpytać w sklepie - na pewno indyk i wołowina. My niestety nie możemy stosować, bo ilość węglowodanów przekracza z kolei normy dopuszczalne przy cukrzycy. Powodzenia.

nina103

 
Posty: 161
Od: Wto lis 19, 2019 23:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości