Vivomix na zbicie mocznika - jak dawkować?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw kwi 06, 2023 17:01 Re: Vivomix na zbicie mocznika - jak dawkować?

Sosemigo pisze:Tak. Po kilku miesiącach udaje się tarczycę opanować więc zmniejszami trochę dawkę Apelki i wtedy wszystko zaczyna rosnąć od nowa. Natomiast jeśli nie zmniejszamy dawki to zaczyna wpadać w nadczynność. No i tak w kółko

Acha ,kicia ma niedoczynnosc ,omyłkowo odebrałam ze nadczynność
Kurczę ,z ta tarczyca to są cyrki
.
Co ile się badacie ?
Zdroweczka nieustająco
Ja podawałam vivomixx dość długo,ale przestałam od kilku miesięcy

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie kwi 09, 2023 13:02 Re: Vivomix na zbicie mocznika - jak dawkować?

Mój kot jest chory nieuleczalnie, w ostatnim stadium niewydolność nerek. Wiem, że go nie wyleczę, więc staram się też bez powodu nie targać go po weterynarzach. Jak jest wszystko w miarę ok, to idziemy raz na 6 miesięcy. A jak się coś dzieje to natychmiast. Niestety w ostatnim czasie gorsze dni i załamania samopoczucia zdarzają się coraz częściej więc zaczynamy bywać u weta co ok 3 miesiące. Każdorazowo robię mu wtedy pełną diagnostykę, ale głównie skupiamy się na tarczycy, krea i moczniku. Kota ma też w obrazie usg "cos" na wątrabie i ostatnio wyszła zmiana w płucach, ale zgodnie uznalismy z weterynarzem, że nie podejmujemy diagnostyki onkologicznej, bo bo potwierdzony rak i tak nie będzie leczony, bo leczenie zabije kota w takim wieku i takim stanie. Zatem zwracamy uwagę na minimalizowanie strat powodowanych przez choroby, na jego dobrostan i brak bólu.
Psikutka po 20 latach i 7 miesiącach juz tylko w moim sercu

Jeżyk in heaven...

Sosemigo

 
Posty: 111
Od: Nie lis 27, 2011 19:43

Post » Sob kwi 15, 2023 12:57 Re: Vivomix na zbicie mocznika - jak dawkować?

Sosemigo pisze:Nikt nie pisze więc Ja się podzielę moim sposobem.
Kicia 20 lat i 4 miesiące. Nerki w ostatnim stadium niewydolności (choroba wykryta około 4-5 lat temu). Niedoczynność tarczycy (srenio kontrolowalna - są skoki) i nadciśnienie (słabo kontrolowalne, wysokie mimo leków).
Daję jej Vivomixx 112 - jedną kaspułkę dziennie (z wodą lub z masłem, gdy nie chce jeść). Mocznik nie spada, ale za to rośnie stosunkowo powoli (od 128 w 2021 roku do 164 dziś) - co mimo wszystko uznaję za sukces, bo kicia ciągnie dzielnie od kilku lat.
Niestety nie mam niezbitego dowodu na to, że to "zasługa" Vivimoxxu (zauważyłam jednak, że bardzo dobrze działa na układ pokarmowy, gdy na przykład nasilają się wymioty), bo Psikuta dostaje też Flore Balance, Biopron 9 i Bioprotect - ORAZ Porus One ;) (nie wszystko na raz ale staram się 2-3 razy dziennie dać jej inny rodzaj probiotyku).



Sosemigo zycze duzo zdrowia koteczce, dalas mi wielka nadzieje ta odpowiedzia, napisalam jeszcze do ciebie na priv❤️

wiktoriawiktoria22

 
Posty: 34
Od: Czw kwi 13, 2023 14:29

Post » Nie kwi 30, 2023 14:05 Re: Vivomix na zbicie mocznika - jak dawkować?

Hej, w temacie dawkowania jeszcze pytanie.
Jestesmy na początku drogi, po unormowaniu nadcisnienia kreatynina na razie 2.25 (<1.49), mocznik 190 (<50). Przy cisnieniu 200+ krea byla 1.5, mocznik 70-80.
Razem z tym niestety fosfor tez wywalilo. Przy nadcisnieniu , diecie niskofosforowej i renalwecie 3.7, teraz 5.8. Od przyszłego tygodnia lecimy z renagelem. Na nadcisnienie i opanowanie białkomoczu Semintra + benezapril, Stosunek bialko-kreatynina z 6.0 zjechał na razie do 0.9.

Jak zaczynać i zwiekszac dawke przy sensacjach żołądkowych?
Ćwierć kapsułki 112 razem z jedzeniem = jednorazowa wodnista biegunka krótko później. Dziś spróbowałem 0.05-0.1 - taką szczyptę.
Wcześnej próbowałem z Bactilac, tam sa 4mld w jednej kapsulce to bez biegunek, ale roznica na granicy błędu/różnicy w nawodnieniu (mocznik 7-10 w dol).

geordi

 
Posty: 14
Od: Pon sty 19, 2015 0:15
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 131 gości