Karma dla Kota z PNN i alergią na drób

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto gru 21, 2021 13:48 Karma dla Kota z PNN i alergią na drób

Cześć wszystkim, poszukuje mokrej karmy dla kota z PNN oraz dodatkowo nietolerancją pokarmową na drób. Przewertowałam czeluści internetu w poszukiwaniu odpowiedniej karmy lecz w każdej karmie znajduję drób :x ostatnio zamówiłam kattovit niere/renal z jagnięciną ( na stronie sklepu w składzie opisu nie było wzmianki o drobiu) jakież było moje zdziwienie kiedy na etykiecie puszki znalazłam 27% drobiu. Myślałam że mnie szlag trafi, jestem załamana.

Kocurek 11 lat, leczony na nadczynność tarczycy Apelką. Codziennie króplówki podskórne + wyłapywacze fosforu ( Renagel-którego udało mi się zdobyć, nefrokrill, nefroaktiv).
Kot przed miesiącem trafił w stanie głębokiej anemii do szpitala na dożylne kroplówki. Wymiotował fontannami 2 razy dziennie. Nie jadł nic, na widok karmy zbierało go na wymioty. Na czas szpitala Nefrolog poleciła nam Cats finefood bio z kangurem (zadaniem karmy było to, żeby kot zaczął wg jeść) - kotu ta karma smakuje niesamowicie. Mruczy i cieszy się kiedy tylko sięgam po saszetkę, natomiast nie jest to typowa karma dla kotów nerkowych, podczas ostatniej wizyty u weta ( wyniki moczniku i krea bardzo delikatnie spadły) dostałam info że kotu powinnam wprowadzić karmę nerkową.
Do tej pory był to wybór miedzy kot nie je nic i sytuacja pozostaje dramatyczna -albo je cats finefood, który nie jest typowo nerkową karmą.

Oczywiście zależy mi na karmie o bardzo dobrej jakości bez zbóż, wypełniaczy i innego dziadostwa.
Na innym wątku znalazłam podobny temat i tam wskazówkę dotyczącą karmy Power of Nature ale na stronie nie znalazłam szczegółowego składu dla smaku wołowina, który mnie interesuje.
z góry wszystkim dziękuję za cenne podpowiedzi.

hasia2000

 
Posty: 2
Od: Wto gru 21, 2021 13:14

Post » Śro gru 22, 2021 0:33 Re: Karma dla Kota z PNN i alergią na drób

Wejdź na stronę- kocimiętka sklep internetowy, tam znajdziesz rozpisany skład każdego ze smaków Karmy PON. W razie pytań zadzwoń na numer podany do kontaktu- sprzedający podaje bardzo szczegółowe informacje dotyczące wszystkich karm, które ma w ofercie. U nas niestety nie przyjęły się, ale też mam strasznego niejadka.

nina103

 
Posty: 161
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Śro gru 22, 2021 12:30 Re: Karma dla Kota z PNN i alergią na drób

Karmy renal magicznie nie leczą nerek, do tego ich składy zazwyczaj pozostawiają wiele do życzenia. Może lepiej po prostu wybrać dobre wyskomięsne puchy z niskim fosforem? Na grupie jest taka lista.

Inną opcją jest też spróbowanie z dietą BARF i samodzielne ułożenie przepisu.

Możesz też spróbować skorzystać ze zwierzęcego dietetyka. Oni mają bardzo duże doświadczenie z doborem karm.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Śro gru 22, 2021 13:11 Re: Karma dla Kota z PNN i alergią na drób

Ciężko będzie znaleźć karmę stricte nerkową bez dodatku drobiu. Co na to weterynarz? Ma jakieś propozycje, skoro wie o alergii kota?

Mnie do głowy przychodzą karmy z niską zawartością fosforu: Feringa Pure smaki królik i jagnięcina oraz MjamMjam insekty z cielęciną. Power of Nature podobno ma niewiele fosforu, ale z jakichś przyczyn producent nie umieszcza tej informacji na puszce.

Laira

 
Posty: 25
Od: Sob lis 13, 2021 20:38

Post » Nie mar 27, 2022 11:42 Re: Karma dla Kota z PNN i alergią na drób

Dziękuję za wiadomości. Lekarz prowadzący zalecił uśpić kota :( . Zmieniliśmy lekarza, zgłosiliśmy się do dietetyka, przeszliśmy na Barf gotowany. Problemy jelitowe zniknęły, nie ma wymiotów, najada się, apetyt ma rewelacyjny a futro odzyskało swój blask. Gdybym posłuchała lekarza naszej perełki nie byłoby już z nami a w chwili obecnej jest i z każdym dniem przybywa mu wagi i sił :D

Warto słuchać tego co kot nam mówi, a on nam mówił, że chce walczyć i wcale nie ma ochoty odchodzić..

hasia2000

 
Posty: 2
Od: Wto gru 21, 2021 13:14

Post » Nie mar 27, 2022 23:43 Re: Karma dla Kota z PNN i alergią na drób

Super wiadomość. Cieszymy się bardzo, że trafiliście z karmą i trzymamy kciuki.

nina103

 
Posty: 161
Od: Wto lis 19, 2019 23:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości