Przewlekła niewydolność wątroby i trzustki

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro gru 15, 2021 8:53 Przewlekła niewydolność wątroby i trzustki

Witajcie,
Nie znalazłam odpowiedzi wśród wątków, więc zadaje nowe pytanie.
Grześ lat 8, kot ze schroniska, gdzie z powodu rzadkich odchodów 2 lata miał podawany metronidazol (widziałam kartę leczenia, bez komentarza). Kot jest już u mnie prawie 6 lat. Od pierwszego badania po adopcji wiadomo, że wątroba uszkodzona. Hepatiale, zastrzyki, ustabilizowana.
Niedawno doszła niewydolność trzustki. Je 2 x dobę, do każdego posiłku dostaje Lypex. Hepatiale od czasu do czasu.
Do brzegu: wet nie potrafi doradzić w kwestii karmy, a kot często wymiotuje. Praktycznie po każdej nocy sprzątam wymioty. Często są w nich kłaki, ale nie zawsze.
Bojąc się karm gotowych, bo nie umiem ocenić składu, zaczęłam podawać gotowana piers z indyka, ale nie jest to rozwiązanie ostateczne, tylko doraźne. Ciężko znaleźć karmę dla kotów trzustkowych, co doradzacie?
Dodam, że kot nie jest wybredny, jak to kot że schroniska, rzuca się na każde jedzenie, nawet niejadalne i muszę go bardzo pilnować.

ruskababa

 
Posty: 1
Od: Śro gru 15, 2021 8:35

Post » Śro gru 15, 2021 9:41 Re: Przewlekła niewydolność wątroby i trzustki

Moze pomoze stary watek:
viewtopic.php?f=1&t=182901

Kotu przetrwal ciezki okres na gotowanej piersi indyka, obecnie na stale na surowym miesie (wolowina, cielecina, schab, czasem kurczak, najczesciej filet z indyka) z dodatkami barfowymi (felini complete) i odrobina oliwy (toleruje tylko z oliwek). Od czasu do czasu mleko kozie, twarog, smietanka, zoltko, krewetki, tunczyk puszkowy, na smaka pieczone mieso.
Jak ma gorszy dzien, idzie gotowane mieso, czasem z glutem z siemienia lnianego.
wszystko bylo wprowadzane stopniowo i obserwowalam kota.
Zdrowia i powodzenia.

FuterNiemyty

 
Posty: 3600
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon gru 20, 2021 17:17 Re: Przewlekła niewydolność wątroby i trzustki

U mnie Timon "trzustkowo-wątrobowy" od półtora roku funkcjonuje na karmie dr Berga i na gotowanym mięsie. Czasami daje mu odrobinę innej karmy ale jak tylko trochę pofolguje to pojawiają się brzydkie kupy.
Obrazek
ObrazekObrazek

giegie

 
Posty: 692
Od: Sob cze 26, 2004 8:25
Lokalizacja: Lublin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości