Hemovet - 17 letnia kotka z obniżonymi parametrami nerkowymi

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lis 25, 2021 20:25 Hemovet - 17 letnia kotka z obniżonymi parametrami nerkowymi

Witajcie, moja 17-letnia kotka do tej pory zdrowa (poza hemobartonelozą wyleczoną w zeszłym roku) po wizycie kontrolnej u Weta i zrobieniu badań krwi ma obniżone parametry nerkowe (chyba mocznica wg wet - ale początki) i małopłytkowość. Dzisiaj zawiozłam ją na jakąś kroplówkę moczopędną i dostałam też tabletki hemovet (wet poleciła dawać 1 tabletkę dziennie - rozpuszczać w mleku/wodzie). Rozpuściłam ją mojej kotce w ciepłym mleku po powrocie i podałam - wypiła może połowę, raczej większa część tabletki została na dnie miseczki. Kicia poszła spać. Jednak ze 2-3 h później wstała i widziałam że ledwo może iść i gdy próbowałam ja brać na ręce miałczała gdy brałam ją pod łapki. W tym momencie śpi, ale gdy próbuję pogłaskać ją po brzuszku to miauczy. Jest bardzo niemrawa, senna. Nie chce nic jeść ani pić. Martwię się co będzie do rana. Czy to normalne? Czy może to być wynik stresu? Kotka bardzo nie lubi wizyt u wete, zawsze się wręcz trzęsie ze strachu... Wyników krwi na papierku jeszcze nie dostałam,mam dostać w poniedziałek

gaba999

 
Posty: 3
Od: Czw lis 25, 2021 19:25

Post » Czw lis 25, 2021 22:16 Re: Hemovet - 17 letnia kotka z obniżonymi parametrami nerko

Ma obniżone czy podwyższone parametry nerkowe?
Ta choroba się odnawia
Dlaczego wet dał żelazo ?
Może podejrzewa odnowe
Kupę kot robił ?
Jak dużo dostał kroplówki ,z czego ,ile kicia wazy ?
Żelazo czasami powoduje zatwardzenie ale nie tak szybko
Tu jest coś poważniejszego ,może za dużo kroplówki i osłabiona
Robiła siku
Dzwoń do wet

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lis 25, 2021 22:30 Re: Hemovet - 17 letnia kotka z obniżonymi parametrami nerko

Dziękuję za odpowiedź - obniżone parametry nerkowe - wet mówi że prawdopodobnie mocznica no i zelazo na maloplytkowosc - robiła siku, kupy nie, i niestety nie wiem jaka kroplówka :( pisałam smsa parę godzin temu do weterynarza to zwaliła to na stres, aa i waży jakieś góra 2-3 kg jest drobnym kotem

gaba999

 
Posty: 3
Od: Czw lis 25, 2021 19:25

Post » Czw lis 25, 2021 23:43 Re: Hemovet - 17 letnia kotka z obniżonymi parametrami nerko

Przy mocznicy (pnn) parametry nerkowe na ogół są podwyższone
Może być nie za wysoki mocznik i niska kreatynina
Ale to występuje u zabiedzonego kota ,wyniszczonego
Przeważnie są wysokie te parametry
Jak wet więcej ci informacji nie przekazał to trudno ocenić
Nie wiem czy robił usg ,badanie moczu
Płytki krwi moga być niskie przy liczeniu maszynowym jak są zlepy
Badania wet robił u siebie czy wysyłał ?
Dzwon po badania żebyś więcej wiedziała
Ciekawe jaka jest anemia ze dał żelazo
Tu tez może być zagrożenie i kot się zle czuje
I może być bardzo zle ,to nie da objawy stresu

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lis 26, 2021 10:37 Re: Hemovet - 17 letnia kotka z obniżonymi parametrami nerko

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, usg nie było, tak jak mówiłam wyników niestety jeszcze nie dostałam, to wszystko co wiem :( natomiast kicia już mruczała nad ranem, wstała i chodzi normalnie. Napiła się też wody i troszkę zjadła, więc jest lepiej.

gaba999

 
Posty: 3
Od: Czw lis 25, 2021 19:25

Post » Nie gru 05, 2021 22:18 Re: Hemovet - 17 letnia kotka z obniżonymi parametrami nerko

Hm obniżone i mocznica? trochę dziwne to jest...Co do krwi warto zrobić dokładne badanie.Może to wcale(lub nie tylko) nerki.

Tukot

 
Posty: 29
Od: Pt wrz 07, 2018 10:14




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości