Tarczyca (apelka), pobudzenie apetytu.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon lis 15, 2021 18:18 Tarczyca (apelka), pobudzenie apetytu.

Witam,
poproszę Was radę. Zaczynam podawać kotu Apelkę na tarczycę.
T4 odjechane, reszta wyników Ok.
USG bez uwag.

I mogę poprosić o doradzenie jaka jest skuteczna metoda jej podawania... Mój na sam widok "strzykawki" nie raczy otworzyć pyska.
A niezbyt mam ochotę na siłowe rozwiązania tym bardziej że wyjęcie go spod łóżka o 6 rano graniczy z cudem.

W instrukcji leku jest aby podawać sam lek bez karmy ale jest to trudne...
I dodatkowo czym można wzmocnić apetyt u kota?
Karmę mokrą zjada z przyjemnością suchą z ogromną łaską mimo że ma jej trzy różne w miskach.

Dawka:
1x2,5 / 1x1,25
Kolejne badanie za 3 tygodnie.

ArturB

 
Posty: 177
Od: Pon mar 02, 2020 21:48

Post » Śro lis 17, 2021 21:24 Re: Tarczyca (apelka), pobudzenie apetytu.

Dla kota zdrowiej, jeśli je tylko mokrą karmę, więc zostałabym po prostu tylko przy mokrej karmie :)

Moje koty dużo lepiej przyjmują leki, jeśli tabletka jest włożona do żelatynowej kapsułki.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Czw lis 18, 2021 0:02 Re: Tarczyca (apelka), pobudzenie apetytu.

Ja mam wybitnie agresywnego (do zabiegów) kota, a Apelkę udaje mi się podać ze strzykawki - biorę kota z zaskoczenia na kolana sprawnym ruchem, podnoszę mu lekko brodę/pyszczek do góry i delikatnie wciskam końcówkę strzykawki Z BOKU pysia, w okolicy tylnich zębów. ZAWSZE wtedy ciutkę uchyli paszczę, a wtedy jednym ruchem wciskam całą zawartość strzykawki na język. Dzięki takiemu ułożeniu (strzykawka od boku), nie celuję strzykawką w stronę gardła, tylko jakby w przeciwległy staw żuchwowy i przeciwny policzek - i kiedy wciskam lek, to leci przez język i na drugi policzek, a nie prosto do gardła - bo to mogłoby spowodować zachłyśnięcie. Tego leku jest tak mało, że trwa to ułamek sekundy.
Korzystałam z tego filmiku, żeby się nauczyć:
https://www.youtube.com/watch?v=cJh_zLpFF88

Co do karmy, to suchą odpuść i w zasadzie ciesz się, że kot sam ją odstawił - bo zazwyczaj to problem. A kotu suche niepotrzebne - a mieszanie z mokrą - jeszcze gorsze! (różne czasy trawienia = problemy z żołądkiem)

Na pobudzenie apetytu to coś od weta (Mirtor, Peritol) - ale ja osobiście unikam jak mogę (chyba że jest głodówka i chudniecie) bo moja kota bardzo kiepsko reaguje na te leki - tzn ma skutki uboczne (stan psychozy, lęk, chowanie się, ciągly przestrach). Możesz spróbowac dosmaczać karmę dodatkami, które zachęcają do jedzenia.
Ja korzystam naprzemiennie z:
- sosiki wszelkiego rodzaju (Miamore, rossmanowy Winston itp.)
- pasta multiwitaminowa lub jakaś smakowa - łososiowa itp.
- masło (odrobina roztopionego na karmę)
- smalec gęsi
- posypka ze smaczków liofilizowanych typu Cosma
- posypka z pokruszonej karmy suchej (o ile kto szaleje za jakąś)
- olej z łososia (na karmę)
- żółtko jajka na karmę
- sos z gównianych karm typu Felix czy Whiskas (mają coś w sobie takiego, że kot odmawiający wszelkiego jedzenia, to dziadostwo przynajmniej liźnie)
- i moje ostatnie odkrycie: kolostrum kozie, czyli suszona siara kozia w kapsułkach (posypuję nią jedzenie mokre)

Moja kicia bierze też Renalvet jako wyłapywacz fosforu i zawartość kapsułki jest na tyle smaczna, że polewam nią karmę i zjada to i wylizuje wszystko (czasem ;) zależy jaki ma dzień).
Psikutka po 20 latach i 7 miesiącach juz tylko w moim sercu

Jeżyk in heaven...

Sosemigo

 
Posty: 111
Od: Nie lis 27, 2011 19:43

Post » Nie lis 21, 2021 8:04 Re: Tarczyca (apelka), pobudzenie apetytu.

Dzięki,
Skontaktowałem się z dystrybutorem w sprawie podawania leku.
Można go mieszać z karmą pod warunkiem, że kot zje całość czyli ja daję pół łyżeczki mokrej na to lekarstwo i po problemie.
Cały haczyk tkwi w tym aby pacjent zjadł cała dawkę, więc ilość karmy musi być minimalna.

Odnośnie podawania jedzenia muszę się doszkolić :-)

ArturB

 
Posty: 177
Od: Pon mar 02, 2020 21:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 35 gości