Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro gru 15, 2021 12:25 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Moje najnowsze odkrycie: Wiejska Zagroda o smaku kurczak z kaczką. Dostepna w puszkach różnej wielkości. Niska zawartość fosforu (0,16), wysoka zawartość tauryny, dość dużo mięśni w składzie i olej z łososia :1luvu:. A to wszystko w rozsądnej cenie. Pytanie tylko, czy koty zechcą jeść...

Laira

 
Posty: 25
Od: Sob lis 13, 2021 20:38

Post » Śro gru 15, 2021 14:20 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Laira pisze:Moje najnowsze odkrycie: Wiejska Zagroda o smaku kurczak z kaczką. Dostepna w puszkach różnej wielkości. Niska zawartość fosforu (0,16), wysoka zawartość tauryny, dość dużo mięśni w składzie i olej z łososia :1luvu:. A to wszystko w rozsądnej cenie. Pytanie tylko, czy koty zechcą jeść...


napisz jak smakowała 8)
tej kaczki w karmie to jest malutko -tylko 4 %. ale suszone mięso -bardzo porządnie.
Moje koty bardzo lubią kaczkę, ale jakoś ostatnio kaczkę wywiało, nawet żołądków z kaczki nie ma, ani szyjek.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 15, 2021 15:33 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Napiszę :). Chodziło mi o karmę w puszce. Ona ma 26% kaczki.

https://ceneo.pl/110478812;pla?se=YxWbm ... gJiwPD_BwE

W suchych słabo się orientuję, bo niestety od lat już nie mogę podawać. Jeśli chodzi o kaczkę, w Selgrosie są dostępne szyje mrożone.

Laira

 
Posty: 25
Od: Sob lis 13, 2021 20:38

Post » Śro gru 15, 2021 16:47 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Słusznie, bo to przecież watek karm mokrych -źle popatrzyłam.
Fajna karma -zapisze sobie na zaś - bo czasem potrzebuje mokrych/gotowych karm .


Mrożone mięso, w sytuacji jak podaje surowe, to mnie raczej odpycha -bo nie wiem jak wyglądało przed zamrożeniem.
Co innego jak sama mrożę.
W Tesco były i całe kaczki, i różne części kaczek -świeże, ale niestety we wrześniu zamknęli Tesco.
Najwygodniej było kupić cała kaczkę, czy gęś -świeżą, - a potem pokroić i zamrozić w kawałkach.
W takim innym sklepie gdzie bywały świeże szyje z kaczki czy z gęsi, żołądki -całkiem wymiotło, bywają tylko piersi z kaczki, ale w zaporowych cenach.
Koty bardzo kaczkę lubiły (i ja też) to takie całkiem inne mieso.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie gru 19, 2021 14:31 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Patmol pisze:napisz jak smakowała 8)


Jesteśmy już po pierwszych testach i karma ładnie się przyjęła. Nerkowiec (chory-ale-żarłoczny) wsuwa aż miło, a drugi kot (zdrowy-lecz-niejadek) zjada ją z umiarkowanym entuzjazmem - co w tym przypadku jest sukcesem.

Faktycznie są problemy z dostępnością wielu mięs. Niskofosoforowe mono-karmy z królika są praktycznie nieosiągalne :(. Feringa Pure - brak dostępności przynajmniej do stycznia. W desperacji znalazłam jeszcze taką karmę:

https://www.kocimietka.pl/dla-kota/2481 ... 01794.html

Ale jest to wersja dla kociaków, a więc ma więcej białka i mniej tłuszczu. Nie jestem pewna, czy się nada.

Laira

 
Posty: 25
Od: Sob lis 13, 2021 20:38

Post » Nie sty 09, 2022 10:35 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Witam serdecznie, orientujecie się jak teraz wygląda sprawa z zawartością fosforu w puszkach granatapet symfonie. Nie mogę znaleźć żadnej z obniżoną zawartością?
Obrazek
ObrazekObrazek

giegie

 
Posty: 692
Od: Sob cze 26, 2004 8:25
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon kwi 25, 2022 16:28 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Cats Plate Vet Renal opinie i ilość fosforu. Proszę o odpowiedz

Nap26

 
Posty: 1
Od: Pon kwi 25, 2022 16:03

Post » Czw wrz 01, 2022 16:54 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

UWAGA ROK 2022 FERINGA PODNIOSŁA POZIOM FOSFORU (w lini 2 smaki i Single)

Takie coś znalazłam.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon paź 17, 2022 14:56 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Ktoś pomoże i powie, jak z węglami i fosforem w tej karmie ?
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... on/1358816

Chodzi o kurę z dzikiem.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto paź 25, 2022 10:27 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Do listy można dorzucić karmy John dog for cats linia mono w puszkach. fosfor 0,14%
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 932
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Wto paź 25, 2022 10:31 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

boguska_t pisze:Do listy można dorzucić karmy John dog for cats linia mono w puszkach. fosfor 0,14%


dzięki!

Jednocześnie sobie wątek zaznaczę, mój wyadoptowany nerkowiec coś monotonną dietę ma, podrzucę jego pańci nowe pozycje.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5979
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto paź 25, 2022 12:25 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Kurczak z dynią - W: 0.2%, F: 0.16%, B: >10%
- Królik z pasternakiem - W: 0.12%, F: 0.17%, B: >10%
Feringa Menu 2 Smaki (Zooplus, Bitiba)



https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... enu/438543

Czy to mowa o tych karmach ?
Na stronie, jest dużo wyższy wapń i fosfor.

Już kiedyś pisałam ( powyżej), co znalazłam na necie.

UWAGA ROK 2022 FERINGA PODNIOSŁA POZIOM FOSFORU (w lini 2 smaki i Single)

Przed podaniem karmy sprawdzajcie na bieżąco zmiany, jakie zachodzą w składach. Na liście nie zostały uwzględnione karmy, które na obecną chwilę (listopad 2020) mają zamiast podanych dokładnych wartości fosforu, widełki z jego przedziałem. Mowa tu np.o MAC’S, GranataPet Symphonie, Natural Trail,Tundra, Catz Finefood Purrr.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto paź 25, 2022 22:30 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

boguska_t pisze:Do listy można dorzucić karmy John dog for cats linia mono w puszkach. fosfor 0,14%

Zaktualizowałam listę na pierwszej stronie
Psikutka po 20 latach i 7 miesiącach juz tylko w moim sercu

Jeżyk in heaven...

Sosemigo

 
Posty: 111
Od: Nie lis 27, 2011 19:43

Post » Wto paź 25, 2022 22:34 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

gatiko pisze:Kurczak z dynią - W: 0.2%, F: 0.16%, B: >10%
- Królik z pasternakiem - W: 0.12%, F: 0.17%, B: >10%
Feringa Menu 2 Smaki (Zooplus, Bitiba)
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... enu/438543

Czy to mowa o tych karmach ?
Na stronie, jest dużo wyższy wapń i fosfor.

Już kiedyś pisałam ( powyżej), co znalazłam na necie.

UWAGA ROK 2022 FERINGA PODNIOSŁA POZIOM FOSFORU (w lini 2 smaki i Single)

Przed podaniem karmy sprawdzajcie na bieżąco zmiany, jakie zachodzą w składach. Na liście nie zostały uwzględnione karmy, które na obecną chwilę (listopad 2020) mają zamiast podanych dokładnych wartości fosforu, widełki z jego przedziałem. Mowa tu np.o MAC’S, GranataPet Symphonie, Natural Trail,Tundra, Catz Finefood Purrr.

Dodałam ostrzeżenie na pierwszej stronie.
Psikutka po 20 latach i 7 miesiącach juz tylko w moim sercu

Jeżyk in heaven...

Sosemigo

 
Posty: 111
Od: Nie lis 27, 2011 19:43

Post » Wto paź 25, 2022 22:41 Re: Lista karm mokrych wysokobiałkowych niskofosforowych

Laira pisze:Moje najnowsze odkrycie: Wiejska Zagroda o smaku kurczak z kaczką. Dostepna w puszkach różnej wielkości. Niska zawartość fosforu (0,16), wysoka zawartość tauryny, dość dużo mięśni w składzie i olej z łososia :1luvu:. A to wszystko w rozsądnej cenie. Pytanie tylko, czy koty zechcą jeść...

Dodane do listy
Psikutka po 20 latach i 7 miesiącach juz tylko w moim sercu

Jeżyk in heaven...

Sosemigo

 
Posty: 111
Od: Nie lis 27, 2011 19:43

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości