Czy jest szansa?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto paź 12, 2021 11:57 Czy jest szansa?

Mój ukochany kot odchodzi.Tydzień temu okazało się że ma bardzo złe wyniki krwi. Mocznik okolo 350 a kreatynina 7. Po tygodniu kroplowek i leczenia znaczne pogorszenie. Mocznik 600, kreatynina 11.Po pierwszych trzech kroplówkach mìal duży apetyt, załamanie nastąpiło 4 dnia. Nie wiem co się stało.Nie chce jeść. Podaje mu karmę płynną. Wstaje tylko by się napić wody i nawet przyszedł do mnie nocą do łóżka, jak zawsze ,ale już leci przez ręce,patrzy,jakby niewidzącymi oczami. Nie chcę by odchodził.

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Wto paź 12, 2021 13:23 Re: Czy jest szansa?

Czy jest jakieś podejrzenie skąd takie złe wyniki nerkowe? Były robione inne badania? Czy dostaje jakieś leki oprócz kroplówek?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto paź 12, 2021 15:49 Re: Czy jest szansa?

Kot mial skrócone badanie krwi pół roku temu,pełne rok temu. Wyniki były dobre.Jego notorycznym problemem były zaparcia,które wynikały prawdopodobnie z jego kalectwa. Miał amputowany ogon. Często przy tych zaparciach nie oddawal moczu. Jeździłam z nim na pogotowie. Bywał cewinkowany . Najczęsciej drogi moczowe miał jedbak drożne ale nie chciał sikać. Bywalo ze sama potrafiłam opanować sytuację. Bardzo żle reagował na przetrzymywanie w domu,gdyz byl kotem przyzwyczajonym do wychodzenia. Tym razem wydawało.mi się ze wrocil do domu w miarę wypróżniony. Następnego dnia pojechałam zbadać krew i mocz. Kolejnego rano z powrotem do gabinetu dostal kroplowke podskórnie. Popołudniu jego pęcherz był tak duży że znowu do weterynarza.usg i rtg wykazało duzo zalegającego kalu. Lekarz zaproponował lewatywe z zaznaczeniem ze kot może się już nie obudzic albo ostatnią próba ze środkami przeczyszczającymi. Poprosiłam o to drugie. W domu za jego zaleceniem jeszcze dodatkowa laktuloza. Brzuszek duży,napięty. Byłam już gotowa jechać znowu do weterynarza,wreszcie puściło. Kolejnego dnia w innej lecznicy u nowego weterynarza z opinią znającego temat nerkowy,choć nie nefrologa. Dostaje kroplowki dożylnie chyba mleczanowe, antybiotyk, lek na zbicie fosforu, przeciwwymiotny i na apetyt.W pierwsze trzy wieczory po kroplówkach mial bardzo duży apetyt. Dałam mu karmę renal. Czwartego dnia trochę zjadł i odtąd już nie chce. Podaję mu karmę plynna strzykawką. Wyniki nowych badań są tragiczne. Tylko fosfor nieco spadł. Wet przygotowuje mnie na decyzje o eutanazji w przyszłym tygodniu. Jestem zrozpaczona.

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Wto paź 12, 2021 22:28 Re: Czy jest szansa?

Czyli jak rozumiem to raczej ostra niewydolność nerek związana z zatrzymaniem moczu.
Bardzo wysoki ten mocznik:(
A kot teraz normalnie już opróżnia pęcherz?
Myślę, ze to dobrze że dostaje kroplówki dożylne i antybiotyk.
Jeśli to starszy kotek trzebaby może zbadać serce, czy może dostawać intensywne kroplowki, nie ma anemii?
Miał robiony posiew moczu?
Moja kotka miała niedawno podwyższone parametry nerkowe, na początku po kroplowkach rosly (kreatynina doszła do 12, mocznik do prawie 300) dopiero po jakimś czasie zaczęły spadać.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro paź 13, 2021 6:34 Re: Czy jest szansa?

fili pisze:Czyli jak rozumiem to raczej ostra niewydolność nerek związana z zatrzymaniem moczu.
Bardzo wysoki ten mocznik:(
A kot teraz normalnie już opróżnia pęcherz?
Myślę, ze to dobrze że dostaje kroplówki dożylne i antybiotyk.
Jeśli to starszy kotek trzebaby może zbadać serce, czy może dostawać intensywne kroplowki, nie ma anemii?
Miał robiony posiew moczu?
Moja kotka miała niedawno podwyższone parametry nerkowe, na początku po kroplowkach rosly (kreatynina doszła do 12, mocznik do prawie 300) dopiero po jakimś czasie zaczęły spadać.
@fili, zwróciłam uwagę na Twój wpis, że w przypadku Twojej kotki po pierwszych kroplówkach, parametry nerkowe rosły, i dopiero później zaczęły spadać. Mamy w tej chwili podobnie - daj znać proszę, po jakim czasie zaczęły spadać? Czy wdrażałaś jeszcze jakieś leczenie?

syraks

 
Posty: 21
Od: Sob lis 10, 2012 15:18

Post » Śro paź 13, 2021 7:31 Re: Czy jest szansa?

Jak się zachowywała Twoja kotka przy kreatyninie okolo12? Jak długo dochodziła do siebie?Niestety moj kotek juz tylko leży i moczy się pod siebie. Tak miał robione badania moczu. Rośnie negatywny stosunek białka do kreatyniny. Był 0.6 jest 0.9. Co do serca to był badany i w opisie wygląda ze jest w porządku. Diagnoza była PCHN zaostrzenie.

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Śro paź 13, 2021 9:39 Re: Czy jest szansa?

Kurczę a jak inne wyniki -anemia?
Czy nie za dużo ns kg płynów ciała ile kot wazy i ile płynów dostaje
Może jest przewodnienie ,anemia
Coś osłaniającego wątrobę
Ornipural ?
Kupa już wszystką zeszła ?
Jeżeli był zatkany mogła wątroba zaszwankowac
Nie podawali mleczajów w kroplowce

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro paź 13, 2021 10:03 Re: Czy jest szansa?

Co do płynów to kotka ważyli a i klinika zajmuje się kotami nerkowymi. Myślę że dobrze są obliczone. Kot duzo sam pił. Teraz nawet nie wstaje. Watrobe mial dobrąza pierwszym razem było badanie.Ma podwyższone RDW CV DO 24.70 % max 21.10 leukocyty podwyższone do 13.59(11) neutofile 95%(75) . Spadek limfocytów do 4%( 20-50) i ezynofile 0.00 ( min 0.10) . Potas 28( norma do 22) i fosfor 18.8 ( max 6.8) spadł nieco przez tydzień. Mial badanie moczu ciężar 1.011.Nie wiem jak wkleić tu wyniki krwi.

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Śro paź 13, 2021 10:28 Re: Czy jest szansa?

Mleczany podawali. Kupa zeszla.Teraz jej jest bardzo mało bo skąd? Karmie go płynnym renalem.

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Śro paź 13, 2021 10:29 Re: Czy jest szansa?

Wys potas a w płynie ringer z mlecZanami jest potas
Kot może mieć wys cis i jest jak szmatka
Fosfor ogromny ,czym zwalczajcie i jak podawany
Ze klinika zajmuje się nerkowymi to nie znaczy ze jest ok
Nie na anemii?
Miałam koty powypadkowe i one często się zatykają
Mogła być uszkodzona miednica i gorzej z oddawaniem kalu
Jak masz lactuloze to po trochu podaj
I włączcie od wątroby ,probiotyk

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro paź 13, 2021 10:54 Re: Czy jest szansa?

Może trzeba podać coś obniżającego boalkomocz

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro paź 13, 2021 11:21 Re: Czy jest szansa?

anka1515 pisze:Wys potas a w płynie ringer z mlecZanami jest potas
Kot może mieć wys cis i jest jak szmatka
Fosfor ogromny ,czym zwalczajcie i jak podawany
Ze klinika zajmuje się nerkowymi to nie znaczy ze jest ok
Nie na anemii?
Miałam koty powypadkowe i one często się zatykają
Mogła być uszkodzona miednica i gorzej z oddawaniem kalu
Jak masz lactuloze to po trochu podaj
I włączcie od wątroby ,probiotyk


Nie ma anemii. Na fosfor renigel. Jaki probiotyk byłby ok? I co mu podawać strzykawka jako pokarm?

lazuralizarynowy

 
Posty: 87
Od: Pt gru 20, 2013 19:08

Post » Śro paź 13, 2021 12:16 Re: Czy jest szansa?

Semintra ,lotensin

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro paź 13, 2021 12:23 Re: Czy jest szansa?

Tyle napisałam i coś nie chce się wkleić
Tamte leki można spróbować czy kot nie poczuje się lepiej
Z probiotyków to Azodyl i są jeszcze inne ale trzeba uważać czy nie ma biegunki czy zatwardzenia
Zdzieblo soku z buraka rozluźnia kupala
Od fosforu podawać do każdego posiłku (dawka dzienna podzielona)
Mozna podać alugastrin tez jako wylapywacz do posiłku większego tylko ten posiłek bez renagelu
Jak kot nie chce jeść to co zechce z np alugastrinem

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro paź 13, 2021 12:37 Re: Czy jest szansa?

Semintra i lotensin w takim stanie i z takimi wynikami będą gwoździem do trumny.
Zastosowanie probiotykow to z kolei jak kropidło... I wyłapywacze fosforu też sobie na takim etapie odpuścić.
Niestety tutaj albo wizyta u nefrologa który ma możliwość określić i wyrównać równowagę kwasowo-zasadowa, z raczej marnymi szansami na powodzenie, albo jeśli się zakwalifikuje to hemodializy, albo... Nie skazywać kota na cierpienie i śmierć przez chorobę :(

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości