Życie z kotem z cukrzycą. Nie wiem co robić.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto wrz 28, 2021 7:08 Życie z kotem z cukrzycą. Nie wiem co robić.

Niedawno u mojego 12-letniego Maine Coona Diesela zdiagnozowano cukrzycę.

Czuję, że został złapany bardzo wcześnie:

Sześć z siedmiu lat temu jadłem za darmo, a on zbliżył się do 30 funtów. Spychałem go do kubka dziennie i sprowadzałem go do mniej niż 20 funtów. Zawsze karmiłem go jedzeniem przyzwoitej jakości, albo Blue Buffalo albo jedzeniem Costco, z których oba mają pierwsze składniki w postaci mięsa.

Kilka lat temu miał kamienie w cewce moczowej i pęcherzu, które trzeba było usunąć chirurgicznie. Przestawiłem go na formułę Royal Canin Urinary SO za radą mojego weterynarza.

W zeszłym miesiącu moja teściowa odwiedziła ze swoim kotem kilka tygodni. Jej kot odmówił jedzenia zgodnie z naszym harmonogramem i naszym jedzeniem. Jest na taniej jedzeniu z Wal*Martu i karmi za darmo. Mój kot obżerał się niezdrowym jedzeniem.

Mój kot zaczął się męczyć w kuwecie, więc zabrałem go ponownie w oczekiwaniu na kamienie moczowe. Rentgen wykazał zaparcia, ale i tak poprosiłam o badanie moczu. Analiza moczu wykazała wysoką zawartość cukru, ale brak kamieni.

Wysoka zawartość cukru sprawiła, że ​​poprosiłem o badanie krwi.

Pierwszy poziom glukozy we krwi był w latach 400. Pomyślałem, że to może być stres u weterynarza. 5 lub 6 godzin później było 280. Weterynarz zasugerował, że zmiana diety może załatwić sprawę, ponieważ obawiałem się insuliny applinked.

W zeszłym tygodniu przestawiłam go na formułę Purina Pro Plan Veterinary Dietetic Management DM. Wczoraj wieczorem, a dziś rano zabrałem go do weterynarza bez śniadania. Jego poziom glukozy we krwi wynosił 400 zarówno dziś rano, jak i dziś po południu.

Mój kot nie schudł; on wciąż ma 18 funtów i jest pulchny. Nie zaczął wymiotować, nie miał drgawek, nie pił zauważalnie częściej. Mój weterynarz mówi, że nie muszę jeszcze podejmować żadnych decyzji, ale nie może mi powiedzieć, ile mam na podjęcie decyzji. Nie mogę podać nawet kilku tygodni lub miesięcy, ale prawdopodobnie minie to w ciągu roku.

Pracuję w pełnym wymiarze godzin, czasem w godzinach nadliczbowych, a czasem na nocnej zmianie.

Moja żona pracuje w pełnym wymiarze godzin, a czasem w godzinach nadliczbowych.

Mamy dwoje bardzo małych dzieci w wieku 5 i 7 lat.

Moja żona i ja walczymy z dość poważnymi atakami depresji i nie jesteśmy pewni, czy poradzimy sobie ze stresem wynikającym z tego. Koniec z rodzinnymi wakacjami, bez weekendowych wypadów do domu babci...

To nie tak, że mogę iść do Wal*Martu i kupić insulinę Humalog za 25 dolarów za butelkę. Insulina dla kota Lantus Glargine kosztuje 400 dolarów za butelkę. Pomijając pieniądze, pomysł posiadania igieł i podawania zastrzyków dwa razy dziennie jest dość zniechęcający. Nie pamiętam nawet, żeby codziennie brać własne leki, a to tylko pigułki.

Nie jestem nawet pewien, ile mam czasu. Gdyby nie dostał się do tego gównianego jedzenia, nawet bym nie wiedziała.

Ma 12 lat... Cholera, nawet nie wiem, czy zareaguje na insulinę.

Kiedy wrzucić ręcznik?
Ostatnio edytowano Czw wrz 30, 2021 15:22 przez plawregil92, łącznie edytowano 1 raz

plawregil92

 
Posty: 1
Od: Wto wrz 28, 2021 7:04

Post » Wto wrz 28, 2021 15:51 Re: Życie z kotem z cukrzycą. Nie wiem co robić.

Karmisz smieciowym jedzeniem z olbrzymia iloscia weglowodanow i bardzo niezdrowych dodatkow typu rozne maczki, skrobie, cukry, itp (Purina, RC, Buffalo Blue!). To jedzenie jest dla zdrowego kota na dluzsza mete niezdrowe, a co dopiero dla kota cukrzycowego. Twoj kot nie powinien jesc suchego a jedzenie mokre i dobrej jakosci, z mala iloscia weglowodanow.

W sklepach Petco/Pet Supplies Plus sa mrozone produkty (swieze, mrozone mieso z suplementami w formie takich malych brylek, latwe do porcjowania) firmy Instinct (krolik, kurczak) - to jest dobre jedzenie. Jest firma Weruva, Tiki Cat, Fussie Cat - te firmy maja produkty z bardzo niska zawartoscia weglowodanow. I mowie to o karmach mokrych, bo tylko taka sie nadaje dla cukrzyka.

Poradzilabym znalezc dobrego holistycznego weterynarza i przestawic kota na zdrowa diete - holistyczny weterynarz pomoze w tej kwestii.

Jest tez firma Darwin, ktorej Twoj wet wysyla wyniki badan krwi kota i oni robia jedzenie pod Twojego zwierzaka, pod jego konkretne schorzenie.
Bo w cukrzycy no kluczowa jest dieta,a karmienie suchym kota cukrzycowego to zla droga. Sprobowalabym na pierwszy rzut z jedzeniem firmy Darwin (masz gotowe, mrozone jedzenie przysylane i jest to jedzenie skladajace sie z prawdziwego miesa) - nie jest tanie ale insulina i te smieciowe karmy weterynaryjne RC, Hills tez nie sa tanie. Jesli nie Darwin to wet holistyczny i ulozenie planu ZDROWEJ, MOKREJ diety dla kotka. :ok:
poczytaj sobie tez tutaj, jest mnostwo artykulow o prawidlowym zywieniu kota https://healthypets.mercola.com/sites/h ... ecker.aspx

Puszki Tiki Cat, Fussie Cat i niektore puszki firmy Weruva - maja najnizsza zawartosc weglowodanow w karmie na rynku. Zakup kilka puszeczek i od razu jako pierwszy krok przestaw kota na to jedzenie. Moje koty uwielbiaja zwlaszza Fussie Cat: https://www.chewy.com/fussie-cat-premiu ... n/dp/35818 oraz inne smaki w galaretce.
Bardzo lubia tez produkty firmy Weruva, niektore puszki maja niska zawartosc weglowodanow inne wyzsza. Tu masz wyszukiwarke:
https://catinfo.org/chart/index.php

i tez na Chewy jest analiza produktow.

edit: podawanie insuliny to naprawde nie jest tak straszna rzecz. Ja sie panicznie boje igiel a musialam robic mojej kotce kroplowki, ktore trzeba robic dosc gruba i duza igla. Podawanie insuliny malutka, cieniutka igielka naprawde nie jest to jakies straszne doswiadczenie, a kot nawet tego nie zauwazy. Zreszta mozliwe ze skoro jest cukrzyca wczesnie wykryta to poradzicie sobie dieta.
Ostatnio edytowano Śro wrz 29, 2021 0:02 przez pibon, łącznie edytowano 1 raz
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Wto wrz 28, 2021 21:58 Re: Życie z kotem z cukrzycą. Nie wiem co robić.

http://www.kotycukrzycowe.pl/
Poszukaj tu rady ,poczytaj

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości