Kot z zapaleniem dróg żółciowych i fivem

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob cze 12, 2021 20:46 Kot z zapaleniem dróg żółciowych i fivem

Witam, moj kot który od jakiegos czasu wymiotowal okazal sie chory na fiv ale to nie najgorsze, wymioty okazaly sie objawem zapalenia dróg żółciowych. Zaczne od tego ze kota adoptowalam 2 lata temu z firmy w której pracowalam byly to duze hale i bylo tam sporo kotow. Temu przydarzyl sie opilek wbity w noge i jakos takim trafem ze chcialam sie nim zajac zostal u mnie. Nigdy wczesniej nie mialam kota i w sumie nie slyszalam o wiekszosci wirusów. Kot od kilku miesiecy wymiotowal co jakis czas. Myslalam ze no wiecie jak kazdemu trafilo mu sie cos niestrawnego. Po jakims czasie wymioty zrobily sie bardziej regualrne. Pani weterynarz stwierdzila ze to pewnie zaklaczenie dostal paste na klaki co nie wiele dalo. Po 2 tygodniach braku poprawy postanowiliśmy zrobic badania krwi ktore u Tej pani doktor nic nie wykazaly dostalismy kapsulki na nadkwasnosc tez nie pomoglo. Kot po 10 dniach brania kapsulek (nie zygal co noc wiec myślałam ze jest lepiej) odmowil jedzenia i zrobil sie żółty. Wizyta u weterynarza wykazaly powiekszone przewody zolciowe, pecherzyk zolciowy oraz lekko nadszarpnieta watrobe. Tym razem u Pani doktor badania wykazaly lekki odchyl. Kot przez tydzien byl pasiony kroplowka z glukoza, sterydami a co najlepsze relanium na apetyt co podzialalo 2 razy. Pani uparla sie na fip. Po tygodniu leczenia strasznia fip i chloniakiem jelit zmienilam weterynarza. Okazalo się ze kot ma powazne zapalenie drog żółciowych nadszarpnieta watrobe i trzustke. Lekarz potwierdzil tez fiv. Obecnie kot dostaje antybiotyki, aminokwasy, witaminy b nospe i jest plukany kroplowka ale nie glukoza. Kot raz czuje sie lepiej raz gorzej je trochę wieceh choc miewa tez mniejszy apetyt we wtorek ponawiamy badania krwi i okaze sie czy idziemy do przodu. Moje pytanie brzmi czy ktoś mial kota z fivem ktorego udalo sie odratowac z jakiegos ciężkiego zapalenia? Czy mogę mieć nadzieję ze jakos sie nam uda wyjsc na prostą. Oczywiscie gdybym wczesniej wiedziała o fivie dzialalabym o wiele lepiej ale wczesniej zaden weterynarz nie proponował takiego testu. Jeżeli ktos mial podobne doswiadczenia piszcie !

Anusia_1

 
Posty: 1
Od: Sob cze 12, 2021 20:28

Post » Wto sie 03, 2021 1:58 Re: Kot z zapaleniem dróg żółciowych i fivem

Co z kotem
Podniosę

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości