Niewydolność nerek i wrzody na jelitach......

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw maja 06, 2021 19:12 Niewydolność nerek i wrzody na jelitach......

W innym poście pisałam o kocie z ostrą biegunką i bolesnym parciem. Kot "został wyleczony" i przez kilka miesięcy był normalnym zdrowym kotem :wink: Niestety dzisiaj rano jego stan nagle się pogorszył. Został ostrej biegunki z krwią, miał wymioty, diametralnie schudł i przestał jeść. Od razu pojechaliśmy do weta i zostawiliśmy go na pełnej diagnostyce. Diagnoza to.... wrzody na jelitach i niewydolność nerek :( Nigdy nie miałam kota z taką chorobą więc potrzebuje rad Czym karmić kota? Wetka kazała karmić weterynaryjną karmą suchą ale on jej nie chce jeść i nwm czy mogę dać mu dobrą jakościowo karmę MOKRĄ? Czy musi jeść wyłącznie karmę suchą weterynaryjną?

Olaa881

 
Posty: 57
Od: Pt gru 04, 2020 11:32

Post » Czw maja 06, 2021 20:00 Re: Niewydolność nerek i wrzody na jelitach......

Może wklej wyniki.
Suche przy chorych jelitach nie jest dobre. Smecta lub siemię i gotowane mięso z ryżem. Albo intestinal Hills i/d
W takim stanie jelit kot powinien być dłużej na diecie lekkostrawnej, papkowatej, żeby dobrze przyswajał.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14684
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt maja 07, 2021 11:14 Re: Niewydolność nerek i wrzody na jelitach......

Próbowaliśmy już kilka karm mokrych ale żadnej nie chce jeść..... mogę spróbować dać mu mieso? Jeśli tak to gotowane czy surowe? Wyniki zostały u weterynarza bo i tak się na tym nie znam ;) ale wiem że ma bardzo mocno podwyższony mocznik i kreatynine.

Olaa881

 
Posty: 57
Od: Pt gru 04, 2020 11:32

Post » Pt maja 07, 2021 13:25 Re: Niewydolność nerek i wrzody na jelitach......

Kota na diecie można dokarmiać zmiksowaną karmą strzykawką. Póki ma rozwolnienie to mięso gotowane. A bez wyników trudno orzec, co masz dawać jeszcze na dietę nerkową i jak go leczyć. Czy kot dużo pije?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14684
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt maja 07, 2021 14:55 Re: Niewydolność nerek i wrzody na jelitach......

mziel52 pisze:Kota na diecie można dokarmiać zmiksowaną karmą strzykawką. Póki ma rozwolnienie to mięso gotowane.


Problem w tym że on nic a nic nie chce jeść .


mziel52 pisze: ​A bez wyników trudno orzec, co masz dawać jeszcze na dietę nerkową i jak go leczyć. Czy kot dużo pije?


Tzn jak siedzi w klatce kennelowej to nie chce pić ale jak go wypuszczę to pije wodę z miseczki która stoi koło kranu z wodą. Z innego miejsca nie wypije...... A nie mogę go na cały czas wypuścić ponieważ boję się że go nie upilnuje i zje coś co mu zaszkodzi. Jesli jestem w domu to wypuszczam go na tyle czasu ile to tylko możliwe i wtedy mogę go kontrolować. Chciałam wsadzić mu tą miseczkę w której lubi pić do klatki ale nie wypaliło. Pije Z niej tylko wtedy kiedy stoi koło kranu.......

Olaa881

 
Posty: 57
Od: Pt gru 04, 2020 11:32

Post » Pt maja 07, 2021 22:19 Re: Niewydolność nerek i wrzody na jelitach......

Generalnie koty w domach nie są trzymane w klatkach kennelowych, co takiego mógłby zjeść co miałoby mu zaszkodzić?

W stanach zaostrzenia i choroby, kot ma jeść cokolwiek. Poza rzeczami oczywiście niezalecanymi nawet dla zdrowych zwierząt (tłuste, smażone itp).

Ale jedzenie to nie wszystko, trzeba też w miarę możliwości zniwelować farmakologicznie to, co blokuje kotu apetyt (nudności, zgaga, ból).

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lilbit i 80 gości