Pogorszenie wyników po kroplówkach - dlaczego?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro kwi 28, 2021 18:27 Pogorszenie wyników po kroplówkach - dlaczego?

Dzień dobry,

proszę o jakąkolwiek poradę w związku z sytuacją zdrowotną mojej koteczki.

Jakiś czas temu koteczka gorzej się czuła (jadła normalnie, ale też zaczęła dużo więcej pić), została zabrana do weterynarza, zrobiono badania krwi + moczu.

Wyniki poniżej:

https://imagizer.imageshack.com/img922/8757/L5ye6f.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img924/9331/vczyEY.jpg

Ponieważ została stwierdzona PNN, koteczka przez pięć dni jeździła na kroplówki, NaCl + witamina B12, dostawała również antybiotyk oraz nefrokrill na łapkę w domu.

Dziś wyniki miała powtórzone i wyszły one dużo gorsze niż ostatnio, najważniejsze parametry powiększone dwukrotnie, tj. kreatynina 400, mocznik 40. Pełnych wyników jeszcze nie mamy, bo dopiero jutro odbierzemy je od weterynarza. Co może jednak być przyczyną takiego stanu rzeczy ;(? Nie ukrywam, że jestem załamana, bo koteczka bardzo stresowała się wizytami u weterynarza, które, wygląda na to, że pogorszyły jej stan zamiast go poprawić :( Koteczka ma apetyt, siku, kupę robi normalnie, zaczęła też wychodzić na dwór, a w dni które miała kroplówkę nie wychodziła, głównie spała. Dodam, że w pierwszy dzień kroplówki w ogóle nie miała apetytu, jedynie po kroplówce witaminowej czuła się lepiej (najpierw był dzień kroplówki witaminowej + pobranie krwi, a przez kolejnych 5 dni kroplówki na nerki).

Co robić w takiej sytuacji? Staram się myśleć, że należy leczyć zwierzę, a nie wyniki, ale co może być przyczyną takiego pogorszenia wyników i co zrobić teraz żeby je poprawić? Weterynarz sugerowała dalsze kroplówki, ale to tak wygląda jakby nie miały one pozytywnego skutku, a jedynie zaszkodziły (bo pierwsze wyniki nie wydawały mi się aż takie złe).

Czy znają Państwo ewentualnie jakiegoś weterynarza, który udzieliłby konsultacji online bądź w Warszawie bez widzenia kota, bądź też jakiegoś dobrego weterynarza z okolic Konina? Koteczka bardzo źle znosi podróże, więc obawiam się, że jazda samochodem przez 3 godziny do Warszawy byłaby dla niej zbyt stresująca.

Błagam o jakiekolwiek wskazówki, bo ze swoim brakiem doświadczenia w temacie czuję jakbym błądziła po omacku :(

P.S Przepraszam za zdublowanie tematu, ale na wcześniejszy nikt mi niestety dalej nie odpowiadał, a bardzo mi zależy żeby ktoś spojrzał na te wyniki bardziej doświadczonym okiem.

Dziękuję za jakiekolwiek porady i poświęcony czas.

Julitan30

 
Posty: 3
Od: Śro kwi 28, 2021 18:06

Post » Śro kwi 28, 2021 22:56 Re: Pogorszenie wyników po kroplówkach - dlaczego?

Poszukaj weta-kardiologa i zrób echo serca z pomiarem ciśnienia krwi.
Po odstawieniu antybiotyku kolejne badanie moczu ale poproś o wysłanie do laboratorium.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw kwi 29, 2021 4:16 Re: Pogorszenie wyników po kroplówkach - dlaczego?

Dziękuję bardzo za odpowiedź i wskazówkę! Zabieram się za szukanie, gdzie takie badanie można wykonać w mojej okolicy.

Julitan30

 
Posty: 3
Od: Śro kwi 28, 2021 18:06




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości