PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto kwi 13, 2021 21:06 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

W Białymstoku nie ma specjalisty. Najbliżej to Warszawa zdaje się.
No-spa nie pomoże na ból mocznicowy.
A przychodnia "Psikot" która wyskakuje jako pierwsza w Google? Ma b. dobre opinie w wyszukiwarce.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Śro kwi 14, 2021 0:22 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Do psikot dzwonilem mówili , że nie mają konpletnego sprzetu i jakby nie mogli zrobić niektórych badań to odsyłają do tego weta co teraz chodzę ,czyli canwet , więc nie wiem czy tam jechać.
Szukam dalej

coldzik

 
Posty: 18
Od: Sob kwi 10, 2021 20:35
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro kwi 14, 2021 0:49 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Moze by Ci sie udalo zalatwic konsultacje telefoniczna ze specjalista nefrologiem. Np. z dr Neska w Warszawie albo kims innym. Mozna np. zadzwonic do kliniki, ustalic ze przeslesz wyniki mailem przed rozmowa.
Nie wiem co moze pomoc na bol mocznicowy? Moze ktos cos poradzi to poprosilbys weta o przepisanie tego?
Tu jest strona kopalnia wiedzy o kotach nerkowych tylko ze po angielsku: https://www.felinecrf.org/treatments_wa ... lation.htm
Jak kitus sie czuje?
edit: bardzo Ci wspolczuje w tej sytuacji bo wiem jak to jest jak czlowiek chce bardzo ratowac przyjaciela, patrzy codziennie na jego cierpienie i biega od weta do weta. A kazdy z tych wetow malo kompetentny w danym temacie ale sie nie przyzna i nie pokieruje do specjalisty i w sumie po zainkasowaniu $ ma pacjenta gdzies.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4232
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro kwi 14, 2021 1:02 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Azodyl i Renadyl - polecane choc trudno dostepne. Powoduja zauwazalny spadek mocznika i kreatyniny we krwi.
Gdzies tu na forum ktos pisal jednak o jakims polskim ich odpowiedniku, tanszym i takze skutecznym, jak znajde wpisze.
edit:
Biopronie 9
Vivomix
probiolac plus
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4232
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro kwi 14, 2021 1:15 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Może wejdź na facebooka tam jest forum-Kocie choroby- kot nerkowy. Może tam jeszcze znajdziesz ratunek z dobrym nefrologiem. Wiem, ze do dr Neski czeka się długo, ale jeszcze polecają dr Klimczak- też w Warszawie, ale prowadzi też koty mailowo. Biopronu 9- trzeba używać dużo, ale Vivomix też ponoć działa cuda z mocznikiem. Nam pomaga zbijać mocznik-Flora balance. Musisz mieć koniecznie nefrologa.

nina103

 
Posty: 162
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Śro kwi 14, 2021 1:27 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Najlepiej by było, jakby udało Ci się załatwić transport do Warszawy do dr Klimczak. Na forum nerkowym jest bardzo chwalona. Podaję Ci namiary, porozmawiaj, ustalicie formę współpracy- Anna Klimczak, ul. Sarmacka 9, 02-972 Warszawa, tel. 221004064. Przyjmuje też chyba w innej przychodni. Ma tez stronę internetową na facebooku. Wykonuje bardzo dokładne badania i potrafi wyciągnąć kota z największych opresji.

nina103

 
Posty: 162
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Śro kwi 14, 2021 1:39 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Podam Ci jeszcze kontakt mailowy, ale najlepiej wcześniej porozmawiać-aklimczak88@gmail.com Dr Klimczak w celu umówienia wizyty prosi o kontakt z w wymienionymi przychodniami-1/ Animal Care Center na Wilanowie, 2/Całodobowej Kliniki Weterynaryjnej Vetka w Warszawie, 3/Bemovet, 4/ City Wet, 5/ Przych.Wet. dla Małych Zwierząt w Mińsku Mazowieckim. Poszukaj namiarów telefonicznych i próbuj, jak najszybciej się skontaktować. Wszystko ustalicie. Powodzenia.

nina103

 
Posty: 162
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Śro kwi 14, 2021 2:19 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Znalazłam na forum - koty nerkowe weterynarzy, którzy prowadzą koty nerkowe w Białymstoku. Dr Maria Rudobieska, Osiedle TBS, ul. Pietkiewicza 6 d. lok.1, tel.85 667 11 48 i jeszcze dr Nieradko - Lecznica Boliłapka, Centrum Weterynaryjne, ul. Rodzinna 16, tel. 858110824. Dzwoń, umawiaj się, poproś o pilną wizytę.

nina103

 
Posty: 162
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Śro kwi 14, 2021 2:56 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Dzieki Nina! :1luvu:
Jest klinika calodobowa, wiec moze tam przyjma tego samego dnia pacjenta w ciezkim stanie w dzien, w ktorym dr Klimczak tam bedzie?
Transport moze przez Uber? Albo moze jakis znajomy by pozyczyl auto?
edit: tutaj kiedys wypozyczalam auto, bo mieli dobre ceny. http://lecar.pl
Na jeden dzien ktores z tych malych aut to koszt 50zl + vat no i oczywiscie paliwo. Mysle, ze lepiej jechac do specjalisty niz wydawac stale na niewiele dajace wizyty w swoim miescie. Ja tak sie odbijalam z moja kicia od weta do weta w moim miescie, wciskali mi kity, tracilam cenny czas i pieniadze i rezultacie do specjalisty w innym miescie trafilysmy za pozno.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4232
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro kwi 14, 2021 11:33 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Podaj na razie ten alugastrin zawsze trochę osłoni przewód pokarmowy podaj pic strzykawka
Leków jest dużo tylko tak w ciemno to i supli nie bardzo
Ten nefrokrill jest z potasem
A moje maja wys potas zawsze
I pogorszy sprawę
Tyle mogę trzymać kciuki

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw kwi 15, 2021 2:32 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Dziękuję @pibon za te leki,postaram się je zdobyć.
@anka1515 @nina103Probuję też sie kontaktować z podanymi lekarzami weterynarii z Warszawy, chociaż na jakies konsultacje e-mail dopoki tam nie dotrę jak najszybciej.
Kitek czuje się źle , nie pije nie je samodzielnie raz skubnął kawałek kurczaka i dalej nic, dostał witaminę B6 i B12 oraz antybiotyk nadal z kroplówką co mu niewiele pomaga,nadal karmię/poję go strzykawką, a mimo to jego waga spada.
Boję się, że nie zdążę! :cry:
Ps.Przepraszam , że tak w środku nocy , ale nie mogłem spać

coldzik

 
Posty: 18
Od: Sob kwi 10, 2021 20:35
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw kwi 15, 2021 2:43 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Słuchaj a nie podali ,schabowego,-to jest płyn do kroplówki - chyba Duphatyle może jakaś lot przekręciłam
Tam są aminokwasy i witaminy
Kotom w złym stanie podaje
Wcześniej pisałeś ze miał ciemna czarna kupę
Tam mogło się coś dziac
Wątrobowe chyba tez bardzo wys
Bądź przy nim ile możesz

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw kwi 15, 2021 2:46 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Może potrzebna jest już transfuzja
Podanie Epo czy Aransep i innnych krwiotwórczych

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw kwi 15, 2021 7:26 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Jak najszybciej bierz kota i jedz do poleconych przez nina103 lekarzy.
Maile możesz napisać żeby potem ewentualnie skorygować leczenie, ale i tak nie masz czasu czekać na odpowiedź.
Anka ma rację, Twój kot może już wymagać transfuzji.
Poproś lekarzy o leki opioidowe, bo kot cierpi.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw kwi 15, 2021 9:40 Re: PILNE! 13 Letni kot Nerkowy - Czy jest Szansa?

Na transfuzję i dializy się nie kwalifikuje, mowili z Warszawy bo jego waga jest zbyt niska i na to nie pozwala.
Kroplówkę do tej pory dostawał wzmacniającą z witaminami. O kupie ja nic nie pisałem tylko , że się nie załatwiał w ogóle jak nie jadł
Dowiedziałem się też , że na jednej wizycie się nie skończy w tamtejszych lecznicach,a ja nie mam tam żadnego noclegu i nikogo tam nie znam,w dodatku przez obostrzenia są pozamykane rożne miejsca.
Codzienne jeżdzenie ode mnie do Warszawy i z powrotem ,może kosztowac fortunę i dodatkowy stres kota.
Pewna osoba mi poleciła zamówić lek z zagranicy o nazwie "Kidney Rejuvenator" tzw. odmładzacz nerek, że to podobno jest wysoko skuteczne, ale ja nie znam tego preparatu w dodatku cena jest wysoka.
Ktoś coś może wie o tym leku? Stosował może? Ogólnie jest on też trudno dostępny jak mówiłem zamawiany z zagranicy.
Rozważam wszystkie możliwości.
edit.Alugastrin nie wolno podawać przy ciężkiej niewydolności nerek! :(

coldzik

 
Posty: 18
Od: Sob kwi 10, 2021 20:35
Lokalizacja: Białystok

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości