Kotka - ostra anemia stan krytyczny nikt nic nie wie

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie lut 28, 2021 19:13 Kotka - ostra anemia stan krytyczny nikt nic nie wie

Przechodze do sedna bo nie mam juz sil:
Moja kotka kastrowana 8 lat. Tydzien temu apatia, czestomocz, apetyt duzy jak zawsze. Mocz metny oliwkowy. Wynik analizy u weta: barwa zielonkawa, metny,ph 7,5, bialko+++, leukocyty2++, erytocyty3+++, liczne bakterie, liczny osad Vc 3+++.
Krew:
Leukocyty 20, erytro 2,89, hgb 4,7,hct14,2, mcv, mchc, mch w normie, plt121, lym 11,6, mono 0,73, neutro37,9
Bilirubina0,43, ast53, alt137, mocznik kreatyna ggtp alp, triglicerydy, kinaza kreat ok, ldh 1315
Jonogram ok, fosfor, bialko calk, albuminy, globuliny ok
Zelazo nie zbadano, retikulocyty 181, % 6,39
W rozmazie hemoliza.
Stwierdzona hemoliza regeneratywna, zoltaczka hemolityczna. Test fiv/ felv negatywny. W moczu wetka widziala w analizie liczne skrzepy krwi. Krwinkomocz bez krwiomoczu. Podejrzenie krwawienia wewn ale nie wiadomo gdzie.
Podano: synulox zastrzyk i steryd, do domu synulox tabletki na 7 dni. Zelazo zastrzyk 1 raz, kotka caly czas duzy apetyt ale od podania antybiotyku wpadla w letarg, szybki oddech, lezala na podlodze i miauczala. Gdy antybiotyk przestawal dzialac byla znow ozywiona. Wetka zdziwiona ze taka reakcja, zmienila antybiotyk ale nie wpisala do ksiazeczki jaki, kotka w stanie jeszcze gorszym. Co kilka krokow przystawala, zasypiala z pyszvzkiem w miseczce z jedzeniem. Od 2 dni nie pije i nie je, odruch wymiotny nawet po wypiciu wody, lezy i patrzy szklistym wzrokiem w jeden punkt, oddech szybki, nie robila kupy 3 dni. Jade do wetki: rtg w normie, plynu brak, w jelitach ogromna ilosc masy kalowej. Usg ok, echo serca na razie pobiezne: serce nie jest ok cos z zastawkami, zapisana na echo na wtorek. Nie wiem czy ona dozyje. Znow morfologia: erytrocyty 1,6, , memoglobina3,7, hematokryt 11, mcv i mch wysokie. Lewatywa, ktora nie pomogla. Kotka okresami przerazliwie krzyczy, dalej brak kupy, parafina do pyszczka, w lewatywie, czopek gliceryny i nic. Tylko sika, caly czas spi, nie je, nie pije. Nie podano jej kroplowki, wetka uwaza ze ta hemoliza to jakas choroba autoimmunologiczna albo jakis chloniak. Kotka w osluchu krtani ma jakies trzaski, rtg wykazalo lekkie zacienienie. Mam na cito robic transfuzje i konsultacje onkologiczna. Brak mi slow, kotka jest w letargu, poszla do kuwety zataczajac sie, wysikala sie i upadla na brzuch na podloge i tak strasznie dyszala. Nie mam srodkow na transfuzje, toczenie krwi od innego kota odpada - nie znam nikogo kto by mial kota do uzyczenia krwi.
Na tej pierwszej wizycie tydzien temu kotka miala strasznie zapchane gruczoly okoloodbytowe, wetka to wyciskala. W samym odbycie jak wlewano lewatywe to wyplywala ale wezyk byl brudny z kupy. Mysle ze albo to korek albo tam jest jakis guz. Kotka zawsze robila kupe dziennie i wzorowo.
Wetka olewa to ze kot nie robil kupy juz 4 dzien, bylam na pogotowiu dla zwierzat i tez lewatywa i nic i zero reakcji. Oni chyba spisali mi kota na straty. I zaden wet nie wie co to jest. A kotka mi umiera, jest jak szmatka, szybko oddycha i czasem strasznie wyje. Tydzien temu to byl szalejacy kot. Wetka mi mowila ze kotka ma prawdopodobnie zaawansowana niewydolnosc serca, tyle widziala na echo pobieznym bo u niej (kardiolog) trzeba sie zapisac. Echo mam na wtorek ale to juz bedzie zgon.
Moze ktos z tego opisu i wynikow cos moze wniesie.
Kotka niewychodzaca, nie widziala innych zwierzat na oczy w swoim zyciu wiec jakis wirus odpada. Szczepiona.

Madzia2015

 
Posty: 1
Od: Nie lut 28, 2021 18:10

Post » Nie lut 28, 2021 20:19 Re: Kotka - ostra anemia stan krytyczny nikt nic nie wie

nie pomogę poza podrzuceniem, moze ktoś dojrzy ten wątek
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości