fPL nieprawidłowe, Diagnoza: triaditis zastój żółci

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw gru 31, 2020 14:10 fPL nieprawidłowe, Diagnoza: triaditis zastój żółci

Hej, mam problem z podawaniem leków u mojej kotki.

Historia zaczęła się tak, że od 11 grudnia do 15 grudnia moja kotka wymiotowała raz na dobę żółcią. Innych objawów nie zauważyłam - miała apetyt, dużo spała (kot ma 13,5 lat) ale w przerwach też chętnie się bawiła i nie wyglądała na apatyczną. W związku z tym 15 grudnia pojechałyśmy do weta, gdzie zdiagnozowano u niej triaditis - zastój żółci w pęcherzyku oraz nieprawidłowy fPL.

Wkleiłabym tu jej wyniki badań, ale nie wiem jak :-? To co w morfologii jest nieprawidłowe to:
Analizator ProCyte DX -> MONO - 0,73 K/µl (prawidłowe: 0,05 - 0,67)
Analizator Catalyst One -> GLOB - 5,4 g/dL (prawidłowe: 2,5 - 5,1) oraz ALKP 319U/L (prawidłowe 14 - 111)
Analizator SNAP Pro -> fPL - nieprawidłowe.

Pozostałe rzeczy mieszczą się w normie.

Od 15 grudnia dostaje:
1) Floxabactin 50mg raz dziennie ranno
2) Kaminox 1ml raz dziennie ranno
3) Oralade RF Support ok. 5-6ml raz dziennie wieczorem

Kotka nie chce przyjmować sama żadnych leków (nawet wymieszanych z karmą), więc początkowo wszystko odbywało się za pomocą strzykawki.... co ją dodatkowo stresowało. W związku z tym (bardzo inteligentna ja.... :| :cry: ) wymyśliłam, że chociaż Oralade 6ml będę jej mieszała z 3ml rozpuszczonego masła, co chętnie wylizywała. I tak o to po tygodniu dziś rano zwymiotowała mi żółcią, która wyglądała jak niestrawione rozpuszczone masło...

Dzwoniłam do weta, ale on rzadko odbiera telefony ze względu na dużą ilość pacjentów, więc czekam na @ od niego.

Czy znacie jakieś inne - prawidłowe - pomysły jak podawać powyższe leki kotu? A może znacie jakieś zamienniki, które mogłabym skonsultować z wetem, które bardziej by kotu smakowały i sama by je chętnie zjadała?

yamka91

 
Posty: 1
Od: Czw gru 31, 2020 12:24

Post » Pt sty 01, 2021 23:30 Re: fPL nieprawidłowe, Diagnoza: triaditis zastój żółci

Kupuję u weta Easy tabs, rozmiękczam w palcach w środek tabletka i sam zjada. Jak coś wyczuje, bo wgryzie się w tabletkę to rozkruszam przysmaki z Cosmy, najpierw daję przysmak, potem drugi, bo te są dokładnie rozgryzane, a dopiero wtedy kuleczkę z lekarstwem w posypce z przysmaku. Działa. Jedna kuleczka starcza na dwie tabletki.

nina103

 
Posty: 161
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Sob sty 02, 2021 1:19 Re: fPL nieprawidłowe, Diagnoza: triaditis zastój żółci

Przy chorym woreczku może być za dużo masła
Robiłaś usg ?
Jak jest zagęszczony to trzeba kontrolować
Żeby nie doszło do utworzenia kamienia

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości