Błagam o interpretacje wyników

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lis 24, 2020 21:13 Błagam o interpretacje wyników

Witam. Kotka lat 13, od soboty nie je, od wczoraj wymiotowała dziś w nocy.Kotka pije jak jej sie podstawi miseczke pod pyszczek sama z siebie niestety nie.Karmią ja na siłe strzykawką. Rodzice byli dziś u weterynarza i według lekarza jest bardzo źle, mówi że kotka nie ma dobrych rokowań... wiem tylko że dostała antybiotyk i jakąś kroplówkę...mieszkam za granica i wiem tylko tyle od rodziców :( Lekarz powiedział że kotka się bardzo męczy i że decyzja należy do nas...wiadomo jaka... Proszę Was o interpretacje tych wyników, czy jest jakaś szansa? :(

Glucose 681 norma 71-159 mg/dL
Urea 110 norma 16-36 mg/dL
Total Protein 10.0 norma 5.7-8.9 g/dL
Albumin 2.8 norma 2.3-3.9 g/dL
Globulin 7.2 norma 2.8-5.1 g/dL

Joannna

 
Posty: 1
Od: Wto lis 24, 2020 20:48

Post » Śro lis 25, 2020 9:35 Re: Błagam o interpretacje wyników

Glukoza jest "wystrzelona" w kosmos, możliwe, że kotka ma cukrzycę. A jeśli się czuje tak fatalnie to powikłaną już kwasicą.
Na podstawie tak mikroskopijnych danych jak te kilka parametrów nie zdołamy Ci pomóc. Kot powinien mieć przy tym podejrzeniu zrobioną fruktozaminę, lipazę trzustkową, jonogram, usg brzucha i badanie moczu. A jeśli za jego stan odpowiada cukrzyca powikłaną kwasicą metaboliczną to powinien być przez kilka dni hospitalizowany. Nie wiem czy macie tam takie możliwości :(

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości