Kupię Renvelę

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro lis 11, 2020 23:16 Kupię Renvelę

Kupię Renvelę, nawet całe opakowanie. Kot nie toleruje niestety Renagelu.

raksa

 
Posty: 38
Od: Czw mar 16, 2017 22:47
Lokalizacja: warszawa

Post » Czw lis 12, 2020 0:38 Re: Kupię Renvelę

Poszukaj hodowczyni milva może będzie kupować
A renvele już stosowałaś ?
Co jest nie tak ?
Bo u mnie u nerkowych podejrzewam ,ze po tym pogorszyły się jelita

anka1515

 
Posty: 4087
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lis 12, 2020 12:00 Re: Kupię Renvelę

No właśnie, też jestem ciekawa, co dzieje się po Renagelu u Twojego kota. Podejrzewam, że u mojej Kitki Renagel nasilił stan zapalny jelit i trzustki. Ciekawa jestem, czy Renvela byłaby lepiej tolerowana przez jelita. Odnośnie Renveli słyszałam jedynie, że jest bardziej polecana przy kwasicy metabolicznej.

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Czw lis 12, 2020 15:22 Re: Kupię Renvelę

Już się kontaktowałam z milvą ale na razie nie ma chyba możliwości.
Mój kot pierwszą dawkę renagelu przyjął bez problemu ale następnego posiłku z ukrytą w nim drobinką renagelu już nie ruszył, mimo wrodzonego łakomstwa. Jakim cudem go wyczuł nie wiem ale to się za każdym razem powtarzało, więc zrezygnowałam. Zaczęłam podejrzewać, że renagel musiał mu zaszkodzić i znalazłam porównanie renagelu i renveli gdzie mówi się, że renagel jest gorzej tolerowany przez układ pokarmowy ze względu na to ,że sewelamer jest w postaci chlorowodorku. Generalnie sewelamer bez wzgledu na swoja postać może prowadzic do zapalenia żółądka czy jelit ale dotyczyło to ludzi ze schyłkową CKD, gdzie dawki są duże.

raksa

 
Posty: 38
Od: Czw mar 16, 2017 22:47
Lokalizacja: warszawa

Post » Czw lis 12, 2020 16:20 Re: Kupię Renvelę

Ze 3 lata temu dawałam 2 kotom renvele ale fosfor bardzo poszybował
Może były jeszcze inne czynniki
Ale u tych dwóch teraz Myszki i Maniuniego bardzo jelita pogorszyły się i trzustka się zaostrzyła
Kiedyś po alusalu u kota tez był problem
Ale przy chorych jelitach Myszka nie dawała rady brać ani z wapnem
Jak załatwisz i będziesz podawać to pisz jak bedzie u Was działać

anka1515

 
Posty: 4087
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lis 12, 2020 16:38 Re: Kupię Renvelę

Ja stosuję renvelę od roku z bardzo dobrym skutkiem u 2 kotów z pnn II stadium. Fosfor 3,5 mg/dl mam na stałym poziomie u obu kotów. Karmię barfem ale robię wszystko aby fosfor w karmie był na jak najniższym poziomie. Moje koty mają po 8 lat a pnn stwierdzone od 7 lat. Przed renvelą jako wyłapywacz fosforu stosowałam węglan wapnia, tez z powodzeniem. Jednak to wymagało dość dużych dawek węglanu, co też ma swoje wady.

raksa

 
Posty: 38
Od: Czw mar 16, 2017 22:47
Lokalizacja: warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości