Kot z cukrzycą i niewydolnością nerek - co mu dawać jeść

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto paź 13, 2020 14:51 Kot z cukrzycą i niewydolnością nerek - co mu dawać jeść

Witam, przeszukałam połowę Internetu i nie mogłam znaleźć nigdzie żadnych wskazówek odnośnie żywienia kota zarówno z cukrzycą, jak i przewlekłą niewydolnością nerek. Czy macie jakieś sprawdzone karmy, które są zarówno niskobiałkowe, jak i niskowęglowodanowe? Może gotujecie coś? Bardzo proszę o pomoc.
Jeśli był już taki wątek na tym forum to bardzo przepraszam.

Ela966

 
Posty: 4
Od: Wto paź 13, 2020 14:48

Post » Śro paź 14, 2020 17:46 Re: Kot z cukrzycą i niewydolnością nerek - co mu dawać jeść

Na www.kotycukrzycowe- znajdziesz spis karm, są tam też zaznaczone karmy dla kotów z PNN. Musisz jednak sprawdzać skład, praktycznie przy każdej dostawie, bo niestety często te same karmy różnią się składem w zależności od dostawy.Tak miałam w przypadku GranataPet Syphonie. Oprócz węglowodanów poniżej 10, musisz zwracać uwagę na wapń i fosfor. Im niżej 18 fosfor tym lepiej. Mam 13- latka oprócz cukrzycy i PNN ma jeszcze przewlekłe zapalenie trzustki. Na dodatek jest straszliwym niejadkiem. 90% karm, które kupuję trafia dla działkowców, chociaż mogłabym w to miejsce kupić im całe mnóstwo innej karmy. Ciężko doradzić z jedzonkiem, bo co kot- to inny gust smakowy.

nina103

 
Posty: 162
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Śro paź 14, 2020 18:39 Re: Kot z cukrzycą i niewydolnością nerek - co mu dawać jeść

Nam na początku oprócz wspomnianej GranataPet/ tylko dwa smaki/bardzo spasowała karma Power of Nature/ wołowina, królik, kurczak/. Później odrzutka. Nie ruszył ani jednej, ani drugiej. Obecnie mamy zapas Catz finefood Purrr/kangur, innego smaku nie ruszy/, Catz Finefood Bio tylko kaczka weszła, Select Gold senior indoor/ kurczak/,SG senior Acceptance. Te karmy mamy na razie w użytkowaniu. Możesz jeszcze spróbować Terra Faelis prawie wszystkie smaki w puszkach, Grau kurczak i indyk, Feringa Pure meat menu- kurczak, jagnięcina z ożanką. Znajdziesz tych karm dosyć sporo, kłopot jedynie w tym, co podejdzie. Powodzenia.

nina103

 
Posty: 162
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Pt paź 16, 2020 15:08 Re: Kot z cukrzycą i niewydolnością nerek - co mu dawać jeść

Bardzo dziękuję za pomoc i konkretną odpowiedź!! Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla kotka!

Ela966

 
Posty: 4
Od: Wto paź 13, 2020 14:48

Post » Pt paź 16, 2020 22:44 Re: Kot z cukrzycą i niewydolnością nerek - co mu dawać jeść

Dziękujemy za życzenia tego samego życzymy dla Twojego mruczka. Reasumując -wybierając karmę dla cukrzyków musisz sprawdzać wapń i fosfor. Dzisiaj u nas CF Bio- kaczka poszła w odstawkę. Pamiętaj o tym, że kot musi dużo pić, więc najlepiej dolewać wody do karmy, ale to za mało- u nas sprawdziło się dopajanie przez dodawanie do wody pasty słodowej Miamor tylko fioletowa nadaje się dla cukrzyków /w mały spodek wypełniony wodą wyciskam ok. łyżeczkę pasty/, oprócz tego wazon i fontanna. Pamiętaj- żadnej suchej karmy. Pozdrawiam.

nina103

 
Posty: 162
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Sob paź 17, 2020 0:56 Re: Kot z cukrzycą i niewydolnością nerek - co mu dawać jeść

Poprawka- pasta Miamor ze słodem jest różowa. Fioletowa jest z serem -tej nie można podawać cukrzykowi.

nina103

 
Posty: 162
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Sob paź 17, 2020 12:50 Re: Kot z cukrzycą i niewydolnością nerek - co mu dawać jeść

Jestem bardzo wdzięczna za taką długą listę karm. Na szczęście mój kot nie wybrzydza, bo przez większość swojego życia był bezdomny, przygarnęłam go już na starość, więc jest wdzięczny za każde jedzonko. Gdyby nie to to nie wiem, co bym poczęła z takim niejadkiem jak Ty masz :( Zapamiętam sobie z tą pastą słodową, do tej pory nie wiedziałam, że są nawet jakieś rodzaje.. bardzo dziękuję!

Ela966

 
Posty: 4
Od: Wto paź 13, 2020 14:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lilbit i 79 gości