kot nerkowy

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie paź 04, 2020 13:20 kot nerkowy

witam na forum jestem właścicielem obecnie 9 kotów w ostatnim czasie straciłem 2 z nich z powodu nerek nie poddawałem się jednak , gizma 8 latka leczyłem wszelkimi dostepnymi sposobami ( transfuzja .epo ) i poddałem się po 8 miesiacach walki widząc że mój ukochany kot z 4,5 kg zmienił się w skórę i kości pozwoliłem mu odejść a on to zrozumiał i pożegnał się z żoną gdy jechałem po weta by go uśpił ale nie o tym mam kolejnego kota z problemami ma jak gizmo 8 lat wywyodzi się z tej samej lini genetycznej co gizmo nagle przestał jeść i pił więcej na 1 wizycie wet stwierdzi ropnie w paszczy i zapisał antybiotyk + 125 ml ringera potem już tylko gorzej sporadyczne jedzenie ewentualnie sos bez kawałków karmy pojechałem do drugiego badanie krwi i diagnoza nerki
dostaje kroplówki dożylnie ale nie chce jeść - poradźcie co robić czy warto go męczyć i zakładać mu sondę czy też pozwolić mu umrzeć.do tej pory pojąłem już 3 takie decyzję i i wsystkich mimo wszystko żałuję. wynik kota pod tym linkiem https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... wyniki.jpg

ambroży

 
Posty: 5
Od: Nie paź 04, 2020 12:56

Post » Nie paź 04, 2020 17:54 Re: kot nerkowy

ambroży pisze:witam na forum jestem właścicielem obecnie 9 kotów w ostatnim czasie straciłem 2 z nich z powodu nerek nie poddawałem się jednak , gizma 8 latka leczyłem wszelkimi dostepnymi sposobami ( transfuzja .epo ) i poddałem się po 8 miesiacach walki widząc że mój ukochany kot z 4,5 kg zmienił się w skórę i kości pozwoliłem mu odejść a on to zrozumiał i pożegnał się z żoną gdy jechałem po weta by go uśpił ale nie o tym mam kolejnego kota z problemami ma jak gizmo 8 lat wywyodzi się z tej samej lini genetycznej co gizmo nagle przestał jeść i pił więcej na 1 wizycie wet stwierdzi ropnie w paszczy i zapisał antybiotyk + 125 ml ringera potem już tylko gorzej sporadyczne jedzenie ewentualnie sos bez kawałków karmy pojechałem do drugiego badanie krwi i diagnoza nerki
dostaje kroplówki dożylnie ale nie chce jeść - poradźcie co robić czy warto go męczyć i zakładać mu sondę czy też pozwolić mu umrzeć.do tej pory pojąłem już 3 takie decyzję i i wsystkich mimo wszystko żałuję. wynik kota pod tym linkiem https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... wyniki.jpg

czy ktoś udzieli mi odpowiedzi ? już nie wiem co mam zrobić !

ambroży

 
Posty: 5
Od: Nie paź 04, 2020 12:56

Post » Nie paź 04, 2020 23:31 Re: kot nerkowy

A usg badanie moczu kreatynina ?

Co z pyszczkiem
Kot sam bez leczenia, wspomagaczy nie da rady
Jaki ciężar właściwy moczu ?

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon paź 05, 2020 22:22 Re: kot nerkowy

wątek nieaktualny odszedł za TM o 2:00 w nocy ale w domu i przy kochających go osobach

ambroży

 
Posty: 5
Od: Nie paź 04, 2020 12:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości