Co podawać kotu do jedzenia?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon wrz 21, 2020 11:54 Co podawać kotu do jedzenia?

Dzień dobry!

Moja kotka 16 letnia ma niewydolność nerek. Weterynarz karze podawać tylko karmy renal, ale już próbowaliśmy wszystkiego... nawet karm, które kosztują za puszkę 7 zł... :( nie chce nic jeść.
Mój wet. twierdzi, że kurczaka ani wołowiny kicia jeść nie może, a ona normalnie wariuje jak widzi to mięsko.
Czy ktoś z Państwa mógłby mi podpowiedzieć, czym karmi swojego kotka?

aleksandranar

 
Posty: 2
Od: Pt lut 01, 2019 10:07

Post » Pon wrz 21, 2020 13:02 Re: Co podawać kotu do jedzenia?

Jeżeli kotka szaleje za surowym mięsem, to idealna byłaby dla niej dieta BARF https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=27
Wdrożenie takiego żywienia wymaga jednak czasu na nabycie odpowiedniej wiedzy, zwłaszcza jeśli chodzi o żywienie zwierzęcia chorego. Dieta taka byłaby jednak bardzo dobrym wyborem, gdyż można ją dostosować indywidualnie do konkretnego kota i jego potrzeb zdrowotnych, bo każdy kot cierpiący nawet na tę samą chorobę wymaga jednak nieco innej diety.

Możesz próbować też podawać różne mokre karmy, ale nie renal, tylko normalne, dobrej jakości mięsne karmy (bezzbożowe). Musisz tylko zwrócić uwagę na zawartość fosforu (lepiej, żeby nie przekraczała 0,15%). W tym wątku znajdziesz informacje o takich karmach viewtopic.php?f=36&t=201179

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 22 gości