Kot nerkowy PNN i sercowy RCM

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro sie 19, 2020 12:53 Kot nerkowy PNN i sercowy RCM

Cześć Wszystkim, proszę o poradę, mój kotek ( ok 14lat) ma zdiagnozowane RCM oraz PNN. Leki na serce podawane przez rok wpłynęły mu nerki.. Przyjmuje Upcard 0,75 mg oraz Nelio 2,5mg, oraz Azodyl. Podawaliśmy mu karmę dla nerkowców renal oraz od czasu do czasu gotowanego kurczaka. W ostatim tygodniu kot zaczął się gorzej czuć, kreatynina jest strasznie wysoka 692 µmol/L, mocznik 28 mmol/L.. Zalecone kroplówki, dostał 4 dni, jednakże to wpływało mu na serce.. Kot po kroplówce słabnie i źle się czuje. Kroplówki nie dały za wiele bo kreatynina spadła tylko o 1. Dostął antybiotyk, słabo je i pije. Plus wyszło nadcisnienie.. Dostał też tabletkę na tarczycę.. Kazali podawać karmę w płynie Renal Royal Canin żeby go dokarmić, oraz bezwzględny zakaz spożywania mięsa. Czytając wątki o kotach nerkowych w ostatnich dniach, widzę, że może trzeba było dawać mu normalną karmę.. sama nie wiem, zaufałam weterynarzom, którzy uratowali go 2 razy, a teraz myślę, że coś zrobiłam źle. Czym kotka mogę teraz wg Was karmić? Czy ktoś miał kota sercowo- nerkowego z nadciśnieniem? Lepiej mu dawać te karmy mięsne z niskim fosforem..? pozdrawiam

KATIUSSZA

 
Posty: 1
Od: Śro sie 19, 2020 12:17

Post » Nie sie 23, 2020 10:15 Re: Kot nerkowy PNN i sercowy RCM

Kot jest w stadium mocznicy, toteż karma Renal najbardziej wskazana, nadmiar białka podwyższy mocznik i kreatyninę. Jak mu się wyniki unormują, to można rozważać bardziej wartościową dietę. Poprawa może być po 2-3 tygodniach, a nie od razu. A czy przy kroplówkach dostawał leki moczopędne?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14691
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości