wyniki kotki, chore nerki

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto cze 02, 2020 17:40 wyniki kotki, chore nerki

Moja kotka (8lat) zaczęła pić ogromne ilości wody a w ostatnich 2 dniach siusiala pod siebie i wydawała mi się apatyczna i nieobecna. Po wizycie u weterynarza okazało się, że lekarz nie jest w stanie pobrać jej krwi i dostała jedynie kroplówkę gdyż była bardzo odwodniona. Kolejny dzień kot zostawiony na półtorej godziny, kolejna kroplówka i udało się pobrać krew. Dostałam takie wyniki czy ktoś mógłby mi dokładnie wyjaśnić co się dzieje z kotkiem kiedy ma takie przekroczenie normy i czy są szanse na ratowanie? Po kroplówce  było lepiej a pozniej już fatalnie leżała ledwo oddychała miała drgawki i myślałam że umiera.. po jakims czasie "nagle" ożyła i nawet zjadła z apetytem troche mokrej karmy a teraz znowu lezy ledwo oddycha i szuka bardzo dziwnych miejsc zeby sie schowac a cała krplówka wypływa z niej siuskami niekontrolowanie ... .. jutro kolejna wizyta a ja już sama nie wiem czy jej pomagam ratując czy przedłużam jej męki załączam zdjęcie wyników krwi proszę czy ktoś może mi pomóc i wytłumaczyc jak to wszystko wygladą? :[ nie mogę umieścić tutaj zdjęcia wiec napisze to co jest bardzo podwyższone tj GLU wyszło 174 a norma jest 52-150 również BUN wyszło 64.9 a norma to 12.9-37.0 oraz CREA wyszło 4.4 a norma to 0.7-2.0 AMY wyszło 1662 a norma t 500-1600 potas K wyszło 9.0 a norma to 13.7-22.7 no i najgorsza UREA wyszło 139 a norma to 27.8-79.2 :(

iffestt94

 
Posty: 5
Od: Wto cze 02, 2020 17:32

Post » Czw cze 04, 2020 0:10 Re: wyniki kotki, chore nerki

Za mało danych podajesz
Czy kot pociągnie to zależy od prowadzenia tez
Musisz pytać i pisać jakie leki kot dostaje
Jakie badania robione
Usg było ?
Badanie moczu ,ciężar wl refraktometrem
Te wyniki nie są jeszcze najgorsze
Ile kot wazy ile dostał ml kroplówki z jakiego płynu
Jaka jest morfologia ,czy nie ma anemii ?
Jaki jest jonogram (potas ,fosfor wapń ..)
W zależności od tego podaje się kroplówkę
Za dużo kroplówki może zaszkodzić
Może mieć infekcje układu moczowego ,piasek ,kryształy

anka1515

 
Posty: 4100
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw cze 04, 2020 0:18 Re: wyniki kotki, chore nerki

Jest bardzo niski potas ,było odwodnienie ,
Nie wiadomo czy wet uzupełnił potas
Przy dużym niedoborze potasu może kot tak sikać pod siebie

anka1515

 
Posty: 4100
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw cze 04, 2020 7:08 Re: wyniki kotki, chore nerki

usg z nereczkami wyszlo bardzo zle , było ogromne odwodnienie,kroplówkami jest zbijane ale koteczka po nich wyglądała jeszcze gorzej najbardziej martwi mnie to że rozjeżdżają jej się nóżki leci główka chowa ją do dołu i ogółem ma nieobecne oczka, wet powiedziała że too układ neurologiczny i że jest to złe rokujact objaw, koteczka ożywa jednie z rrana jak jedziemy do weterynarza ale myślę że jest to wyrzut adrenaliny jedynie pozniej w domku jest tragedia, dzisiaj w nocy doszły wymioty dodam, że koteczka mimo wszystko ma pragnienie pije wode i probuje jesc :(

iffestt94

 
Posty: 5
Od: Wto cze 02, 2020 17:32

Post » Czw cze 04, 2020 7:16 Re: wyniki kotki, chore nerki

koteczka ma bardzo nieaktywn nerki pow 75% leci na trzustkę już i wątrobe odwodnienie zbijali kroplówkami ale po nich zachowywała sie jeszcze gorzej, koteczka wczraj znowu się chowała rozjeżdzaja jej się łapki leci główka jest abrdzo słaba oczka nieobecne a co jakis czas "wracaja do zycia" ożywa jedynie z rana jak jeddziemy do weterynarza ale mysle że to wyrzut adrenaliny , wet mowi ze objawy neurologiczne słabo rokują , koteczka mimo wszystko ma pragnienie i pije wode jednak zaczęła nią wymiotować probuje rowniez jesc, siusia jedynie pod siebie i dopiero wtedy probuje zmieniac miejsce na kolejne co jest wielkim wyzwaniem bo ma ledwo włądne łapki,jestem załamana bo nie wiem czy tyko jej nie mecze i nie stresuje codziennymi wizytami u weterynarza :(

iffestt94

 
Posty: 5
Od: Wto cze 02, 2020 17:32

Post » Czw cze 04, 2020 7:40 Re: wyniki kotki, chore nerki

Zdecydowanie na podstawie tych wyników, które wrzuciłaś nie da się przedstawić rokowania, nawet lekarz tego nie zrobi.
Potrzebne są dodatkowe badania - w zależności też od badania klinicznego.
Wyniki nie wydają się aż tak zaburzone, żeby miały powodować takie objawy z drgawkami i zaburzenia oddychania - może macie za mało diagnozy.
Najlepiej od razu wybrać się do nefrologa - jest wątek z polecanymi lekarzami tutaj na pod forum. Ewentualnie napisz skąd jesteś, może ktoś doradzi gdzie się leczy.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw cze 04, 2020 11:45 Re: wyniki kotki, chore nerki

niestety siada nam wątroba i trzustka, dzisiaj po pobraniu krwi wyszedł wzrost ALT , AMY, i wzrosła CREA wet sugeruje żebym podjęła ta ostateczna decyzje i z nia przyjechała ale próbuje z tą deczją zwlekać i jeszcze walczyć nie wiem czy jej tylko nie przedłużam męk:(

iffestt94

 
Posty: 5
Od: Wto cze 02, 2020 17:32

Post » Czw cze 04, 2020 12:22 Re: wyniki kotki, chore nerki

Mogę tyle powiedzieć jak wyżej
Poszukaj natychmiast innego weta jak chcesz leczyć
I jakie wet daje leki co ile
Resztę badań
Wątrobę tez się leczy czym wet leczy
Jakie badanie było na trzustkę
Usg

anka1515

 
Posty: 4100
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw cze 04, 2020 12:24 Re: wyniki kotki, chore nerki

Spróbuj do innego weta jak możesz i trochę powalcz ale to twoje decyzje

Jak człowiek zachoruje to tez od razu nie jest lepiej
Trochę to trwa żeby się poprawiło

anka1515

 
Posty: 4100
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw cze 04, 2020 12:54 Re: wyniki kotki, chore nerki

Nie widziałam wcześniejszych wpisów
75 % uszkodzony nerek to często dopiero po zachowaniu kota się diagnozuje i robi badania
Koty bardzo ukrywają chorobę
Na wiele dolegliwości z pnn są leki wspomagające
Musisz pisać jaj chcesz Pomocy co kot dostaje itp
Wątrobę trzustkę tez się wspomaga

anka1515

 
Posty: 4100
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw cze 04, 2020 14:20 Re: wyniki kotki, chore nerki

podjęłam decyzje zmiany weta i walczenia póki co dalej :(

iffestt94

 
Posty: 5
Od: Wto cze 02, 2020 17:32

Post » Czw cze 04, 2020 21:51 Re: wyniki kotki, chore nerki

Opadająca głowa to nie objaw zatrucia tylko niskiego potasu. Po kroplówce może jej spadać przez rozrzedzenie, tym bardziej jeśli dostaje płyn bez potasu. Trzeba suplementować. Nie ma szans żeby mocznik 140 powodował encefalopatie.
Amylaza nie jest swoistym parametrem trzustkowym i jeszcze nie świadczy o jej problemach. A wątroba to jeszcze zależy ilukrotny jest wzrost tego Alt.
Walczcie.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości