Czym mam karmić kota z IBD i PNN

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro maja 27, 2020 22:00 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Z wapniem wszystko ok. Na razie nie dostałam żadnej odpowiedzi, po południu zadzwoniłam do Power i pan zobowiązał się jak najszybciej udzielić mi odpowiedzi, ale do tej pory cisza. Natomiast kot na szczęście zaskoczył na GranataPet. Nie wiem na jak długo, ale zaskoczył.

nina103

 
Posty: 162
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Sob cze 13, 2020 19:53 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Jest ok na PON z kurczakiem. To drugi tydzień. Oby efekt się utrzymał.

Feliska97 pisze:Do poczytania:
https://www.animal-expert.pl/artykul/ni ... -jelit-ibd
Autorka artykułu pracuje w SpecVecie u dr Neski.


Kurczę szkoda, że nie można kupić dostępu do pojedynczych artykułów, bo bym chętnie przeczytała dalszy ciąg.

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob cze 27, 2020 11:44 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Od nefrologa dostałam namiary na dietetyczkę, która w oparciu o wyniki badań dopasowuje dietę zwierzakowi. Tylko z tego co zrozumialam, dotyczy to zwierzaków karmionych mięsem, chodzi o odpowiednią suplementację i dobranie mięsa pod konkretnego pacjenta.
Ale możesz spróbować się skontaktować, sama konsultacja jest płatna.
Dr Agnieszka Kurosad
https://www.upwr.edu.pl/badania/46804/g ... _pasz.html

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Sob cze 27, 2020 12:01 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

SabaS bardzo Ci dziękuję za ten kontakt! Właśnie od jakiegoś czasu chodzi za mną konsultacja z dietetykiem. Podejrzewam, że konsultacja jest płatna, ale to 60 zł jestem o wiele bardziej skłonna zapłać niż 200 zł, a na takie kwoty trafiałam dotychczas.

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob cze 27, 2020 12:08 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Spoko, ja do wczoraj nie miałam pojęcia, że jest ktos taki jak dietetyk dla zwierząt. Może akurat coś sensownego zaproponuje dla Twojego kotka.

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Sob cze 27, 2020 15:38 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

maetamorphosis pisze:Właśnie od jakiegoś czasu chodzi za mną konsultacja z dietetykiem.

Gdybys się zdecydowała, to daj znać proszę. Sama nawiążę z tą panią kontakt dopiero za miesiąc. Niestety takie są terminy w dogodnych dla mnie godzinach do kardiologa. A dopiero po pełnej diagnostyce (oby na tym się skończyło) i mając wyniki badań jest sens cokolwiek w tym kierunku zaczynać. U mnie kotka ma zdiagnozowane pnn ll stopnia i do tego chore serduszko :(
Moc ciepłych mysli dla Ciebie a dla kotka dużo zdrowia :ok:

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Sob cze 27, 2020 19:35 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Napiszę na pewno! Sama mam badania trochę nieaktualne, ale nie wiem, czy będę je szybko ponawiać ze względu na stres. Niestety serce podobno często idzie w parze z nerkami. Mój kocur też ma jakąś wadę, ale nie leczy się tego.
Moc ciepłych mysli dla Ciebie a dla kotka dużo zdrowia :ok:

Dziękuję bardzo! Wam również :201461

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon cze 29, 2020 10:45 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Na razie dowiedziałam się tyle, że Pani jest - niestety - na zwolnieniu lekarskim. :(

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 12, 2020 14:21 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

feliska pisze:maetamorphosis, myślałaś nad BARFEM?

Feliska - gdzie polecasz zacząć początkującemu? Znalazłam grupę na FB i forum Barfny Świat, ale póki co jest to chaos dla mnie. Po konsultacji wstępnej z dietetyk, Agnieszką Cholewiak-Góralczyk, bo na nią się w efekcie zdecydowałam, myślę nad BARF-em. Pierwsze przepisy chciałabym mieć od niej, gdyż nie mam o tym większego pojęcia, a bałabym się, że zaszkodzę kotu, coś źle zbilansuję itd.

SabaS - co do dr Agnieszki Kurosad, słyszałam negatywne opinie. W efekcie padło na Agnieszkę Cholewiak-Góralczyk i wątpię, żebym żałowała. :) Do jej poglądów na temat żywienia dość łatwo dotrzeć.

U kota ładnie przyjęło mi się Catz Finefood Bio. Niestety wyszła nietolerancja prawdopodobnie na jajko, czy też jego część. Kurczak jest ok. Teraz daję właśnie doradzanego mi wcześniej tutaj (dzięki feliska) i przez weterynarz indyka, też Catz Finefood Bio (na szczęście, w przeciwieństwie do kurczaka, bez jajka) i póki co jest ok. Kolejne smaki będę wprowadzać właśnie z tej linii. Dowiedziałam się natomiast, że jest to karma dość tłusta i może kot średnio tolerować przy IBD. Na szczęście u mnie jest ok. Ta linia dobrze mi się sprawdza przy diecie eliminacyjnej.

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 12, 2020 19:01 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Dzięki za info. Patrząc na to gdzie pracuje pani Agnieszka Cholewiak-Góralczyk, to mozna chyba zaufać w ciemno. Ja mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Moze Twoja opinia mnie przekona do tej dietetyczki?

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie lip 12, 2020 20:55 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Jestem w trakcie konsultacji. Dam znać oczywiście, ale gdzie nie jestem, tam wszyscy mnie do niej odsyłają. :)

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw sie 06, 2020 7:58 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Jak się czuje kocurek? Jesteś już po konsultacjach żywieniowych?

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw sie 06, 2020 10:08 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

SabaS - dzięki za pamięć. :) Tak, jestem w trakcie pierwszej konsultacji i z racji tego, że przestawiam kota na BARF, a sama o temacie mam średnie pojęcie, umówiłam się już na drugą. Jestem zadowolona, mimo iż cena wysoka. Konsultuję się u Agnieszki Cholewiak-Góralczyk. Na BARF-ie idzie pięknie, bo kocur chętnie je i ma apetyt. Nie muszę dawać mirtoru na pobudzenie apetytu. Kot przestał wymiotować. Futro ma śliczne. No i to znaczniej taniej wychodzi. Puszki często lądowały w koszu albo u rodzinnych kotów. Z BARFEM jest też łatwiej w przypadku nietolerancji pokarmowej bądź alergii, szczególnie, że kot zdziwiał. Polecam, bo Agnieszka ma dużą wiedzę, kontakt z nią jest dobry, a kot ewidentnie lepiej funkcjonuje. Jeżeli coś jest nie tak - piszę i pomoc otrzymuję. Także w kwestiach diagnostyki. Natomiast jak to wpłynie na wyniki, nie wiem, będę robić badania kontrolne pod koniec tego miesiąca. :)

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw sie 06, 2020 10:41 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Zamówiłam sobie jej ksiązkę o żwienieu psów i kotów -wiedza zawsze sie przyda, a skoro kobieta jest kompetentna i komunikatywna, to warto (mam nadzieję) przeczytać co napisała.

Ona sie zajmuje i psami i kotami, czy przede wszystkim kotami?

Mam i czytam co jakiś czas od nowa bardzo ciekawa ksiązkę o karmieniu( surowym) psów, (W zgodzie z naturą Izabela Sekuła ) i chetnie bym poczytała coś dla kotów, bo jednak mięsna dieta psów i kotów różni się ; koty sa dużo bardzo mięsożerne niż psy.
Ksiazka pani Sekuły jest bardzo ciekawa, i korzystnie jest ją przeczytać nawet jak sie ma tylko kota(chociaz ona zasadniczo pisze o jedzeniu dla psów), bo opisuje wiele ciekawych spraw związanych z karmieniem surowym mięsem, które dotyczą też kotów.

a jakie są zarzuty do pani dr Agnieszki Kurosad? reklamuje karmy komercyjne?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 06, 2020 10:54 Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Też mam zamiar zamówić tę książkę. Wydaje mi się, że Agnieszka zajmuje się i psami i kotami.
Z materiałów internetowych polecam - https://barfnekorepetycje.pl/o-nas/. One prowadzą też grupy na FB - odpowiednio dla psów i kotków. Na kociej na pewno udziela się też Agnieszka. Niestety uzupełnianie wiedzy przez grupy na FB to dla mnie jest średnio wykonalne. Straszny chaos. :/ Jest to wszystko mało przejrzyste. Ja też szukałam czegoś o kotach i pewnie dlatego nie trafiłam na pozycję, o której piszesz. :)
Co do pani Kurosad - ma podobno nieaktualną wiedzę na temat żywienia, popiera między innymi ryż w diecie. Więcej nie dopytywałam, bo też robiąc research o Agnieszce mogłam stwierdzić, na podstawie artykułów, a nie tylko poleceń, jakie ma poglądy, podczas gdy o tej drugiej Pani nie znalazłam za bardzo informacji.

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości