PILNIE POTRZEBNA PORADA-Pecherz czy nerki?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto kwi 28, 2020 14:57 PILNIE POTRZEBNA PORADA-Pecherz czy nerki?

Czesc,

jedna moja kotuchna dostala krwiomoczu. Zorientowalam sie dopiero po 3 dniach chyba (nowy rozowy zwirek :strach: ) i polecialam wczoraj do weta (nowy, nie znam go, zastapil poprzednia).
Wet zrobil USG ("COS" jest w pecherzu chyba zlogi, piasek), pobral krew, kazal mi przyniesc mocz do badania i dal Urinovet.
Dzis telefonicznie pytalam o wyniki - morfologia w normie, parametry nerkowe tez (kreatynina), poza mocznikiem - wynik 90, a norma do 70.
Nic nie przepisze, bo trzeba zbadac mocz. Tylko, ze ja probuje juz ten mocz zlapac od wczoraj i nie da sie.
Czy nie powinien przepisac jej mimo to jakiegos antybiotyku o szerokim spektrum? mowi, ze nie bo zafalszuje wynik moczu i zeby poczekac do jutra i probowac zlapac mocz, ale w analogicznej sytuacji byl kocurek i dostal antybiotyk i leki rozkurczowe od poprzedniego weta od razu.

Czy ten mocznik to juz oznaka pnn czy moze byc efektem infekcji np. piasku?
Mam juz jednego kota nerkowego i kontrole w przyszlym tyg. Zabiore tez Mala na konkretne badania, ale nie wiem co robic teraz. Czy jechac do innego weta czy faktycznie probowac do jutra zlapac ten nieszczesny mocz?

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Wto kwi 28, 2020 15:21 Re: PILNIE POTRZEBNA PORADA-Pecherz czy nerki?

Do złapania moczu możesz kupić specjalny żwirek https://www.karusek.com.pl/produkty/cat ... gJSgfD_BwE ( ja tylko w ten sposób byłam w stanie dać mocz kocura do badania) wyparzalam kuwetę i wsypywalam granulki.
Z antybiotykiem po części wet ma racje. Mój Tyson tez dostawał antybiotyk od początku, ale w ogóle nie działał, wiec zdecydowałam się wysłać mocz na posiew (chyba musiałam trochę odczekać nim został wysłany)wyszło, ze ma bakterie e coli, zrobiono od razu antybiogram i dostał celowany antybiotyk, który pomógł bardzo szybko.
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Wto kwi 28, 2020 15:27 Re: PILNIE POTRZEBNA PORADA-Pecherz czy nerki?

Są różne podejścia do leczenia
Ja tez w zależności czy się uda czy nie proszę o leki
A le jak masz możliwości nie długo do innego wet to zaczekaj i próbuj złapać mocz
Ale pamiętaj obserwuj czy kot sika
Bo koty z takimi problemami potrafią się zatkać i wiesz ze to bardzo nie bezpieczne
Jak masz daleko do wet to proś w razie Czego np no-spe w inj
Może trzeba będzie pobrać w czasie nakłucia Jak się nic nie da zrobic

anka1515

 
Posty: 4106
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto kwi 28, 2020 20:43 Re: PILNIE POTRZEBNA PORADA-Pecherz czy nerki?

Trafiłaś na bardzo fajnego, rozsądnego lekarza :)
Większość zapaleń pęcherza u kotów jest na tle idiopatycznym, nie bakteryjnym. Biorąc pod uwagę fakt, że antybiotyk trzeba podawać długo - kilka tygodni - naprawdę warto wiedzieć czy pierwotnym podłożem była infekcja bakteryjna czy nie.
Podwyższony mocznik ma wiele różnych przyczyn, nie świadczy o chorobie nerek sam w sobie, może być podwyższony przy zapaleniu pęcherza.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Śro kwi 29, 2020 2:39 Re: PILNIE POTRZEBNA PORADA-Pecherz czy nerki?

Myślę, że wet dobrze robi nie dając od razu antybiotyku. U mnie teraz kot w ogóle nie sikał od ponad doby, a od paru dni bardzo rzadko. Pierwsze co, to bylo usg, wszystko bylo ok, poza trochę zapełnionym pęcherzem. Potem pobranie krwi i gabaryntyna czy jakos tak o działaniu rozluźniającym i przeciwbólowym. zatrzymanie moczu najorawdopodobniej na tle stresowym, remont bloku, brak wychodzenia na balkon. Po ponad 24 godzinach kot się odblokował i wysikał. Dużo. Ale mocz i tak łapię do badań. Jeśli Twój kot sika, to parę dni zwloki z wprowadzeniem leku myslę że nie zrobi dużej szkody.

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro kwi 29, 2020 10:12 Re: PILNIE POTRZEBNA PORADA-Pecherz czy nerki?

Dzieki dziewczyny. Mam zwirek specjalny i wyparzona kuwete tylko Mala tam nie chce. Nawet zamknieta w lazience sama z ta kuweta, zeby inne koty nie sikaly to nie nasikala.
Po wypuszczeniu z lazienki wyskoczyla jak z procy i pobiegla do kuwety z normalnym zwirem.
Ale generalnie sika, mocz ma tez juz normalny kolor. Zobaczymy co dzis powiedza w lecznicy.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Śro kwi 29, 2020 10:21 Re: PILNIE POTRZEBNA PORADA-Pecherz czy nerki?

Podpytaj czy ktoś pobierze z punkcji pęcherza.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw kwi 30, 2020 14:09 Re: PILNIE POTRZEBNA PORADA-Pecherz czy nerki?

Właśnie nie pobierają :( pobiera nasza kocia nefrolog ale u niej dopiero wizyta za równy tydzień

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Na Kocią Łapę i 116 gości