Cukrzyca u kota - prośba o pomoc

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob kwi 25, 2020 18:06 Cukrzyca u kota - prośba o pomoc

Cześć!
Zauważyłam, że mój kot źle się czuje, poszłam więc z nim do weterynarza. Po wykonaniu serii badań okazało się, że ma cukrzycę (wynik glukozy ok. 550) oraz początki zaćmy. Ma też nawrót zapalenia dziąseł :( Zgodnie z zaleceniami weterynarza, od kilku dni podaje mu insulinę dwa razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem. Poradził też stosowanie specjalnej suchej karmy dla cukrzyków (Royal Canin), zaczęłam więc mu ją podawać 2 x dziennie.
Niestety od tego momentu jest ciężko.. Kot ciągle domaga się jedzenia, skacze mi po blatach w kuchni itp. Zrobiłam małe rozeznanie w internecie i dużo artykułów mówi o tym, aby podawać insulinę dopiero po posiłku (nigdy przed!) i że kot powinien jeść o stałych porach, ale min. 3 razy dziennie małe porcje. Przyznam szczerze, że teraz mam niemały mętlik w głowie od nadmiaru sprzecznych informacji.
Postanowiłam więc napisać na forum i poprosić o porady osoby, które już to przechodziły. Jak karmicie swoje chore koty? Czy zauważyliście poprawę w jego nastroju, stanie zdrowia?
Kot ma ok. 8-10 lat (nie wiem ile dokładnie, został przez nas przygarnięty kilka lat temu). Nigdy nie był nazbyt energiczny, ale ostatnio tylko spał i spał... A teraz tylko chodzi i prosi o jedzenie. Help :!:
Obrazek

mintchip

Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Od: Sob kwi 25, 2020 17:49

Post » Sob kwi 25, 2020 22:05 Re: Cukrzyca u kota - prośba o pomoc

Napisz skąd jesteś.

Insulinę zawsze podajemy po posiłku lub pod koniec!
Karmę też musisz zmienić, inaczej ciężko będzie ustabilizowac cukrzycę.
Zarejestruj się i zacznij czytać forum kotycukrzycowe.pl - tam masz poradnik i wszystkie potrzebne informacje

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Sob wrz 26, 2020 9:17 Re: Cukrzyca u kota - prośba o pomoc

Też mam cukrzyka. Polecam karmę Gussto jest idealna dla cukrzyków. Royal to tragedia nawet ta weterynaryjna. Kot z cukrzycą powinien jeść bardzo dobrej jakości karmę, to kluczowy element leczenia. Większość karm dedykowanych dla kotów z cukrzycą ma fatalny skład! Warto trochę zgłębić temat.
Z tego co się orientowałam karmę Gussto można kupić tylko w necie.
No i najważniejsze insulina po jedzeniu, podawanie przed jest bardzo niebezpieczne dla kota. Dlaczego? Po insulinowe trzeba zjeść a co gdy kot nie ma ochoty- może zapaść w śpiączkę i to już koniec.
Polecam poświecić trochę czasu i poczytać w internecie o cukrzycy kociej. Jest mnóstwo informacji. Twoja wiedza i konsekwencja będą kluczowe w prowadzeniu choroby kota.
No i chyba zmieniłabym weta...

Kapustk_a

 
Posty: 1
Od: Sob wrz 26, 2020 9:06




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości