semintra- czy można ją zastąpić?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro kwi 22, 2020 21:18 semintra- czy można ją zastąpić?

Chciałam zapytać czy stosowaliscie zamiast semintry jakiś inny lek na bialkomocz z tą samą substancją czynną (tj. telmisartan)?
Także jakiś odpowiednik z leków stosowanych u ludzi?
Czy ma szansę zadziałać?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro kwi 22, 2020 21:54 Re: semintra- czy można ją zastąpić?

Jak najbardziej zadziała tylko może być problem z wydawkowaniem.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Śro kwi 22, 2020 23:29 Re: semintra- czy można ją zastąpić?

Przy obecnej wadze kocura musiałby dostawać 1/8 tabletki. Myślę, ze bez wiekszych trudnosci bylabym w stanie podzielić tabletkę na 4 części. Potem tę cwiartke roztarlabym dokładnie z odrobiną masła i podzielila je na 2 części.
Jesli tabletki nie bylyby gorzkie w smaku kot zjadalby bez problemu bo uwielbia masło.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt wrz 04, 2020 22:24 Re: semintra- czy można ją zastąpić?

Przy braku Semintry w hurtowniach moja kotka ma przepisany lek ludzki Micardis. Zlecone zostało dodatkowe podzielenie leku na kapsułki odpowiednio do wagi kota (osobna recepta). Czy ma ktoś doswiadczenie z tym lekiem? Finansowo wychodzi dużo korzystniej niż Semintra.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości