Gerwazy - problem z diagnozą

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon kwi 20, 2020 10:20 Gerwazy - problem z diagnozą

Dzień dobry!
Trzy tygodnie temu adaptowałam kota ze schroniska, zwierzę jest nosicielem wirusa kociej białaczki. Z tego co wiem, rok temu, kiedy trafił do schroniska leczono u niego krwotoczne zapalenie pęcherza, miesiąc temu przechodził też koci katar. Kiedy go brałam miał już małe wyłysienia na tylnych łapkach, brzuszku i ogonie, w domu zauważyłam, że ciągle się wylizuje. Został odrobaczony dwa tygodnie temu. Kotek niestety dalej się liże i praktycznie nie ma futerka na połowie ciała. Apetyt ma doskonały, pije wodę, bawi się, w nicy poluje na pluszowe myszki jak szalony. Weterynarz powiedział, że ma kolka koncepcji (pasożyty, alergia, psychika), na razie zrobione ma badania krwi. I własnie w interpretacji tych wyników prosiłabym o pomoc, czy jest w nich coś, co mogłoby tłumaczyć wylizywanie się kota? Dziękuję z góry za wszelkie sugestie!

Obrazek

Paulina29

 
Posty: 4
Od: Pon kwi 20, 2020 9:58

Post » Pon kwi 20, 2020 12:54 Re: Gerwazy - problem z diagnozą

Kot ma niedobór potasu, glukozy i sodu, a przy tym niepokojąco niskie albuminy. Nie wiem, czy to może być przyczyną wylizywania się, ale powinno być powodem do niepokoju i konsultacją z wetem, zwłaszcza, ze kot jest nosicielem białaczki i bardzo trzeba na niego uważać. Czy wet nie zaproponował leczenia interferonem?
Masz tu wątek o białaczkowcach i pytaj tam osób, które lepiej znają ten problem
viewtopic.php?f=1&t=150321
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14682
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon kwi 20, 2020 13:55 Re: Gerwazy - problem z diagnozą

mziel52, dziękuję za podpowiedź, przekleiłam post do zasugerowanego przez Ciebie wątku.

Paulina29

 
Posty: 4
Od: Pon kwi 20, 2020 9:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas i 45 gości