Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lip 09, 2020 10:35 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

Dawałam i daję różne puszki - staram się codziennie inną, żeby kot ze smakiem jadł. Najważniejsze na tym etapie choroby jest żeby jadł jak najwięcej bo to da zapas w razie kryzysu (zapas do schudniecia i zapas w wynikach czerwonokrwinkowych). Dostaje CatzFinefood, Feringę, GranataPet, Grau, Gussto i te Mjamjam. Zjada około 160-180g dziennie (w tym trochę surowego mięsa - głównie udziec indyczy). Te karmy mają fosfor 0,2 i niżej w zależności od smaku. Po każdym posiłku dostaje coś na zbicie fosforu. Startowaliśmy z pułapu górna granica/ponad normę, teraz jest zwykle między dolną granicą, a połową normy.
Fosfor jest z moich obserwacji najważniejszym parametrem, który trzeba pilnować. Wyższy fosfor i od razu mocznik i kreatynina lecą ...

Jakiś czas temu testowałam też homeopatię - cały zestaw SUK (w zastrzykach, 3 leki razem). Dawałam też Lespedezę Sieboldii (tabletki, rozpuszczałam w wodzie i dawałam strzykawką do ryjka), nie widziałam jednak reakcji.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt lip 10, 2020 14:54 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

Czy te porady tutaj maja zastosowanie do leczenia psa? u mojego 15-letniego pieska zdiagnozowano niewydolność nerek, od 1,5 tygodnia jest na kroplówkach podskórnych z Ringera i po kontrolnych badaniach po tygodniu podawania mocznik spadł mu o 31% , kreatynina o 23% a fosfor o połowę. Kroplówek dożylnych nie ma jak mu podawać bo ma bardzo słabe żyły dla tego dostaje podskórne. Zamówiłam mu RenalVet, ale dojdzie w przyszłym tygodniu, kroplówki ma zalecone jeszcze przez 2 tygodnie i wtedy następne badanie krwi. Ponadto mam z nim problem bo nie chce jeść. Sa dni , ze zje trochę gotowanego kurczaka lub indyka, a nieraz nie je wcale, gotowych karm nie rusza od jakiegoś czasu i nie mam pomysłu co zrobić , żeby jadł.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72711
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon lip 27, 2020 6:17 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

witam a w jaki sposób można ten Porus One zamówić? bo ja nigdzie nie mogę znaleźć informacji i jaka jest jego cena?

cisowianka

 
Posty: 11
Od: Sob maja 16, 2020 20:06

Post » Pon lip 27, 2020 8:39 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

W Polsce nie ma. Jest dostępny w niemieckich sklepach internetowych, np tu : https://www.tiershop.de/Katzen/Katzenar ... s-One.html
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto lip 28, 2020 6:03 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

Avian pisze:W Polsce nie ma. Jest dostępny w niemieckich sklepach internetowych, np tu : https://www.tiershop.de/Katzen/Katzenar ... s-One.html

nie rozumiem dlaczego nasze lecznice nie sprowadzają takich leków! ostatnio Pani dr zapytałam dlaczego jako klinika nefrologiczna nie sprowadzają Azodylu to mi powiedziała, że jest przereklamowany i nie jest skuteczny, a ja wiem po swoich kotach że jest > zaleciła Flora Balance co z kolei według mnie w ogóle nie działa .

cisowianka

 
Posty: 11
Od: Sob maja 16, 2020 20:06

Post » Wto lip 28, 2020 13:38 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

Bo to nie jest takie proste? Bo to lek który musi być przechowywany w specjalnych warunkach? Bo często go zatrzymują na granicach?
Co to w takim razie za problem samemu sobie ściągnąć? :wink:

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto lip 28, 2020 13:57 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

Myślę, że leki i reakcja zwierzaków na leczenie to sprawa indywidualna. Ja swojej kotce podaję od kilku miesięcy tak wychwalaną Semintrę (typowo na ciśnienie i mocznik), na chwilę obecną udało się zbić tylko ciśnienie z ponad 200 na 160, mocznik nadal podwyższony. Dodatkowo ma od 2 tygodni niewielkie kroplówki 2x tydzień po 80 ml, żeby wzmocnić efekt spadku mocznika, ale nie obciążać serca. Dlatego myślę nad wprowadzeniem właśnie Flora Balance, który jest typowo na zbijanie mocznika. Ale to po konsultacji i badaniach u kardiologa.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro lip 29, 2020 11:57 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

SabaS pisze:Ja swojej kotce podaję od kilku miesięcy tak wychwalaną Semintrę (typowo na ciśnienie i mocznik), na chwilę obecną udało się zbić tylko ciśnienie z ponad 200 na 160, mocznik nadal podwyższony.

Ale Semintra to przede wszystkim jest na białkomocz i ewentualnie na nadciśnienie, a nie na obniżanie mocznika :)

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Śro lip 29, 2020 16:56 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

inezka70 pisze:
SabaS pisze:Ja swojej kotce podaję od kilku miesięcy tak wychwalaną Semintrę (typowo na ciśnienie i mocznik), na chwilę obecną udało się zbić tylko ciśnienie z ponad 200 na 160, mocznik nadal podwyższony.

Ale Semintra to przede wszystkim jest na białkomocz i ewentualnie na nadciśnienie, a nie na obniżanie mocznika :)

Masz rację, myślę bialkomocz a piszę w wątku o moczniku. Coś rozkojarzona jestem, chyba mnie przygniotla informacja o chorobie kotki. Fakt, ze bialkomocz tez nie spadł, ale utrzymuje się na stałym poziomie. W piątek będę po kardiologu, zobaczymy jakie da wytyczne m.in. na zbicie mocznika. Jak coś to testuję Flora Balance

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw lip 30, 2020 7:02 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

U nas flora balance się nie sprawdził... Już lepiej vivomixx
Obrazek

katarina75

 
Posty: 109
Od: Wto wrz 08, 2009 10:22
Lokalizacja: Żory

Post » Czw lip 30, 2020 7:05 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

katarina75 pisze:U nas flora balance się nie sprawdził... Już lepiej vivomixx


A który vivomixx dajesz?
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw lip 30, 2020 10:14 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

Mój dostaje pół kapsułki Vivomixx 112. Za krótko jeszcze, żeby ocenić efekt. Waga 5,6kg

assumpta

 
Posty: 46
Od: Pt gru 26, 2008 22:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 06, 2020 10:50 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

Administrator odrzucił moje pytanie o preparat z Niemiec do zbijania mocznika. Nie wiem dlaczego. Ale jeśli to czytasz adminie, to wiedz, że takie twoje postępowanie jest sprzeczne z etyką. Mój kot jest bardzo chory, potrzebuje tego leku, a ja chciałam wiedzieć, gdzie go mogę kupić, bo na podanej juz wcześniej stronie, nie wysyłają do Polski.
Za pomoc w takim razie nie dziękuję, a adminom tego forum wystawię odpowiednie opinie.
Oczywiście, nie spodziewam się że ten post ktokolwiek przeczyta, bo nie macie odwagi cywilnej żeby przyznać się do błędu.
bez łaski. Znalazłam już możliwość zakupu, a inne osoby, które kiedyś chciałyby również go kupić, będą zdane na twoje widzimisię.
Dalej dyskutujcie sobie nad wyższością wychodzenia/ nie wychodzenia, bo tylko do tego to forum już się sprowadza.

Efkaraj

 
Posty: 1
Od: Sob wrz 05, 2020 12:35

Post » Nie gru 06, 2020 10:55 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

assumpta pisze:Mój dostaje pół kapsułki Vivomixx 112. Za krótko jeszcze, żeby ocenić efekt. Waga 5,6kg



W jaki sposób dawkujecie Vivomixx - weterynarz ustalił dawkę? I w jakiej formie podajecie?
U mnie flora balance także niestety się nie sprawdziła, od miesięcy mocznik leci powoli do góry.

vacerrosa

Avatar użytkownika
 
Posty: 92
Od: Sob kwi 28, 2018 16:22
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie gru 06, 2020 12:06 Re: Zbijanie mocznika - kroplówki i leki

O Vivomixxie 112 dowiedziałam się od zuzia96, jej wetka ustaliła dawkę - pół kapsułki na 4kg kota. Mój, jak zaczęłam podawać ważył 5,5, też dawałam pół. Teraz przytył do 6kg, podaję 3/4 kapsułki. Wysypuję odmierzoną ilość proszku na łyżkę lub małą miseczkę mieszam z letnią wodą, kotu smakuje, chętnie chłepce tę zawiesinę. Wiadomo, że nie jest to aptekarska precyzja z tym odmierzaniem. Można podawać strzykawką. Jeśli chodzi o mocznik, to największy miał kiedyś 88, teraz w listopadowych badaniach 76.
Różne są Vivomixxy , to ma być ten 112, kaspułki trzymamy w lodówce. W kapsułce jest proszek, z którego robimy zawiesinę. Kot mówi, że smaczna :)
Pozdrawiam

assumpta

 
Posty: 46
Od: Pt gru 26, 2008 22:20
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości