Jak podtuczyć chudego nerkowca ?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw mar 05, 2020 16:40 Jak podtuczyć chudego nerkowca ?

Witam.

Jak podtuczyć mojego chorego chudaska ? Karma nerkowa jest mało kaloryczna. Nasza pani doktor wet. poleciła 2-3 razy w tygodniu podać troszkę śmietanki lub/i kawałeczek ugotowanej ,tłustej wieprzowiny. Kupiłam wędlinę w indyka i dałam na próbę kotkowi troszkę skórki. Jadł jak wygłodniały wilk. Nabyłam też odrobinkę gotowanego boczku (niestety z solą) i gotuję jeszcze raz. Czy będzie sie nadawał ?
Po każdym posiłku podaję kotkowi RENATE (oprócz innych leków/suplementów) .Jakie macie Państwo pomocne rady dla mojego koteczka ? Dziękuję.
Ostatnio edytowano Czw mar 05, 2020 17:08 przez Paulina B, łącznie edytowano 1 raz

Paulina B

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Śro sty 18, 2017 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 05, 2020 16:52 Re: Jak podtuczyć chudego nerkowca ?

Zadnych wedlin gotowych!! Dawaj mu surowe mięso- karkówkę, może boczek, szynkę, pokrojone w kostkę, ewentualnie jak nie będzie chciał, możesz spróbowac to ugotować z odrobiną soli. tak naprawdę do miękkości. Z wołowiny- łata, pręga są tłustsze.
Indyk jest chudym mięsem, ewentualnie tłustsze może być mięso z uda ze skórą. Mozesz spróbować udko z kaczki, czy gęś, jeśli masz dostęp, też oczywiscie okrojone z mięsa i pokrojone na małe kawałki. Musisz zobaczyć, co będzie pasowało kotu. Ale nie wybieraj chudego mięsa typu piersi, bo ani kaloryczne nie jest, a tez może szkodzic przy chorych nerkach.
Mięso musi być naprawdę świeże.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw mar 05, 2020 17:12 Re: Jak podtuczyć chudego nerkowca ?

Podobno kotu nie można podawać surowej wieprzowiny. Jesli kupię to wyłącznie ze sklepu,więc pewnie nie zdrową.

Paulina B

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Śro sty 18, 2017 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 05, 2020 17:18 Re: Jak podtuczyć chudego nerkowca ?

Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw mar 05, 2020 18:21 Re: Jak podtuczyć chudego nerkowca ?

Dziękuję

Paulina B

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Śro sty 18, 2017 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 07, 2020 22:53 Re: Jak podtuczyć chudego nerkowca ?

Rozmawiałam z wetem. Nie zalecał mięsa,ani nic tłustego ponieważ jest dużo białka, a kot nerkowy musi miec obnizony poziom białka,wapnia i fosforu. Już nie wiem co oprócz karmy nerkowej dać kotkowi - jest chudziutki. Dowiedziałam się tylko, że mozna troszkę śmietanki. Co ma mało białka,wapnia i fosforu ale trochę tłuszczu ? Chyba takich cudów nie ma... :-((
Ostatnio edytowano Nie mar 08, 2020 15:26 przez Paulina B, łącznie edytowano 1 raz

Paulina B

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Śro sty 18, 2017 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie mar 08, 2020 11:24 Re: Jak podtuczyć chudego nerkowca ?

No tak to można równie dobrze kota zagłodzić ... Wet opowiada bzdury, zresztą oni nie mają pojęcia o żywieniu. Ich wiedzę na ten temat kształtują koncerny produkujące karmy. Daj kotu jeść to co lubi. Jeśli lubi surowe mięso, to mu daj. Wybierz tłuste mięso, bo takie zawiera mniej białka i fosforu. Może być tłusta wołowina, jagnięcina, udo kurczaka lub kaczki że skórą. Do każdego posiłku podawaj wyłapywać fosforu. Dzienną porcję dzieł na ilość posiłków. Pamiętaj, że kot nerkowy musi bezwzględnie jeść, bo nie będzie miał siły do walki z chorobą. Jak Ty byś się czuła będąc chora, gdyby Cię zmuszano do jedzenia czegoś, czego nie lubisz ? I jeszcze jedno najgorsze co możesz teraz dać choremu kotu, to sucha karma, która odwodni kota i nie dostarczy mu żadnych potrzebnych składników odżywczych. Sucha karma, to po prostu pasza dla kur, nie jedzenia dla drapieżnika.

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Nie mar 08, 2020 17:16 Re: Jak podtuczyć chudego nerkowca ?

Przy czym Twój kot ma chyba i tak dość wysoki poziom wapnia, więc z tego co rozumiem, musisz uważać na wyłapywacze z węglanem wapnia, czyli np Renalvet. Mam ten sam problem, co Ty. Mój kot też po chwilowej ekscytacji nerkową karmą, niespecjalnie chce ją już jeść. Rufus też dostał renalvet, a też ma wapń przy granicy normy...

vacerrosa

Avatar użytkownika
 
Posty: 92
Od: Sob kwi 28, 2018 16:22
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości