karma weterynaryjna na problemy z drogami moczowymi

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie mar 01, 2020 13:28 karma weterynaryjna na problemy z drogami moczowymi

Mam kota z kryształkami w moczu, Weterynarz zalecił karmy weterynaryjne urinary - kupilam z royal canin i petbalance medica, niestety kot nie chce ich jeść... jakie jeszcze firmy produkują takie karmy i gdzie je mozna dostać ???? jak go zachęcić do tego jedzonka ? Suchą karmę petbalance na szczescie chrupie,no ale sama sucha to chyba za mało...

KotekFelek

 
Posty: 22
Od: Nie maja 01, 2016 12:06

Post » Nie mar 01, 2020 16:57 Re: karma weterynaryjna na problemy z drogami moczowymi

Karma weterynaryjna w niczym kotu nie pomoże, natomiast sucha karma pogorszy jeszcze problem. Na kryształy w moczu najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie. Karm dobrą mokrą mięsną karmą i dobrze byłoby do tej karmy dolewać wody. Kot potrzebuje około 50 -60 ml wody na kg/msc, do czego oczywiście wlicza się woda zawarta w karmie. Jak kot będzie odpowiednio nawodniony, to kryształy ulegną rozpuszczeniu.

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Wto mar 03, 2020 20:11 Re: karma weterynaryjna na problemy z drogami moczowymi

Ja tam nie wiem, próbuję się stosować do zaleceń weterynarza, niestety kot w ogole nie chce tej karmy jesc i nie mam zielonego pojęcia jak go zachęcić

KotekFelek

 
Posty: 22
Od: Nie maja 01, 2016 12:06

Post » Wto mar 03, 2020 20:14 Re: karma weterynaryjna na problemy z drogami moczowymi

A jaki był dokladnie wynik badania moczu? I czy była jakaś przyczyna że mocz był badany?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto mar 03, 2020 20:59 Re: karma weterynaryjna na problemy z drogami moczowymi

Wyniku badań nie dostałam, Przyczyną było to że kot w pewnym momencie przestał sikać, zablokował się prawdopodobnie od stresu (operacja połamanej łapy plus niemożność wychodzenia z domu - był wtedy też świezo po zabiegu kastracji no ale ze względu na łape nie mogliśmy go wypuszczać, więc nie mógł się 'po swojemu; wysikać) był też cewnikowany. Teraz jest na antybiotyku, w sumie juz z 12 dzien, dostaje też kapsułki na zakwaszenie moczu no i ta karma której nie chce jeść...

KotekFelek

 
Posty: 22
Od: Nie maja 01, 2016 12:06

Post » Wto mar 03, 2020 22:32 Re: karma weterynaryjna na problemy z drogami moczowymi

Moze wystarczy ta sucha karma, mokre normalne i kapsułki na zakwaszenie? Spytaj weta. Trzeba uważać żeby mocz nie był zbyt kwaśny bo wtedy tworzą się inne kryształy których bardzo trudno się pozbyć. Zachecaj kota do picia, niech dużo pije i sika, plucze pęcherz. Macie w planie powtórzenie badania moczu?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości