Wypróżnianie kota

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lut 21, 2020 16:27 Wypróżnianie kota

Witam, mam kotkę, ok. 15 letnią.
Nie wiem co się z nią ostatnio dzieje.
Jestem tu nową i nie wiedziałam w którym wątku zadać to pytanie, więc piszę tutaj.
Moja kotka, je normalnie, wypróżnia się tak jak powinna, ale dzisiaj był drugi raz jak coś się dzieje nie dobrego.
Za pierwszym razem, biegała po mieszkaniu jak szalona (nie robi tego normalnie, bo jest bardzo spokojna), wskoczyła na parapet i potwornie głośno i nie spokojnie zaczęła miauczeć, po czym przybrała pozę jak do do zrobienia kupy, nie mogła jej zrobić i cały czas miauczała.
Koniec końców zrobiła kupę, ale była twarda jak kamień.
Podałam jej mleka, pomogło.
Dzisiaj natomiast (jakoś miesiąc po sytuacji opisanej powyżej) miauczała również bardzo głośno, ale nie biegała po mieszkaniu.
Weszła spokojnie do kuwety i załatwiła się. Pomyślałam na początku że robi siku (Bo tak to brzmiało) ale gdy spojrzałam do kuwety (nie zasypała za sobą piasku, a zawsze to robi) zobaczyłam rzadką kupę(?) Ale w kolorze ciemno żółtym. Zaraz po tym poszła do kuchni I ponownie w ten sam sposób się załatwiła na dywanik.
Nie wiem co to może być, a póki co na weterynarza mnie nie stać.
Proszę o pomoc bo bardzo się o nią martwię.

Alonea

 
Posty: 1
Od: Pt lut 21, 2020 16:13

Post » Pt lut 21, 2020 19:58 Re: Wypróżnianie kota

Alonea, obawiam się, że bez weta się nie obejdzie. Na pewno taki kał należałoby oddać do badania i zrobić szeroki profil przesiewowy z krwi. Żółta kupa może oznaczać problem z trzustką. Nie zwlekałabym z wizytą u weta. Kotom mleka lepiej nie podawać, a w razie problemu z wypróżnieniem lepiej laktulozę podać albo taki kisiel z siemienia lnianego (działa łagodniej ale może być mniej skuteczny).

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Pt lut 21, 2020 20:01 Re: Wypróżnianie kota

Przyczyn biegunki u kota może być bardzo dużo: pasożyty, zakażenie bakterią, zatrucie, choroba trzustki... Bez wykonania badań na prawdę ciężko cokolwiek stwierdzić. Proponowałabym jednak odwiedzić weterynarza, bo możliwe, że sprawa jest błaha i do szybkiego wyleczenia, a jeśli nie będzie leczona to stan przejdzie w przewlekły i leczenie będzie dużo dłuższe, bardziej kosztowne i nie do końca skuteczne. Do tego kotka ma 15 lat, czyli jest już seniorką i bardzo szybko może się odwodnić.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości