Zdalna interpretacja wyników, porada

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro lut 05, 2020 12:00 Zdalna interpretacja wyników, porada

Dzień dobry,

Chcę zapytać czy ktoś zna weta który podjąłby się interpretacji wyników krwi / konsultacji (email/ telefon, oczywiście za kasę). U mojej kotki, w czasie okresowego badania kontrolnego (teoretycznie zdrowego kota) „wyszły” zawyżone parametry nerkowe (mocznik - lekko przekracza normę, kreatynina - przy górnej granicy).

Mocznik 12,4 mmol
Kreatynina 151,6 µmol

Lekarz nie zalecił żadnych dodatkowych badań (mocz, usg nerek, itp.). Nie otrzymałem także konkretnych zaleceń dotyczących diety kota. Poczekać – do następnego badania. Ze względu na to, iż wiem jak poważnym schorzeniem jest potencjalna „niewydolność nerek u kota” chciałbym skonsultować te wyniki z innym lekarzem. Ktoś coś poradzi?

Dzięki

Maciej

Ijon

 
Posty: 5
Od: Śro lut 05, 2020 11:42

Post » Czw lut 06, 2020 10:47 Re: Zdalna interpretacja wyników, porada

Sama nie znam, ale wczoraj, przedwczoraj ktoś w jednym wątku pisał, że zna takiego weta- wydaje mi się, że może Stomachari? Spróbuj poszukać w Jej postach
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw lut 06, 2020 16:50 Re: Zdalna interpretacja wyników, porada

Może napisz skąd jesteś?
Myślę, że łatwiej będzie znaleźć lekarza, który dokładnie przeprowadzi dodatkowe badania i obejrzy zwierzaka niż nefrologa, który wyda opinię na podstawie tak okrojonych wyników. :)
Poza tym na wyniki zleconych badań też mają wpływ czynniki okołolaboratoryjne (np na ocenę wyniku pomiaru ciśnienia trzeba wziąć pod uwagę stan zdenerwowania kota, na ocenę ciężaru właściwego sposób pomiaru - czy refraktometrem, czy maszyną, czy paskiem itp).

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw lut 06, 2020 21:57 Re: Zdalna interpretacja wyników, porada

Dzięki, jesteśmy ze Szczecina.

M

Ijon

 
Posty: 5
Od: Śro lut 05, 2020 11:42

Post » Sob lut 08, 2020 11:40 Re: Zdalna interpretacja wyników, porada

Niestety wet to nie jasnowidz. Na podstawie samego wyniku krwi bez zobaczenia kota i bez innych badań nic Ci nie powie. Dobra wiadomość jest taka, że moja kotka w zdiagnozowanej I fazie PNN z takimi wynikami 5 lat temu dzięki dobremu prowadzeniu nic a nic się nie pogorszyła.
Polecałabym jednak zrobić komplet badań: USG, badanie moczu (ogólne + stosunek białko/kreatynina), pomiar ciśnienia, jeśli nie był zrobiony to jonogram z krwi i koniecznie fosfor.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Pon lut 10, 2020 10:08 Re: Zdalna interpretacja wyników, porada

Dziękuję za informacje, i przesłane wiadomości. Niestety nie mogę na nie jeszcze odpowiadać. Sprawę już załatwiłem, poszukuję aktualnie kociego nefrologa w Szczecinie

Ijon

 
Posty: 5
Od: Śro lut 05, 2020 11:42

Post » Pon lut 10, 2020 20:13 Re: Zdalna interpretacja wyników, porada

W Szczecinie chyba nefrologa nie ma. Najbliżej Gdańsk.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości