Rysiek - problem z nerkami, proszę o porady

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lut 06, 2020 12:42 Re: Rysiek - problem z nerkami, proszę o porady

wychodzi na to, że poprawiły się wyniki białych krwinek i MCV, MCH też już prawie w normie, mocznik spadł z 102,78 na 87,50, ale podskoczyła kreatynina z 2,99 na 3,40 oraz białko całkowite z 7,4 na 8,56.
Cholesterol jest tragiczny 337 przy normie 201 (poprzednio niezbadane), ale może tak jak glukoza skoczył z uwagi na zdenerwowanie (krew była pobierana na końcu, po usg, echo i ciśnieniu)
GGTP za niski (poprzednio niezbadanye)
Glukoza z racji zdenerwowania poszybowała w przestworza (badam go w domu glukometrem, zawsze jet w normie i poniżej 100), 2 dni temu mierzyłam też ketony wynik - 0,2
za wysoka bilirubina - o czym to świadczy?
tarczyca z nadczynności weszła w normę,
lipaza DGGR w normie ale fPL SNAP podwyższony (ostatnio był w normie)


pomoże mi proszę ktoś te wyniki zinterpretować :201494 , opcjonalnie, jakie pytania zadać wetowi?
Póki co proponują leki nerkowe oraz kroplówki podskórne dla Rysia.

Rysiek dostaje nadal Apelkę ale w którymś momencie miał niechęć do jedzenia i postanowiliśmy od soboty (1.02) zmniejszyć mu o połowę dawkę (0,3 na dobę zamiast 0,6), po ponad dobie od zmniejszenia,czyli od pon rano apetyt mu wrócił i jadł normalnie, nadal dostaje ampułkę RenalVet na dobę rozłożoną na posiłki, do tego Vivomixx, Omega 3 Naturell i GenoMune.
Niestety marudzi przy jedzeniu mokrej karmy (próbowaliśmy GranataPet, catz finefood Purrrr, Feringa Pure Meat Menu), najchętniej zjada mus Gorumet :( oraz suchą karmę Renal, wcześniej jadł chociaż Animondę von Feinstein (z listy dla kotów z PNN z wątku cukrzycowego) ale teraz też marudzi. Dałam mu kilka razy mięso - jak w ogóle miał focha żywieniowego, wyszłam z założenia, że lepiej, żeby jadł niż nie jadł nic. Wydaje mi się, że więcej pije.

martaldz

 
Posty: 52
Od: Śro sty 07, 2009 16:31
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lut 07, 2020 8:15 Re: Rysiek - problem z nerkami, proszę o porady

btw. 24 marca mamy wizytę u dr Neski

martaldz

 
Posty: 52
Od: Śro sty 07, 2009 16:31
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lut 10, 2020 9:54 Re: Rysiek - problem z nerkami, proszę o porady

aktualizacja:
Po wizycie u weta i interpretacji wyników:
- Renalvet zmieniony został na Nefrokrill (a w między czasie zamówiłam i czekam na Renagel)
- wprowadzono płynoterapię, co 3 dni będę robić Ryśkowi kroplówki po 100 ml z Ringera i Optilyte (zamiennie)
- Apelka zostaje w zmniejszone dawce 0,3/doba (po 0,15 rano/wieczór), koteł widocznie poprawił się w apetycie i samopoczuciu po zmniejszeniu dawki

:201461

martaldz

 
Posty: 52
Od: Śro sty 07, 2009 16:31
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lut 17, 2020 11:37 Re: Rysiek - problem z nerkami, proszę o porady

zaznaczam
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro lut 26, 2020 12:10 Re: Rysiek - problem z nerkami, proszę o porady

martaldz pisze:aktualizacja:
Po wizycie u weta i interpretacji wyników:
- Renalvet zmieniony został na Nefrokrill (a w między czasie zamówiłam i czekam na Renagel)
- wprowadzono płynoterapię, co 3 dni będę robić Ryśkowi kroplówki po 100 ml z Ringera i Optilyte (zamiennie)
- Apelka zostaje w zmniejszone dawce 0,3/doba (po 0,15 rano/wieczór), koteł widocznie poprawił się w apetycie i samopoczuciu po zmniejszeniu dawki

:201461


Tak na razie na szybko.. :roll:

masz wysokie te parametry - nefrokrill ma sporo potasu.. uważaj, dlaczego odstawiony RenalVet? No chyba że kilka dni nefrokrill w oczekiwaniu na renagel?
Potas 4.97 mmol/L 3.70 - 5.40

Fosfor 5.09 mg/dL 3.00 - 6.10

Trzymam kciuki!!
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 147 gości