I nas to dopadło PNN

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon sty 06, 2020 19:17 Re: I nas to dopadło PNN

Dziękuję za odpowiedzi.

Rudy wczoraj po kryzysie sam zjadł trochę wołowiny. Wczoraj rano tez po wymiotach zrobił po 3 dniach brzydką zielonkawą i cuchnącą kupę. W nocy dużo pił i dużo sikał (kroplówka około 20:00 150 ml)
Dziś bez żadnych tabletek na wymioty i apetyt delikatnie podjada. Dostaje Bioprazol i RenalVet. Trochę mięska, troszkę reneal udało się też zjeść. Nie są to wielkie ilości ale podstawiam mu miskę co pół godziny i zawsze coś liźnie. Dziś nawet chciał wyjść na dwór (od 2 tygodni nie wychodzi). Ponieważ o ile z siku do kuwety sie przeprosił tak cos więcej musi być na dworze. Wystawiłam mu kuwetę pod drzwi wyjściowe. Zrobił niewielką rzadszą kupę ale w kolorze brązowym i "ładnie pachnącą". Jest trochę bardziej aktywny. Zasypia na rękach, czasem nawet pomrukuje.
Zamówiłam dziś Royal Canin Renal Liquid żeby podawać strzykawką, Vivomixx 10mld 30 micro-kapsułek, Vetoquinol Rubenal 75 mg 60 tabletek.
Jutro badanie krwi.
Co do moczu to ze względu na pracę nie uda mi się rano pobrać. Po powrocie nie dam raczej rady aby złapać mocz i jeszcze donieść do 18:00 aby złapać kuriera. I tak z krwią mam nadzieję, że się wyrobię.
Może uda mi się wynegocjować jakieś wolne w najbliższych dniach żeby to jakoś wszystko ogarnąć.

Zetor

 
Posty: 20
Od: Sob sie 18, 2018 12:16

Post » Pon sty 06, 2020 19:20 Re: I nas to dopadło PNN

Zetor, ile podajesz tego RenalVet?
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 06, 2020 19:23 Re: I nas to dopadło PNN

1 ampułke.

Zetor

 
Posty: 20
Od: Sob sie 18, 2018 12:16

Post » Pon sty 06, 2020 19:37 Re: I nas to dopadło PNN

Zetor pisze:1 ampułke.

Przy tym wyniku fosforu (wapń masz w dolnej granicy), myślę, że byłoby dobrze podawać na pewno 2 (a nawet przez 2-3 dni 3) i to zawsze podczas posiłku - jeśli dajesz kilka tych posiłków, podawaj na raty do każdego z nich cześć kapsułki - udaje się wycisnąć np. połowę; resztę zostaw na następny. Podawaj tylko karmę z niską zawartościa fosforu i potasu. Gotowany kurczak, zblendowany z odrobiną ryżu - zrób kulki z tego (jak przestygnie samo są zwiąże - tylko bez przypraw), aby łatwo ręcznie wchodziły do pysia i łatwo kocio mógł je połknąć.

Co do karmienia - może spróbuj strzykawką podawać Gerberki dla niemowląt i suplementy, o których pisała Felika97 - omega3 - Firmy Naturell - 1kapsulkę 500 mg dziennie; uważaj co je - w karmie, nie powinno być zbyt wiele potasu, masz jego nadmiar. Zapytaj weterynarza o Renagel - jest tu specjalny wątek, można zakupić tabletki na sztuki, może w Twoim mieście jest ktoś, kto mógłby Ci odstąpić do czasu zakupu.. zapytaj na tym wątku z Renegalem..

I czy on/wet planuje zrobić usg? pomiar ciśnienia? Kup u niego kilka pasków do badania moczu, sama sprobujesz zrobić w domu, oczywiście najlepiej, jakby to było badanie w labie z osadem, czyli pełne..

Palnujesz wizytę u nefrologa? Może ktoś mógłby Ci polecieć innego weta?
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 06, 2020 19:44 Re: I nas to dopadło PNN

Próbuje własnie wysłać PW do osoby która chce odstąpić Azodyl i mam status cały czas do wsyłania. co robię źle???

Wczoraj zmieliłam mu indyka gotowanego z ryżem i marchewką. Sam nie chciał jeść a wszystko co w paszczy to na ścianach. Sam przyjmuje tylko surowe czyli wołowine plus mam drugą mieszankę tez surową wołowina, indyk, odrobina wątróbki, marchewka, pietruszka, burak. Zaraz zamówię jeszcze omega.

Co do weta jak pisałam spróbuję ogarnąc temat jak tylko dostane wolne.

Zetor

 
Posty: 20
Od: Sob sie 18, 2018 12:16

Post » Pon sty 06, 2020 19:45 Re: I nas to dopadło PNN

wyślę zamianst Ciebie? napisz mi mail to podam tej osobie na pw, żeby do Ciebioe napisała.. wątróbka jest sraczkopędna, uwaga..

raczej nie podawałabym mieszanek.. tylko jeden rodzaj mięsa... przy biegunce to raczej nie pomaga..

jeśli status jest do wysłania, to znaczy, że ta osoba jeszcze nie odebrała.. napisałaś komentarz, że jesteś zainteresowana, to powinno posłużyć za rezerwację
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 06, 2020 19:53 Re: I nas to dopadło PNN

ok, dzięki za info.

co do mieszanek, to mieszałam żeby kot nie dostawał samej wołowiny tylko tez jakieś inne składniki odżywcze i witaminy. Dlatego też wspierająco lub jesli nie będzie chciał jeść zamówiłam Renal Liquid.

Czy to omega to może byc to normalne dla ludzi??

Zetor

 
Posty: 20
Od: Sob sie 18, 2018 12:16

Post » Pon sty 06, 2020 20:00 Re: I nas to dopadło PNN

W Renalu jest sporo potasu.. ile zamówiłaś? Zobacz to, smaczne i koty to lubią.. https://weterynaryjny.pl/virbac-nutribo ... YQQAvD_BwE
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 06, 2020 20:01 Re: I nas to dopadło PNN

Zetor pisze:ok, dzięki za info.

co do mieszanek, to mieszałam żeby kot nie dostawał samej wołowiny tylko tez jakieś inne składniki odżywcze i witaminy. Dlatego też wspierająco lub jesli nie będzie chciał jeść zamówiłam Renal Liquid.

Czy to omega to może byc to normalne dla ludzi??



Tak, normalne dla ludzi, firmy Naturell, 500 mg, jest tani i dostępny prawie w każdej aptece
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 06, 2020 20:11 Re: I nas to dopadło PNN

zamówiłam na poczatek 3x0,2
NUTRIBOUND straszy ceną ale wygląda ładnie jak sie popatrzy na dawki

na chwilę obecną nic nie zrobię muszę skompletować specyfiki, wyniki będą w środę pewnie koło południa
a teraz tylko biegać za kotem z miską do tego czasu i kombinować wolne

Zetor

 
Posty: 20
Od: Sob sie 18, 2018 12:16

Post » Pon sty 06, 2020 20:14 Re: I nas to dopadło PNN

Zetor pisze:zamówiłam na poczatek 3x0,2
NUTRIBOUND straszy ceną ale wygląda ładnie jak sie popatrzy na dawki

na chwilę obecną nic nie zrobię muszę skompletować specyfiki, wyniki będą w środę pewnie koło południa
a teraz tylko biegać za kotem z miską do tego czasu i kombinować wolne



kup, co dostępne i kombinuj wolne i ... nefrolog by się przydał!!
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 06, 2020 20:43 Re: I nas to dopadło PNN

Na Rubenal szkoda kasy. Skuteczność znikoma, a koty potrafią dostać po nim biegunki.
Z tych Twoich mieszanek przy biegunkowych kupach wyeliminuj wątróbkę.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pon sty 06, 2020 22:31 Re: I nas to dopadło PNN

Będzie Azodyl!!
Właściciele kapsułek jeszcze raz dziekuję!

Zetor

 
Posty: 20
Od: Sob sie 18, 2018 12:16

Post » Pon sty 06, 2020 23:16 Re: I nas to dopadło PNN

Azodyl trzeba przechowywać w warunkach chłodniczych. Mam nadzieję, że uda się Wam to zorganizować. Trzymam kciuki.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto sty 14, 2020 20:59 Re: I nas to dopadło PNN

wyniki z dnia 07.01 niestety złe, mocznik 268 mg (norma max 70), kreatynina 5,1 mg (norma max 2)

za to samopoczucie kota zupełnie na odwrót :)
oczywiście szału nie ma ale jest chętny do życia, codziennie domaga się krótkiego spaceru po "wiosce", je sam tylko surowe (nie dostaje już nic na apetyt i wymioty), do tego pojony jest Renalem Liquid, od 10.01 azodyl 2x dziennie plus standard czyli RenalVet, omega 3, kroplówki podskórne około 150 ml.

Jutro nefrolog. Mam nadzieje, że uda mi się pozyskać na czas "złoty płyn" :)

Zetor

 
Posty: 20
Od: Sob sie 18, 2018 12:16

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości