Bardzo wysoki mocznik i kreatynina, kot 11 lat

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie gru 22, 2019 14:21 Bardzo wysoki mocznik i kreatynina, kot 11 lat

Moja 11letnia kotka od miesiąca nie chce nic jeść i zmieniła swoj tryb zycia diametrlanie. Prawie cala dobe przesypia. Troszkę sama pije, ale trzeba ja karmić bo nie chce sama biczegi jeść. Miala zrobione 2 tyg temu wyniki. Kreatynina powyzej 8 i mocznik 252. Po dostaniu kroplówek przez 5 dni kreatynina obniżyła się do 5,3 a mocznik dalej rośnie. Obecnie jest 259. Weterynarz dalej karze ja karmić renal catsem. Oprócz tego nie mówi nic i karze przygotować sie na najgorsze. Może znacie jakichś dobrych weterynarzy z Lublina, ktorzy zajęliby się kotką, żeby jej nie męczyć a pomóc? Bede wdzięczna za każdą poomoc i polecenie.

Agata29

 
Posty: 1
Od: Nie gru 22, 2019 14:11

Post » Pon gru 23, 2019 8:43 Re: Bardzo wysoki mocznik i kreatynina, kot 11 lat

Może spróbuj skonsultować kotkę w Poliklinice u weterynarz Anety Birszel.
Czy to ostra niewydolność nerek (np. w wyniku zatrucia) czy przewlekła? Kotka miała zrobione usg jamy brzusznej oraz zbadany mocz? Jak wygląda morfologia oraz biochemia i jonogram?
Jakie dostaje leki?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości