Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro wrz 18, 2019 16:06 Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

Dzień Dobry,

czy kot z chorymi nerkami może to jeść - Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa ?
Druga sprawa, mojej kotce nudzi się non stop karma nerkowa, jak wygląda sprawa w kwestii piersi z indyka ?, mogę jej kawałek dawać co jakiś czas ?

Dzieki za odp

Pozdrawiam.

Xtas

 
Posty: 24
Od: Pt lis 25, 2016 8:28

Post » Czw wrz 19, 2019 8:24 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

W jakim celu chcesz podawać tę pastę? W składzie nie ma podanej zawartości fosforu, więc raczej bym jej unikała.

Z mięs nerkowiec może jeść m.in. udko z kurczaka/indyka/kaczki, serca drobiowe (sporadycznie, małe ilości), pręgę bądź łatę wołową.
Pierś ma za dużo białka. Generalnie mięso ma być tłustsze, poprzerastane. Chudych mięs staramy się nie podawać.
Jedzenie można dosmaczać np. smalcem z gęsi.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw wrz 19, 2019 9:28 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

A jaką karmę "nerkową" podajesz?
Podajesz jakiś wyłapywacz fosforu? Jakie są zalecenia weterynarza? Nefrologa?
Ostatnie wyniki krwi? Moczu? Na którym etapie PNN jesteście? :201461
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 19, 2019 16:23 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

Hanulka pisze:A jaką karmę "nerkową" podajesz?
Podajesz jakiś wyłapywacz fosforu? Jakie są zalecenia weterynarza? Nefrologa?
Ostatnie wyniki krwi? Moczu? Na którym etapie PNN jesteście?

Dostaje animode. Jeżeli chodzi o nefrologa to jedynie zalecenia to zdjęcie kamienia
Co do ostatnich badań krwi.
Płytki 113 (180-550 )
RDW-CV 22.3% ( 13.8-21.1)
Neutrofile % - 38% (50-70)
Limfocyty 52% (20-50)
Eozenofile 7.2 % (<6)
Kreatynina 2.0 (0.6-1.8)
Białko całkowite 8.1 (6-8)
Wapń 11.3 (8-11.1)
Reszta w normie.

W październiku ide z nią nowe badania zrobić


Z mięs nerkowiec może jeść m.in. udko z kurczaka/indyka/kaczki, serca drobiowe (sporadycznie, małe ilości), pręgę bądź łatę wołową.
Pierś ma za dużo białka. Generalnie mięso ma być tłustsze, poprzerastane. Chudych mięs staramy się nie podawać.
Jedzenie można dosmaczać np. smalcem z gęsi.

Dzięki za odp. Nie chce jeść innego mięsa niż piersi. Smalcu z gęsi jeszcze nie dawałem jutro kupie i przetestuję.
Co do pasty to raz jej kupiłem i bardzo jej posmakowała chciałem jej to dawać jako nagroda co jakiś czas.

Xtas

 
Posty: 24
Od: Pt lis 25, 2016 8:28

Post » Pt wrz 20, 2019 9:36 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

Warto podać wszystkie zrobione wyniki, co to znaczy, że w normie? A może górna/dolna granica? To też jest informacja diagnostyczna. Szczególnie dotyczy to fosforu. A mocznik? Brakuje informacji na temat wyników innych ważnych dla nerkowa parametrów.
Najlepiej, jak wrzucisz linki do dokumentów z badaniami.. Dane osobowe można zakryć lub usunąć. Jeśli tylko"zdjęcie kamienia", to znaczy, że Twój kot - nerkowy/chory na nerki - nie pobiera żadnych leków? suplementów? Aczkolwiek porządek z zębami to ważna sprawa dla nerkowaca! Robiłeś usg? echo serca?

W tej paście - nie ma informacji na temat fosforu, już pisała o tym Feliska97, więc może go być SPORO, co dla nerkowaca nie jest wskazane, a wręcz NIEWSKAZANE..
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 20, 2019 10:31 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie dostaje żadnych leków.

Xtas

 
Posty: 24
Od: Pt lis 25, 2016 8:28

Post » Pt wrz 20, 2019 10:41 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

Xtas, jak dawno były robione te badania - echo serca oraz krew? Czy utrzymują się objawy opisane w badaniu kardiologicznym?
Nadal leczysz kota w SpecVecie?
Sprawdzaliście hormony tarczycy?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt wrz 20, 2019 10:49 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

i jeszcze info: fosfor dość wysoki, mimo normy.., warto już podawać wyłapywacz... Normy dla kotów nerkowych są inne.
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 20, 2019 11:44 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

Badania były robione ok 5 miesięcy temu. Jeżeli chodzi o drgania to różnie ale jest tego 1/20 co wcześniej. Sierść, nos też mniej.
Nie, nie leczę kota w specvet, teraz jeździmy do Redline w Łazach.
Będę z kotem teraz jechać na RTG klatki to zrobię nową morfologię + tarczyce.
Hanulka, żaden z wetów nie wspomniał o tym wyłapywaczu. Polecasz coś konkretnego to wypytam się weta.

Xtas

 
Posty: 24
Od: Pt lis 25, 2016 8:28

Post » Pt wrz 20, 2019 12:49 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

Najlepiej jeśli powtórzysz z krwi pakiet badań takich jak te wstawione powyżej plus tarczycowe T3 i T4. Co kilka miesięcy kotu z problemami z układem moczowym należy wykonywać kontrolne badanie moczu (ogólne plus stosunek białka do kreatyniny).
Hanulka na pewno odpowie w kwestii bnderów fosforu ;-)
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt wrz 20, 2019 14:44 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

A czy była diagnoza PNN u Twojego kota?
Tutaj znajdziesz podstawowe wiadomości na temat tej choroby. Warto czytać, wtedy też łatwiej zadawać wetowi pytania i rozumieć, co się dzieje z pupilem. Proponuję także wątek na tym Forum: Kot nerkowy dla poczatkujących... na wstępie sporo cennych informacji dla właściciela kota nerkowego. Fosfor warto "trzymać" w dolnej granicy normy.. Czyli dieta niskofosforowa + ew wyłapywacz - zgodnie z zaleceniami weta :ok:

http://specvet.pl/podstawowe-informacje ... erek-pchn/
o fosforze i pnn.. https://magwet.pl/mw/25724,fosfor-cichy ... scia-nerek
i fotka z tego artykułu powyżej (ostatniego)
Obrazek
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 20, 2019 15:10 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

Polecam lekturę tego artykułu: https://cowsierscipiszczy.pl/mocznica-kota/
Jest tutaj mowa o kilku preparatach wiążących fosforany, a także innych lekach czy suplementach, które stosowane są w terapii PNN na różnych etapach choroby, w zależności od potrzeb kociego organizmu.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw mar 04, 2021 21:04 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

Weszłam tu, żeby poczytać o paście Miamor, o której jest tu jedno zdanie , a reszta to śledztwo czy pytający właściwie leczy kota, mimo, że on o to nie pytał i nie prosił. Skąd podejrzenie, że robi coś źle? Jak tu jest związek z pastą? Co z Wami jest nie tak?
"Czy mogę podawać pastę?" "Nie, bo nie ma informacji o fosforze, a przy chorych nerkach to ważne". A może ktoś ma info ile tego fosforu jest bo np pisał do producenta? A może propozycje innych smaczków dobrych dla nerkowca? Bynajmniej! Tu znajdziesz tylko: gdzie leczysz (w domyśle nie tu gdzie trzeba), czym leczysz (jak to niczym?), jakie wyniki badań (no ale podaj wszystko, a nie część), a kiedy robione (zrób nowe, a poza tym to jeszcze pięć innych), a podajesz to czy tamto (a powinieneś, przy czym kota na oczy nie widziałem i wiem tyle co w tym watku, ale juz wiem co mu dawać). Ten wątek nie nazywa się "jak leczyć kota". Autor wszystko robi źle, a tu sami wszystkowiedzący. Jestem nowa w kocim świecie, ale widzę, że lepiej nie zadawać pytań, bo będzie podać numer buta i rozmiar majtek, zanim się czegoś dowiem.

rustika

 
Posty: 1
Od: Czw mar 04, 2021 20:49

Post » Nie mar 07, 2021 11:54 Re: Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa

rustika pisze:Weszłam tu, żeby poczytać o paście Miamor, o której jest tu jedno zdanie , a reszta to śledztwo czy pytający właściwie leczy kota, mimo, że on o to nie pytał i nie prosił. Skąd podejrzenie, że robi coś źle? Jak tu jest związek z pastą? Co z Wami jest nie tak?
"Czy mogę podawać pastę?" "Nie, bo nie ma informacji o fosforze, a przy chorych nerkach to ważne". A może ktoś ma info ile tego fosforu jest bo np pisał do producenta? A może propozycje innych smaczków dobrych dla nerkowca? Bynajmniej! Tu znajdziesz tylko: gdzie leczysz (w domyśle nie tu gdzie trzeba), czym leczysz (jak to niczym?), jakie wyniki badań (no ale podaj wszystko, a nie część), a kiedy robione (zrób nowe, a poza tym to jeszcze pięć innych), a podajesz to czy tamto (a powinieneś, przy czym kota na oczy nie widziałem i wiem tyle co w tym watku, ale juz wiem co mu dawać). Ten wątek nie nazywa się "jak leczyć kota". Autor wszystko robi źle, a tu sami wszystkowiedzący. Jestem nowa w kocim świecie, ale widzę, że lepiej nie zadawać pytań, bo będzie podać numer buta i rozmiar majtek, zanim się czegoś dowiem.


Xtas pisze:Dzień Dobry,

czy kot z chorymi nerkami może to jeść - Miamor Cat Snack pasta multiwitaminowa ?
Druga sprawa, mojej kotce nudzi się non stop karma nerkowa, jak wygląda sprawa w kwestii piersi z indyka ?, mogę jej kawałek dawać co jakiś czas ?

Dzieki za odp

Pozdrawiam.


rustika, proponuję uważną lekturę :wink: ; z postów i odpowiedzi Autorki wątku wynika, że udzielone Xtas informacje przydadzą się; nie ma obowiązku korzystania z podanych informacji, propozycji, wskazówek, ale MOŻNA pytać... Z takim podejściem, rzeczywiście, może być Ci trudno. To tyle. :201461

Xtas, pozdrawiam serdecznie :kotek: Jeśli Twój temat uważasz za wyczerany, możesz poprosić Moderatora o zamknięcie wątku. :)
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości