PROSZĘ o POMOC!!! GINIE w OCZACH-Cukrzyca?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie wrz 15, 2019 11:07 PROSZĘ o POMOC!!! GINIE w OCZACH-Cukrzyca?

Kotek dachowiec, domowy ma 10 lat. Dwa tygodnie temu zaczął pić bardzo dużo wody. Więcej niż za zwyczaj. Przy tym dużo jadł, ale to nas akurat nie zaniepokoiło bo zwykle lubił sobie pojeść. Ok 3-4 dni później wizyta u weterynarza. Ten pobrał krew z łapki. Stwierdził, że to może być cukrzyca. Przepisano insulinę 1 jednostkę w trakcie posiłku co 12 godzin. Następnego ranka w trakcie posiłku zaaplikowano kociakowi insulinowy zastrzyk. Kilka godzin później zaczął wymiotować; najpierw jedzeniem, później wydzieliną(piana, woda). I tak cały dzień. Raptownie stracił apetyt do jedzenia i tylko pił wodę. Nie podawaliśmy już mu insuliny po tel. kontakcie z weter. Kolejnego dnia kolejna wizyta u weter. Otrzymał dwa zastrzyki ( jeden z pewnością przeciwzapalny). Zalecono podawanie tabl. DERMIPRED i CLAVUBACTIN ( jeden z nich antybiotyk). Ponoć może mieć coś z przewodem pokarmowym. Żadnej poprawy, wręcz przeciwnie coraz gorzej. Nie je od 4 dni, czasem podchodzi do wody i pije. Jest strasznie słaby. Głównie leży osowiały, nie rusza się. Stracił na wadze: przed chorobą ważył 5 kg. a teraz ok. 3,9-4 kg. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale wchodzi do wanny i tam leży. Nigdy tak nie robił. Może ktoś miał podobny problem. Jakieś rady? Żal patrzeć na zwierzaka. Proszę o pomoc!

GIZMO10

 
Posty: 2
Od: Nie wrz 15, 2019 10:09

Post » Nie wrz 15, 2019 12:00 Re: PROSZĘ o POMOC!!! GINIE w OCZACH-Cukrzyca?

Wklej wyniki badań. Wszystko co było robione. Na oko NIKT nie pomoże. W sensie interpretacji wyników bo od leczenia jest wet.
Jak mogłaś się zgodzić na podanie insuliny w ciemno? Bez stwierdzenia ,ze faktycznie cukrzyca jest? To nie jest cukierek gdzie bez śladu przeleci.Mogło kotu dokopać na amen.
Kot dużo pije przy gorączce, bólu gardła, problemach z nerkami... To chyba wet wie. Nie tylko przy cukrzycy. Którą i tak trzeba zdiagnozować.
Twemu kota dokładna diagnoza, badania i pełny panel krwi potrzebny. W tym fruktozamina( wskaże czy jest cukrzyca), tarczyca, nery... USG też by się zdało.

Czy on nie winien mieć kroplówki zapodane? ze składnikami odżywczymi i duphalaytem?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie wrz 15, 2019 13:55 Re: PROSZĘ o POMOC!!! GINIE w OCZACH-Cukrzyca?

ASK@ pisze:
Czy on nie winien mieć kroplówki zapodane? ze składnikami odżywczymi i duphalaytem?


wszystko, co napisała ASK, a to przede wszystkim. Kot od 4 dni nie jedzący musi być ratowany, jest na pewno odwodniony, mogą mu zacząc siadać inne organy! Masz możliwość podjechania do weta dzis, zaraz? Jeśli nie, pewnie dopajałabym strzykawką. $ dni dla kota to naprawdę bardzo długo, nie dziwne, że sie słania i coraz słabszy. Co przez te 4 dni się działo, kiedy ostatni raz byłaś/eś u weterynarza?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7101
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie wrz 15, 2019 14:18 Re: PROSZĘ o POMOC!!! GINIE w OCZACH-Cukrzyca?

Piszesz, że weterynarz pobrał krew z łapki. Co się z tą krwią stało potem? Poszła do badań? Jakich? Masz prawo mieć wszystkie wyniki na piśmie, one należą do Ciebie.
Kot z opisu jest w fatalnym stanie, jaki ma kolor błon śluzowych?
Najlepiej zabierz go do innego lekarza - na forum masz dział "wetów polecanych". To naprawdę nie wygląda dobrze - ani objawy u kota ani to "leczenie"...

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Nie wrz 15, 2019 17:45 Re: PROSZĘ o POMOC!!! GINIE w OCZACH-Cukrzyca?

Cukrzyca została stwierdzona na podstawie pobranej krwi z łapki kota. W związku z powyższym zgodnie z zaleceniem weter. podano kolejnego dnia dawkę insuliny. Po widocznych objawach, jak już wspomniałem skontaktowałem się z wet. Dalej insuliny już nie podawaliśmy, tylko wymienione wyżej tabletki. Niestety wyników badań krwi już do ręki nie dostałem. Kotek słaby, ale podchodzi do miski co jakiś czas i pije wodę. Dodatkowo wspomagany jest wodą ze strzykawki i sosem mokrej karmy. Weterynarz prowadzący od poniedziałku na urlopie. Wydaje mi się, że weter. nie do końca wie w którym kierunku iść... Powinien skierować, bądź zrobić USG, o czym też wspomnieliście. Uświadomiłem sobie, a Wy tylko to potwierdziliście, że muszę zmienić weter. Jutro z rana udaję się do kliniki dla zwierząt. Bardzo Wam wszystkim dziękuję za szybką reakcję.

GIZMO10

 
Posty: 2
Od: Nie wrz 15, 2019 10:09

Post » Nie wrz 15, 2019 19:44 Re: PROSZĘ o POMOC!!! GINIE w OCZACH-Cukrzyca?

By stwierdzić cukrzycę robi się badanie fruktozaminy i krzywą cukrową. Nie piszesz jasno o tym "badaniu poziomu cukru". Kropla krwi była badana glukometrem? W jaki sposób stwierdzono, że cukier jest wysoki?
Przy odwodnionym, zagłodzonym kocie mogą być przekłamania. U mnie tak było. Ale kot nie dostał insuliny tylko zlecenie szczegółowych badań. Ostatecznie wyszły nery. U drugiego rak wątroby.
Wyniki krwi, na twoją prośbę, powinnaś dostać. Płacisz za nie więc łaski nikt nie robi.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości