Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie maja 26, 2019 22:08 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

madisonsquare, niepokoi mnie upuszczenie takiej dużej ilości płynu u kota bo wiąże się to z utratą białek i jonów, a to może doprowadzić do komplikacji, jeśli nie podejmie się odpowiednich działań.
Koniecznie musisz porozmawiać jutro z dr Klimczak czy nie podać 1. odżywek białkowych 2. osocza 3. krwi. Musisz kota uważnie obserwować do jutra.
Ludziom upuszcza się maksymalnie do 5 litrów płynu i zwykle podaje do żyły "gotowe" albuminy albo przynajmniej płyn koloidowy.

Nie wiem co dokładnie i w jakiej ilości dr Klimczak podała dziś Twojemu kotu, stąd wolę Cię uczulić na pewne kwestie.
Poniżej wklejam linki do poczytania. Nie potrafię Ci w skrócie wyjaśnić tego problemu, a wydaje mi się ważne, żebyś o tym wiedziała i miała na uwadze zachowanie Śrubka. Artykuły dotyczą ludzi, ale mechanizm komplikacji jest taki sam.

http://www.onkonet.pl/dp_oppal_wodob.php

https://books.google.pl/books?id=vAXq0i ... ia&f=false

Kot musi mieć teraz dostarczone do organizmu białko. To ważne.
MIĘSO (w uproszczeniu), nie żaden renal, to obecnie najlepszy pokarm jaki dr Klimczak mogła zalecić.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Nie maja 26, 2019 22:10 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Naszym głównym celem jest uzupełnienie białka, które jest na bardzo niskim poziomie. O wysokobiałkowej diecie mówili wszyscy lekarze, z którymi rozmawiałam. "Z fosforem sobie poradzimy".

Jeśli chodzi o upuszczenie płynu - ocena dr Klimczak była taka, że chłonka, czyli płyn, która zebrał mu się w brzuchu, jest zasadniczo niewchłanialna. Oznacza to tyle, że z tego teoretycznie wysokobiałkowego płynu, który mu spuszczono, w zasadzie nie przyswoiłoby się do organizmu prawie nic. Toteż, pożytek żaden, a ryzyko, wydatek metaboliczny i dyskomfort ogromne. Co innego przy płynach np. wysiękowych.
Tak mi to wytłumaczyła.

madisonsquare

 
Posty: 30
Od: Pt maja 24, 2019 20:06

Post » Nie maja 26, 2019 22:30 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Z fosforem to też nie jest taka łatwa sprawa. Jak zacznie szybować w górę to będzie ciężko go zbić. Dobrze byłoby żebyś zainteresowała się Renagelem lub Nefrokrillem.

Co do upuszczenia płynu to nie chcę się upierać ani tym bardziej kwestionować słów dr Klimczak, ale na wszelki wypadek poczytaj proszę zalinkowane artykuły :) Tam są opisane ewentualne powikłania czy mechanizm "zespołu poupustowego".
Chcę się tylko upewnić, że będziesz miała oko na Śrubka :)
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Nie maja 26, 2019 22:54 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Erin pisze:Mięso przy takich wynikach nerkowych? Dziwne trochę, bo zazwyczaj weci odżegnują się od tego, propagując tylko ksrmy nerkowe. Jak to uzasadniła?


Moja wetka ma nerkową kotkę i karmi tylko barfem. Neska też kiedyś odradzała wszelakie renale, tylko mięcho dobrej jakości i wyłapywacz fosforu. Mój Parysek [*] z torbielami, prowadzony przez Neskę, wcinał mięcho z alusalem (niestety już go nie produkują), żył z tymi torbielami ponad 4 lata od diagnozy, parametry nerkowe miał wszystkie w normie i umarł na coś zupełnie innego ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie maja 26, 2019 23:17 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Feliska97 pisze:Z fosforem to też nie jest taka łatwa sprawa. Jak zacznie szybować w górę to będzie ciężko go zbić. Dobrze byłoby żebyś zainteresowała się Renagelem lub Nefrokrillem.

Co do upuszczenia płynu to nie chcę się upierać ani tym bardziej kwestionować słów dr Klimczak, ale na wszelki wypadek poczytaj proszę zalinkowane artykuły :) Tam są opisane ewentualne powikłania czy mechanizm "zespołu poupustowego".
Chcę się tylko upewnić, że będziesz miała oko na Śrubka :)


Jasne! Poczytam, i bardzo dziękuję za te linki. Ale też chciałam zaznaczyć, że o tę kwestię - że jak to, toczymy płyn z taką ilością białka, jak kot ma za mało białka - sama dopytywałam się Pani Doktor.

Tak jak mówiłam - pytałam o Renegal. Po jonogramie będziemy podejmować decyzję co do wyłapywacza fosforu. Niemniej, już raz go zbiliśmy z 16 do 7 w relatywnie szybkim czasie i bez większych problemów, więc może dlatego tym aż tak się nie przejmują doktorzy.

Śrubkowi trochę jakby się skończyły baterie. Cały dzień szalał i łaził niespokojnie po domu, a teraz padł i śpi. Mam nadzieję, że po prostu jest zmęczony, a ja tylko świruje, że to może być objaw czegoś niepokojącego. Wydaje mi się, że ma niską temperaturę ciałka, więc na wszelki wypadek owinęłam go kocem i wsadziłam termofor. Nie zjadł dzisiaj zadowalającej mnie ilości, więc jutro dopytam o ten nutribond (jak dziś pytałam, doktor powiedziała, że zdecydowanie woli, żeby jadł mięso, niż odżywki - ale chyba obie liczyłyśmy, że zje trochę więcej. Fakt faktem, w domu byliśmy dopiero o 16, i do tego czasu praktycznie nic nie zjadł, więc zostało niewiele dnia na "nadgonienie").

madisonsquare

 
Posty: 30
Od: Pt maja 24, 2019 20:06

Post » Nie maja 26, 2019 23:35 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Z fosforem wszystko zależy od stanu nerek-czym bardziej zniszczone, nieodwracalnie uszkodzone, tym trudniej ustabilizować poziom fosforu. Rozumiem jednak, że dziś wyłapywacz nie był priorytetem.
Nie chodzi mi absolutnie o to, żeby Śrubek jadł głównie odżywki, tylko żeby dostawał je dodatkowo, oprócz mięsa. Wiadomo, że mięso i porządna mięsna karma są najlepsze, ale mam wątpliwości czy one teraz wystarczą.
Trzymajcie się :-) Pogłaszcz kotka ode mnie. Przesyłam Wam uściski.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Nie maja 26, 2019 23:43 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Również się nad tym zastanawiam, tym bardziej, że nie ma niewiadomo jakiego apetytu. Jutro wrócę do tematu :) Myślę, że dzisiejsze badania i zalecenia mialy charakter wstępny.

Również ściskamy i dziękujemy za wszystkie rady. Ja, Śrubek i termofor między nami;)

madisonsquare

 
Posty: 30
Od: Pt maja 24, 2019 20:06

Post » Pon maja 27, 2019 5:39 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

katarzyna1207 pisze:
Erin pisze:Mięso przy takich wynikach nerkowych? Dziwne trochę, bo zazwyczaj weci odżegnują się od tego, propagując tylko ksrmy nerkowe. Jak to uzasadniła?


Moja wetka ma nerkową kotkę i karmi tylko barfem. Neska też kiedyś odradzała wszelakie renale, tylko mięcho dobrej jakości i wyłapywacz fosforu. Mój Parysek [*] z torbielami, prowadzony przez Neskę, wcinał mięcho z alusalem (niestety już go nie produkują), żył z tymi torbielami ponad 4 lata od diagnozy, parametry nerkowe miał wszystkie w normie i umarł na coś zupełnie innego ...


No to chyba trochę się zmieniło podejście, bo mnie zalecano karmy nerkowe. I na Sarmackiej, i w Specvecie. A wyłapywacz fosforu i tak średnio działał.


Jak Śrubek dzisiaj? Mam nadzieję, że lepiej :ok: :201461
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon maja 27, 2019 7:25 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Obudził się, wypił wodę, nie bardzo chciał jeść, poszedł buszować po domu i czatować pod drzwiami na podwórko. Spróbuję ponownie ze śniadaniem za ok. godzinkę. Wygląda, że nie czuje się najgorzej, tylko co z tego, skoro nie chce jeść

Właśnie dostałam jego dzisiejsze wyniki. Ta anemia jest coraz gorsza... Nerki, zgodnie z przypuszczeniami,.poszybowały w górę. No i leukocyty..
https://1drv.ms/b/s!AgdS5dZoCz0pix4rXsSD9LmcHQy9

madisonsquare

 
Posty: 30
Od: Pt maja 24, 2019 20:06

Post » Pon maja 27, 2019 7:31 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Nerkowe podobne jak miał mój kić, tylko anemia duża. Jaką dawkę Aranespu dostał?
U nas długo się sprawdzała 1/4 ampułki 10mg. Pod koniec dostał podwójną dawkę.
I jak ogólnie wyglądały nerki na USG?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon maja 27, 2019 7:32 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Powinniście podać krew. Nie ma na co czekać.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pon maja 27, 2019 7:52 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

@up tez tak uważam. Podobno ryzykiem są wysokie płytki (ryzyko zakrzepu)..?

Hmm dostaje całą ampulkostrzykawkę, nie wiem w jakiej dawce to kupiłam, coś mi się wydaje że 10... Nie pamiętam :/ nie daje żadnego efektu.

Nerki "powiększone, lekko obrzęknięte"

madisonsquare

 
Posty: 30
Od: Pt maja 24, 2019 20:06

Post » Pon maja 27, 2019 8:19 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Może dr Klimczak zechciałaby skonsultować się z dr Janiną Łukaszewską (http://www.lukaszewska-hematolog.pl/node/1)?
To chyba najlepsza weterynarz hematolog w kraju.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pon maja 27, 2019 8:24 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

"Centrum Hematologii i Diagnostyki Weterynaryjnej (kontakt tylko telefoniczny) " czy to oznacza, że można do niej zadzwonić i się skonsultować?

Ja myślę, że i tak nie bacząc na ryzyko w końcu trzeba będzie te krew podać. Nie ma wiele opcji. Jeśli zdecydowaliśmy się leczyć, a nie usypiać, i nie zależy mi na ciągnięciu kota za uszy w bólach, to chyba podjęcie ryzyka byłoby uzasadnione. Pani doktor wczoraj wyraża zdanie, że gdyby kiedykolwiek kotu w związku z jakimś no zabiegiem potrzebna była reanimacja, ona by ją odradzała, i ja się z nią zgodziłam. Tak sobie myślę, w jego sytuacji chyba lepiej walczyć do końca niż poddać się i zatrzymać w pół kroku w byle jakim życiu. To w końcu robię dla niego, nie dla siebie.. sama nie wiem.

madisonsquare

 
Posty: 30
Od: Pt maja 24, 2019 20:06

Post » Pon maja 27, 2019 8:29 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Też uważam, że Wasze zdanie co do ewentualnej reanimacji jest w pełni uzasadnione...

Na stronie dr Łukaszewskiej jest taka informacja: "W sprawie umówienia konsultacji proszę wyłącznie o kontakt telefoniczny na numer prywatny, prosze nie wysyłać wyników lub preparatów , bez uprzedniego prozumienia ze mną i ustalenia konsultacji."
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości