Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie maja 26, 2019 10:28 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

A jednak gorąco Cię namawiam na kontakt z dr Grędowską. Choćby dla poczucia, że wszystko sprawdziłaś. I bardzo jestem ciekawa efektu dzisiejszej wizyty. Mój Pączuś miał podobne wyniki nerkowe.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie maja 26, 2019 13:39 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

madisonsquare :201461 trzymam kciuki nadal!! i czekam na Twoje wrażenia po wizycie i kierunek postępowania z kotkiem.. DZIŚ to wielka szansa, nawet, jeśli usg będą powtórzone + inne badania to też uważam za ok, bo dr musi sama zobaczyć na własne oczy, co się dzieje w kocie, a nie kierować się cudzym opisem.. trzymajcie sie mocno i dajcie znać! Na konsultacje ze SpecVetem masz dziś całe popołudnie, bo, jak pisze Feliska97, nie pracują w niedzielę.. od jutra można konsultowac.. co dwie wetki, to nie jedna!! POWODZENIA!! :201461
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 26, 2019 13:40 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

madisonsquare pisze:Doktor zaprosiła nas na jutro na 12.00 na wizytę na Wilanów :) Będziemy dawać znać!



:ok:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 26, 2019 13:42 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

katarzyna1207 pisze:
madisonsquare pisze: Potas - w jakiej formie się go podaje?


U nerkowych kotów b. dobrze sprawdza się Karenal Pet - to pasta w tubce, aspargin oprócz potasu ma również magnez, a nie widzę, żeby jego poziom był badany. Trzymam kciuki za kotusia :ok:


Ja podaję mojej korce Kaminox - można kupić w Polsce w jednym sklepie, ale czeka się ok 2 tygodnie. Chyba, że masz kogoś w Anglii znajomego i może Ci podesłać, ma bdb skład (+wit z gr B) i smakuje fajnie + super dozownik do pysia od razu. :ok:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 26, 2019 13:53 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Jesteście już po wizycie ... Mam nadzieję że wróciliście oboje :ok: Napisz proszę, bo się martwię o kitulka, mimo że go nie znam ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie maja 26, 2019 15:30 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Uff, dopiero niedawno wróciliśmy do domu 8O Wizyta trwała 3,5 godziny. Pani doktor spuściła 560 (!) ml płynu z jamy brzusznej, zrobiła USG, wysłała płyn na badanie i posiew, pobrała krew, zważyła kota, zmierzyła temperaturę, przygotowała kroplówkę. Jej ocena była taka - kot ma dużo problemów, gwarancji nie daje, że się uda, ale są rzeczy, których jeszcze nie próbowano i które spróbować można. Czyli nas nie przekreśliła. Wyglądało na to, że przyjechała dziś do lecznicy specjalnie dla nas.

Jesteśmy po kroplówce z duphalytem, aminokwasami, antybiotykiem, potasem, witaminami. Na razie wróciliśmy do domu i kot głównie pije - ale to dobrze, bo pani dr zdecydowała się na razie zrezygnować z intensywnej płynoterapii, więc ma pić. Dostał też steryd i aranesp. Ma niską temperaturę ciała, więc mamy się nagrzewać. Dobrze, że na tarasie dzisiaj pełne słońce. :)

Powiedziała, że ma nadzieję, że chłonka nie gromadzi się w brzuchu ze względu na uszkodzone naczynia - że wtedy nic się nie będzie dało zrobić.

Wiemy, ze to ostatnia szansa, ale cieszymy się, że nam ktoś ją dał. Jutro kolejna wizyta - o 14.

Doktor odstawiła na razie Pronefrę, powiedziała, że po jonogramie zdecydujemy co podawać. Odstawiła tez hemovet. Zostajemy póki co w domu na amodipie i fortilorze. Wieczorem mam mu też zrobić zastrzyk ze sterydem.
Ufff.. to chyba wszystko. Kosztowało to kupę kasy, ale mam nadzieję, że coś dzięki temu się poprawi. Ja się przede wszystkim cieszę ze spuszczenia tego płynu. Ponad pół litra 8O 8O nie wiem gdzie on to zmieścił...

madisonsquare

 
Posty: 30
Od: Pt maja 24, 2019 20:06

Post » Nie maja 26, 2019 17:18 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Cieszę się, że nie zrezygnowałaś w ostatniej chwili z dzisiejszej wizyty.
Ogólnie na chwilę obecną to co napisałaś brzmi rozsądnie.
Nurtuje mnie jednak kilka kwestii - czy dr Klimczak postawiła jakąś diagnozę? Czy na razie po prostu ratuje kotu życie? Powiedziała czemu odstawia żelazo? Rozmawiałyście na temat transfuzji?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Nie maja 26, 2019 17:25 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

UFF, jak na dziś super wiadomości.. jutro na pewno będzie więcej informacji - po badaniach. Bardzo się cieszę, że pojechaliście i wróciliście razem i że jest szansa!! :D
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 26, 2019 17:30 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

No, jestem zaskoczona, że tak podeszła do tematu. Oby przyniosło to pozytywny efekt :ok:
Ale nadal doradzam skonultowanie wyników w Specvecie, przynajmniej mailowo.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie maja 26, 2019 19:01 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Feliska97 pisze:Cieszę się, że nie zrezygnowałaś w ostatniej chwili z dzisiejszej wizyty.
Ogólnie na chwilę obecną to co napisałaś brzmi rozsądnie.
Nurtuje mnie jednak kilka kwestii - czy dr Klimczak postawiła jakąś diagnozę? Czy na razie po prostu ratuje kotu życie? Powiedziała czemu odstawia żelazo? Rozmawiałyście na temat transfuzji?


Diagnozy jednoznacznej nie usłyszeliśmy. Chyba czekamy na dalszą diagnostykę. Powiedziała, że nerki są obrazowo powiększone, co nas w sumie cieszy, bo jakby okazało się, że toczy je jakieś stan zapalny, byłaby szansa na jego zbicie. To samo powiedziała o posiewie z płynu z brzuszka - że liczy, że jednak wyhodują tam jakieś bakterie, dadzą antybiotykogram i będziemy wiedzeć jak działać. Bo tak w sumie to nikt do końca nie wie skąd ten płyn. Tylko tyle, że liczy, że to nie uszkodzone naczynka, z którymi nic nie zrobimy.

Co do żelaza - powiedziała, że doustnie ma bardzo słabą wchłanialność, i że lepszy jest dożylnie (chociaż w sumienie wiem, czy dożylnie mu podała).

O transfuzji jak najbardziej. Pytałam o osocze - powiedziała, że jak już, to wolałaby pełną krew, ale poczeka z tym do wyników i dalszego rozwoju wydarzeń.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak zostaliśmy zaopiekowani. Podejście do pacjenta w porównaniu z Lancetem - niebo a ziemia. Powiedziałam doktor, że nie chciałabym znowu Śrubka przerzucać przez szpitale, całodzienne kroplówki beze mnie itd. Że moim zdaniem, w Lancecie nie robili tego z medycznego uzasadnienia, ale dla własnej wygody (jeden lekarz miał konsultacje, dyżur i jeszcze szpital na głowie, więc wolały mieć kota pod ręką i do niego zaglądac między pacjentami, niż faktycznie przeprowadzić ze mną konsultacje). Zgodziła się ze mną, że w przypadku kotów dla ich psychiki nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Poczekam na jutrzejsze wyniki i zobaczę, co z tym specvetem. Nie oddam kota pod opiekę dwóch lekarzy na raz, bo to jest bez sensu, a nie sądzę, że ktoś skonsultuje go po samych tylko wynikach.. Niemniej, nie tracę nic próbując.

Pewnie gdybym nie trafiła na to forum, dzisiaj żegnalibyśmy Śrubka. Cieszę się, że mamy jeszcze światełko w tunelu! Choćby nikłe. Ale jest. I nie czuję, żebym kotka męczyła - po sterydach i dzisiejszej kroplówce jest dziś w lepszej formie niż przez ostatnie 2-3 tygodnie. :)

madisonsquare

 
Posty: 30
Od: Pt maja 24, 2019 20:06

Post » Nie maja 26, 2019 19:08 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Najbardziej, jak sądzę, pomogło ściągnięcie płynu. Kotu baaardzo ulżyło.
Też potrzymamy łapki :ok: :ok: :ok:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7998
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie maja 26, 2019 19:16 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Jednym słowem czekamy na rozwój wypadków. Mam nadzieję, że uda się jeszcze pomóc Śrubkowi, a kolejne dni będą rozwojowe, w pozytywnym słowa tego znaczeniu :ok:
Jaki antybiotyk i steryd dostał od dr Klimczak?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Nie maja 26, 2019 20:06 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

:ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55373
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie maja 26, 2019 20:46 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Feliska97 pisze:Jednym słowem czekamy na rozwój wypadków. Mam nadzieję, że uda się jeszcze pomóc Śrubkowi, a kolejne dni będą rozwojowe, w pozytywnym słowa tego znaczeniu :ok:
Jaki antybiotyk i steryd dostał od dr Klimczak?


Steryd ten sam (drugą dawkę podaję mu dziś podskórnie - dexaven), natomiast o antybiotyk muszę dopytać, wydaje mi się, że może Excenel, bo rozmawiałyśmy o tym, że on najbardziej nam pomógł na wcześniejszych etapach leczenia.

Tak, myślę, że te 560 ml mniej zdecydowanie zrobiły kotu dobrze. Łazi po domu niespokojnie i domaga się wypuszczenia na zewnątrz.

Wkleję jutrzejsze wyniki. Myślę, że mogą być gorsze (szczególnie nerki po tych dwóch dniach bez kroplówek), ale na to jestem przygotowana. Dopiero dziś, po pobraniu krwi, wdrożyliśmy jakieś leki. Wczorajszy steryd raczej trudno uznać za leczenie, dwa dni bez antybiotyku również na pewno nie poprawią tematu leukocytów. Ale rozumiem, że cel na teraz to go przede wszystkim odżywić.

Idziemy jeść wołowinkę.. Dr Klimczak kochamy dziś przede wszystkim za zielone światło na surowe mięso ;)

madisonsquare

 
Posty: 30
Od: Pt maja 24, 2019 20:06

Post » Nie maja 26, 2019 21:20 Re: Nerkowiec + hipoalbuminemia - lekarze się poddali

Mięso przy takich wynikach nerkowych? Dziwne trochę, bo zazwyczaj weci odżegnują się od tego, propagując tylko ksrmy nerkowe. Jak to uzasadniła?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości