Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw maja 02, 2019 12:29 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

A co konkretnie ma kić dostawać? Na nadciśnienie wetka coś zapisała? Mój dostaje Amodip i Semintrę, bo białkomocz się pojawił.
ObrazekObrazekObrazek
JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA! I NIE ZGINIE. DOBRA ZMIANO DALEJ TRWAJ :ok:
10.04. - pamiętam [*] :(
Nauczyciel, jeszcze powołanie, czy już tylko zawód? :(

Erin

Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw maja 02, 2019 18:26 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Dostaje Peritol na apetyt, nefrokrill na wyłapywanie fosforu, kroplówkę z NaCl, Bioprazol na żołądek i Nelio wet na nadciśnienie.

margoth82

Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Czw maja 02, 2019 19:34 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

To podobnie, jak mój. Plus Cerenię przeciwymiotnie.
ObrazekObrazekObrazek

Erin

Post » Pt maja 24, 2019 10:55 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Jak się ma koteczka? Zareagowała na leczenie?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

Od: Pon paź 10, 2005 10:14

Post » Pon cze 17, 2019 13:03 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Zareagowala dosyc dobrze jak na fatalny stan nerek (w USG widac, że praktycznie nie maja kory, są gładkie). Kreatynina spadła do 3,3; mocznik w normie, badanie moczu ok i jonogram na razie tez. Dostaje Nefrokrill i Nelio na nadciśnienie, kroplówkę co drugi dzien. Chcę włączyc Renagel zamiast Nefrokrilla. Peritolu nie dajemy, bo ma apetyt. Pod koniec czerwca mamy kontrolę u dr Zacharewicz. Żyje na kredyt ale jak na stopień zaawansowania to nawet nieźle. Od diagnozy mija prawie 2 msc ,więc zyje dłużej niż mediana życia kotów w jej stanie co mnie bardzo cieszy. Niestety druga kićka wymaga podobnej diagnostyki i obawiam się, że bedziemy mieli koci szpital w domu.

margoth82

Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Pon cze 17, 2019 17:20 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Krea 3,3 i mocznik w normie to naprawdę nie najgorsze wyniki. Mój Pączuś z zatartą strukturą nerek miał takie wyniki przez 3 lata, a ogółem przeżył z tym choróbskiem 4.

Zdrówka i sił dla Was :ok: <3
ObrazekObrazekObrazek

Erin

[poprzednia]