Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie wrz 13, 2020 16:44 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Minuszka ma sie dobrze - znowu wrocila do swojej wagi. Apetyt i energia w normie. W tym tyg byla na kotroli- cisnienie ok, na wyniki czekamy ale jestem dobrej mysli na pdostawie zachowania i apetytu.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Śro wrz 16, 2020 14:31 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Obrazek

Mamy się dobrze. Wyniki ok. ❣️

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Śro wrz 16, 2020 21:27 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Jaka ślicznotka. super, że wyniki ok. Gratulacje dla Was.

nina103

 
Posty: 161
Od: Wto lis 19, 2019 23:51


Post » Pt lis 06, 2020 13:31 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

hej.Moja kotka tez ma PNN, diagnoza 3 miesiące temu. od tego czasu wiele razy na kroplówki leki i specjalna karma, której nie chce jesc oczywiście. Do tego ma nadciśnienie, niewydolność wątroby i guzy, anemie. Do wczoraj było w miare ok. Kreatynina ok 3,5 mocznik 180. Raz spadlo nawet. Przed paroma h dowiedziałam się ze nie ma już dla niej ratunku. Od wczoraj nie je i wymiotuje. Jest teraz na kroplówce a ja musze podjąć ta decyzje...Przepraszam ze pisze tyak nieskładnie ale nie mogę zebrac myśli.

najwa

 
Posty: 1
Od: Pt lis 06, 2020 13:26

Post » Śro sty 27, 2021 16:54 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Najwa jak kotka?
Zawsze warto skonsultować kora z neurologiem i zobaczyć jak zareaguje na leczenie. U nas w kwietniu mina 2 lata i kot ma się dobrze.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Wto lut 02, 2021 18:45 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

A jakie wyniki, że nie ma ratunku?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie lut 07, 2021 19:38 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Zainteresowanych informuje, ze Mademoiselle Minouche miewa się dobrze, a wyniki są ok (jak na kora z pnn). Obrazek

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Nie lut 07, 2021 19:43 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Chyba Cię ściągnęłam myślami. Cieszę się że futrzak ma się dobrze, oby jak najdłużej :ok:
Mozesz napisać jakie ma aktualnie wyniki i jaki zestaw leków dostaje? Szukam jakiejś opcji dla mojej kotki, która ma bardzo wysoki mocznik i kreatyninę, a do tego białkomocz. Niestety na chwilę obecną jestem bez kontaktu z nefrologiem. A nie chcę czekać w nieskonczoność i tracić czas.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon lut 08, 2021 17:50 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Mocznik w normie, kreatynina 2 przy normie do 1,6, fosfor 5,5 przy normie 1,7-8,4. Zazywa na zmianę Nefrokrill i Renagel oraz codziennie połówkę Nelio 2,5 oraz Biopron 9 premium. Przy wadze 2,7 robimy jej kroplówki co drugi dzień w ilości 67ml. Do tego mięso, mojra nerkowa i sucha.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Pon lut 08, 2021 17:56 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

SabaS a kotka je? Kontakt z nefro jest ważny bo np objętość i częstotliwość kroplówki powinno się wyliczyć na podstawie masy ciała i wyników. Z tym najczęściej wet zwykły sobie nie radzi

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Pon lut 08, 2021 18:08 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Super bardzo się cieszę, oby tak dalej :ok:
Dziękuję że pytasz. Moja kotka się zachowuje jakby w ogóle nie byla chora, chociaż wyniki mówią co innego. Je, bawi się, nie chudnie i bardzo dużo pije. Mialam konsultacje u nefrolog, badania i rozpisane wstępnie leki i kroplówki. Niestety przy kroplówkach kotka przestała współpracować. Więc szukam innych rozwiązań

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Wto lut 09, 2021 10:26 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

SabaS pisze:Super bardzo się cieszę, oby tak dalej :ok:
Dziękuję że pytasz. Moja kotka się zachowuje jakby w ogóle nie byla chora, chociaż wyniki mówią co innego. Je, bawi się, nie chudnie i bardzo dużo pije. Mialam konsultacje u nefrolog, badania i rozpisane wstępnie leki i kroplówki. Niestety przy kroplówkach kotka przestała współpracować. Więc szukam innych rozwiązań

Miałam dwie kotki nerkowe. Jedna Ruda Łapka, wolnozyjąca, ale tolerowała kroplówki, druga Mikunia, wzięta ze schronu, która tolerowała kroplówki jedynie pół roku. Potem łapanie trwało godzinę a czasem i dwie (biegania za kotem po pokoju) plus przestało być pewne, zę mimo zamknięcia się z nią w maleńkim przedpokoju uda mi się zrobić kroplówkę - wyrywała się i przerażona skakała po ścianach. Odpuściłam. I być mozę dlatego zyła jeszcze 3 lata.
Moim zdaniem warto ważyć ilośc stresu dla kota związanego z leczeniem do zysków z tego leczenia i robić tyle, żeby zysk był zdecydowanie większy niż koszt stresu.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt cze 04, 2021 15:12 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Moja Minuszka miewa się dobrze. Nerki b/z, wyniki tez.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435, Google [Bot] i 32 gości